Prasidėjus Neeilinei LFF konferencijaai T. Danilevičius palinkėjo Seimo nariams užsiiminėti „savo klausimais“

Trečiadienį Kaune prasidėjo Neeilinė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) konferencija, kurioje bus balsuojama dėl naujos LFF įstatų redakcijos priėmimo.

 Tomas Danilevičius <br> V.Ščiavinsko nuotr.
 Tomas Danilevičius <br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 21, 2022, 12:36 PM

Esminiu klausimu naujajame įstatų projekte, politikų ir nemažos dalies futbolo visuomenės įvardijamas nepriekaištingos reputacijos įtvirtinimas LFF Vykdomojo komiteto (VK) nariams, prezidentui, viceprezidentui bei generaliniam sekretoriui. Konferencijoje taip pat dalyvauja UEFA atstovas, nuotoliu prisijungęs ir FIFA atstovas. Į Konferenciją susirinko 85 delegatai iš 100 galimų.

Neeilinę konferencija atidaręs LFF prezidentas Tomas Danilevičius dėkojo darbo grupei parengusiai naujų LFF įstatų projektą ir palinkėjo Seimo nariams „užsiiminėti savo klausimais“. Pasak jo, LFF grįš į Seimą bei Vyriausybę tam, kad gautų prižadėtą finansavimą futbolo klubams bei infrastruktūrai.

„Prieš puse metų, liepos viduryje seimūnai mums visiems davė iššūkį, norą pertvarkyti asociacijos valdymą. Su savo pasvertais ir nepasvertais argumentais. Dirbome puse metų, diskutavome su Seimo nariais, Vyriausybe ir futbolo bendruomene, pasitelkę FIFA ir UEFA. Norėtųsi palinkėti seimūnais, kad jie užsiiminėtų savo klausimais“, – trečiadienį Kaune teigė T.Danilevičius.

„Jie mums davė iššūkį, jie mums davė užduotį susitvarkyti su namų darbais, garantuoju – mes susitvarkysime, bet susitvarkę grįšime į Seimą, Vyriausybę ir paprašysime to, ką jie prižadėjo, tai didesnio finansavimo futbolo klubams, akademijoms, futbolo bendruomenei. Investicijos į futbolo nekilnojamą turtą, infrastruktūrą, čia yra esminiai klausimai, kurie turėtų būti svarstomi Seimo koridoriuose ir mes tikrai grįšime su tais klausimais“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad naujų LFF įstatų projektą dar gruodžio pradžioje pristatė LFF prezidentas Tomas Danilevičius. Projekte numatoma ir nepriekaištinga LFF VK narių reputacija, tačiau dėl pačios sąvokos ir jos pritaikymo įstatuose UEFA atstovai prašė išaiškinimo, kreipdamiesi į nepriklausomą teisinę kontorą. Šios sąvokos įtvirtinimas įstatuose būtų reiškęs tai, kad verslininkas, problemų su teisėsauga turėjęs Arūnas Pukelis negalėtų dalyvauti LFF valdančiųjų organų veikloje, tačiau jis penktadienį atsistatydino iš Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidento posto bei neteko savo posto VK.

Liepos pabaigoje politikai iškėlė tiesioginio LFF valdymo klausimą, jungtinio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į VK.

Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu.

UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.

Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M.Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L.Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.

Rugsėjo pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.

Tačiau spalio pradžioje Seimo BFK vykusiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir LFF duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.