Lionelis Messi yra didis: triumfas pasaulio čempionate tapo trūkstamu deimantu argentiniečio karūnoje

Lionelio Messi karjera buvo kupina puikių triumfo ir sėkmės akimirkų, tačiau daugiausia klubų futbole. Rinktinėje jam sekėsi ne taip gerai – jo Argentinai ilgai trūko sėkmės. Bet dabar 35-erių L.Messi pagaliau gali jaustis visiškai patenkintas.

Lionelis Messi pagaliau tapo pasaulio čempionu.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Dec 18, 2022, 9:46 PM

XXI amžius Argentinos rinktinei daugiau nei 20 metų buvo mažesnių ar didesnių nesėkmių serija. Nors ji visada kovojo dėl titulų, kiekviename pasaulio čempionate ar „Copa America“ turnyre buvo kas nors geresnio, kad atimdavo L.Messi svajones.

L.Messi žaidžia rinktinėje nuo 2005 metų rugpjūčio 17 dienos, kai treneris Jose Pekermanas leido jį į aikštę rungtynėse su Vengrija.

Tačiau debiutas nebuvo sėkmingas, nes po kelių dešimčių sekundžių jaunasis Leo buvo pašalintas.

Per pastaruosius 16 metų L.Messi buvo neatsiejama Argentinos komandos dalis, tačiau iki triumfo Katare jam reikėjo išgyventi daug sunkių akimirkų.

Viskas ėmė keistis, kai 2018 metais po fiasko pasaulio čempionate Rusijoje rinktinę perėmė Lionelis Scaloni, kuris iki šiol vadovauja L.Messi ir kompanijai.

Jo darbas davė rezultatų: Jau 2019-aisiais Argentina sugebėjo pasiekti Brazilijoje vykusio „Copa America“ bronzos medalį. Tačiau geriausia buvo ateityje.

Po daugelio metų išbandymų ir nesėkmių svarbiausiomis akimirkomis, 2021-aisiais argentiniečiai pagaliau pasiekė savo „Copa America“ turnyre, kuris vėl vyko Brazilijoje.

Argentina pernai iškėlė pirmąjį tarptautinį trofėjų per 28 metus, kai finale po Angelio di Marios įvarčio įveikį Braziliją 1:0.

Tada visi, įskaitant L.Messi, atsikratė spaudimo, kuris suteikė vilčių Katare kovai dėl aukščiausių įvarčių.

Tačiau 2022 m. pasaulio čempionatas prasidėjo netikėtu pralaimėjimu Saudo Arabijai, kuris buvo kibiras šalto vandens.

Bet po to viskas sekėsi gerai. Pirmiausia Argentina 2:0 laimėjo prieš Meksiką, o po kelių dienų tokiu pat skirtumu įveikė lenkus.

Aštuntfinalyje L.Messi ir kompanija 2:1 nugalėjo Australiją, tačiau dėl rezultato turėjo drebėti iki pat pabaigos. Ketvirtfinalyje baudiniaiss pavyko įveikti Nyderlandus, kai likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos komanda pirmavo 2:0, bet leido išlyginti (2:2).

Lengvesnis buvo tik pusfinalis, kai 3:0 nugalėta Kroatija.

Per visą kelionę į finalą L.Messi buvo savo komandos pažiba.

Argentinietis pelnė įvarčius, žaidė aktyviai, ieškojo progų ir pataikydavo į vartus.

Ne kitaip buvo ir paskutinėse svarbiausiose rungtynėse. Kapitonas iš pradžių įmušė baudinį, o vėliau surengė puikią kontrataką, kuri baigėsi Angelo di Marios įvarčiu.

Kai rezultatas buvo 2:0, atrodė, kad prancūzai daugiau nebekils, o L.Messi pasiims trofėjų.

Situacija pasikeitė per paskutines pagrindinio laiko minutes. Tuomet du įvarčius pelnė Kylianas Mbappe. Taip prancūzai ištempė rungtynes iki pratęsimo, o L.Messi svajonės vėl galėjo žlugti.

Bet kas galėtų vėl pakeisti rungtynių baigtį, jei ne pats L.Messi? Kapitonas sugebėjo pelnyti įvartį, kuris per pratęsimą išvedė argentiniečius į priekį 3:2.

Tačiau šventę sugadino Gonzalo Montielis, kurio nerangus įsikišimas padovanojo prancūzams dar vieną baudinį, kurį realizavo K.Mbappe.

Tačiau baudinių serija atnešė 4:2 pergalę Argentinai, vedamai L.Messi.

Nors po finalo visi tikėjosi emocijų ir ašarų, vienas geriausių futbolininkų istorijoje pergalę priėmė su nuoširdžia šypsena ir paprastu džiaugsmu.

Po baudinių serijos labai greitai Messi glėbyje jam atsidūrė svarbiausi žmonės – vaikai ir mama.

Per geriausių turnyro žaidėjų apdovanojimą 35-erių futbolininkas padarė tai, apie ką svajojo visą savo karjerą – bučiavo pasaulio čempionų taurę.

Iš pradžių vienas, o paskui – kartu su komandos draugais. Jo akyse matėsi džiaugsmas, pasitenkinimas ir laimė.

Ne kitaip buvo ir ant pakylos.

Tradiciniu Kataro apsiaustu apgaubtas naujųjų pasaulio čempionų kapitonas nusišypsojo plačiausia savo gyvenime šypsena.

Ką toliau veiks L.Messi? Jis sakė, kad tai bus atsisveikinimas su rinktine, bet gyvenimas kartais parašo neįtikėtinus scenarijus.