Šlovės akimirką Argentinos herojus E. Martinezas peržengė ribas: įsiamžino nepadoriu gestu

Pasaulio futbolo čempionato apdovanojimų ceremoniją paženklino nepadorus Argentinos rinktinės vartininko Emiliano Martinezo gestas gavus Auksinę pirštinę, skirtą geriausiam vartininkui.

Emiliano Martinezas. <br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Sz.Marciniakas parodė E.Martinezui geltonąją kortelę.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2022-12-18 23:20

Emiliano Martinezas buvo vienas iš Argentinos komandos herojų pasaulio čempionate Katare, kur argentiniečiai iškovojo titulą po pergalės finale prieš Prancūziją (4:2 po baudinių; 3:3 po pratęsimo).

Iki šiol nedaug kam žinomas 30-metis Birmingamo „Aston Villa“ vartininkas paskutinę pratęsimo minutę išgelbėjo komandą akistatoje vienas prieš vieną su prancūzų puolėju Randaliu Kolo Muani.

Emiliano Martinezas jau buvo baudinių serijos herojus ketvirtfinalio dvikovoje su Nyderlandais (4:2 po baudinių, 2:2 po pratęsimo).

Finale baudinių serijoje su Prancūzija jis atrėmė antro smūgiavusio Kingsley Comano smūgį.

Mušant trečią baudinį prie kamuolio priartėjo Prancūzijos rinktinės saugas Aurelienas Tchouameni.

Prieš Madrido „Real“ žaidėjui spiriant baudinį E.Martinezas paėmė kamuolį, lėtai nužingsniavo iki vartų ir įmetė jį į baudos aikštelės kampą.

Jau beveik pasiruošęs prancūzas turėjo eiti pasiimti kamuolio ir vėl pastatyti jį ant vienuolikos metrų žymos.

Psichologinis E.Martinezo spaudimas pasiteisino.

A.Tchouameni iš pradžių gailiai nusišypsojo dėl tokio Argentinos vartininko elgesio, bet paskui nervai neatlaikė ir jis šovė pro virpstą.

Netrukus po Gonzalo Montielio įvarčio argentiniečiai džiaugėsi pergale baudinių serijoje.

Teisėjas lenkas Szymonas Marciniakas per baudinių seriją pribėgęs prie E.Martinezo nubaudė jį geltona kortele.

Antrą kartą E.Martinezas netinkamai elgėsi individualių apdovanojimų ceremonijoje, kur gavo geriausio renginio vartininko apdovanojimą.

Kai jam įteikė Auksinę pirštinę, E.Martinezas eidamas su prizu prispaudė jį sau papilvėje. Tai, ką jis norėjo išreikšti, liko jo mintyse, bet scena atrodė kaip iš prasto nepadoraus klipo.

Tai ne pirmas E.Martinezo skandalas pasaulio čempionate Katare.

Jis keistai pasirodė ir rungtynėse su Nyderlandais.

Baudinių serijoje prieš pirmą smūgį jis atliko savo keistą ritualą: pabučiavo virpstą, palietė skersinį, pabučiavo kitą virpstą ir apspjovė į pirštines, kas nėra neįprasta vartininkams).

Tada prie jo pribėgo teisėjas ispanas Antonio Miguelis Mateu Lahozas, kuris priekaištavo dėl elgesio prie vartų linijos.

E.Martinezas apspjauta pirštine palietė Ispanijos teisėjo veidą, tačiau pastarasis laikėsi ramiai.

Pasibaigus baudinių serijai argentiniečiai nesportiškai džiaugėsi pergale olandų akivaizdoje. Iš nugalėtojų pusės netrūko provokuojančių gestų, o aikštėje kilo nemenkas susirėmimas.

„Aš tave iškrušau du kartus, tylėk, sušiktas asile“ – Emiliano Martinezas tariamai šaukė Nyderlandų treneriui Luisui van Gaalui.

Spaudos konferencijoje emocijos nenuslūgo.

„Teisėjas buvo pamišęs ir arogantiškas. Jis pridėjo dešimt minučių ir vis skirdavo baudos smūgius Nyderlandams, nes norėjo, kad jie įmuštų įvartį. Tikiuosi, jis daugiau niekada mums neteisėjaus, jis yra niekam tikęs“, – sakė „Aston Villa“ vartininkas.

Tačiau E.Martinezas apsipylė ašaromis po paskutinio baudinio.

„Ilgą laiką kontroliavome žaidimą. Atsileidome tik baigiantis pagrindiniam laikui. Tada aikštelėje labai kentėjome. Varžovai dukart lygino rezultatą 2:2, o vėliau – 3:3. Tai buvo neįtikėtinas finalas“, – kalbėjo vartininkas.

E.Martinezas Argentinos rinktinėje debiutavo tik praėjusių metų birželį.

Jis iškart buvo pripažintas geriausiu „Copa America“ vartininku. Finale jis buvo vienas iš rungtynių Argentina – Brazilija (1:0) herojų.

Užtat per klubinę karjerą apie jį niekada nebuvo garsiai kalbama.

Prieš dešimt metų jis prisijungė prie Londono „Arsenal“, bet buvo daug kartų paskolintas. Taip jis žaidė „Oxford United“, „Sheffield Wednesday“, „Rotherham United“, „Wolverhampton Wanderers“, „Getafe“ ir „Reading“ komandose.

Prieš dvejus metus E.Martinezas prisijungė prie „Aston Villa“. Šį sezoną jis sužaidė 15 „Premier“ lygos rungtynių. Jis praleido aštuoniolika įvarčių ir keturis kartus išlaikė sausus vartus.

Italijos žiniasklaidos teigimu, jis yra vienas iš kandidatų pereiti į Turino „Juventus“ komandą.