Pasaulio sporto savaitė. Dar viena „Real“ karūna ir Airijos regbininkų pergalė

Madrido „Real“ susigrąžino pasaulio futbolo klubų čempiono vardą, Airijos regbininkai nutraukė ilgą Prancūzijos rinktinės pergalių virtinę, Wu Yibingas tapo pirmuoju ATP turnyrą laimėjusiu Kinijos tenisininku, Brazilijos jaunieji futbolininkai po ilgos pertraukos iškovojo Pietų Amerikos pirmenybių aukso medalius, norvegas Johannesas Thingnesas Boe dominuojančiai pradėjo pasaulio biatlono pirmenybes, o „Kansas City Chiefs“ laimėjo svarbiausias amerikietiškojo futbolo sezono rungtynes.

Pasaulio sporto savaitė. Dar viena „Real“ karūna ir Airijos regbininkų pergalė.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Feb 13, 2023, 10:10 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 7–8 d. Maroke pasaulio vyrų futbolo klubų čempionato pusfinalyje Rijado „Al Hilal“ nugalėjo Rio de Žaneiro „Flamengo“ 3:2, Madrido „Real“ nugalėjo Kairo „Al Ahly“ 4:1. „Al Hilal“ tapo pirmuoju į finalą patekusiu Saudo Arabijos ir trečiuoju – Azijos klubu. „Real“ į finalą pateko penktąjį kartą.

Vasario 11 d. Regbio Šešių tautų turnyre Prancūzija išvykoje pralaimėjo Airijai 16:22 ir nutraukė 14 pergalių virtinę, kurią pradėjo 2021 m. lapkritį. Po dviejų turų pirmauja po dvi pergales iškovojusios Airija ir Škotija.

Vasario 11 d. Pretorijoje (Pietų Afrika) pasaulio salės riedulio čempionato vyrų finale Austrija nugalėjo Nyderlandus 4:4 (baudiniai 3:2). Moterų finale Nyderlandai nugalėjo Austriją 7:0. Bronzos medalius laimėjo Irano vyrai ir Čekijos moterys. Austrijos vyrai čempionais tapo antrąjį kartą, Nyderlandų moterys – trečiąjį kartą (per šešis turnyrus).

Vasario 11 d. Rabate (Marokas) pasaulio vyrų futbolo klubų čempionato finale Madrido „Real“ nugalėjo Rijado „Al Hilal“ 5:3. Trečiąją vietą užėmė Rio de Žaneiro „Flamengo“. „Real“ pasaulio klubų čempionu tapo rekordinį penktąjį kartą (praėjusius kartus – 2014, 2016, 2017 ir 2018 m.).

Vasario 11–12 d. Leik Pleside (Niujorkas, JAV) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape pirmąsias varžybas laimėjo vokietis Andreasas Wellingeris, antrąsias – bendrosios įskaitos lyderis norvegas Halvoras Egneris Granerudas. Etapas turėjo vykti Geležiniame Kalne (Mičiganas), bet buvo perkeltas, nes rengėjai nesugebėjo paruošti tramplino.

Vasario 12 d. Oberhofe (Tiuringija, Vokietija) vykstančio pasaulio biatlono čempionato medalių lentelėje pirmauja Norvegija (3 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos). Norvegas Johannesas Thingnesas Bo iškovojo tris aukso medalius (jis laimėjo sprinto ir persekiojimo lenktynes bei tapo mišrios estafetės čempionu). Moterų lenktynes laimėjo vokietė Denise Herrmann (sprinto) ir prancūzė Julia Simon (persekiojimo).

Vasario 12 d. Kurševelyje ir Meribelyje (Prancūzija) vykstančiame pasaulio kalnų slidinėjimo čempionate medalių įskaitoje pirmauja Šveicarija (2 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos). Moterų čempionėmis tapo italės Federica Brignone (dvikovė), Marta Bassino (super milžinas) ir šveicarė Jasmine Flury (greitasis nusileidimas), vyrų – prancūzas Alexis Pinturault (dvikovė), kanadietis Jamesas Crawfordas (super milžinas) ir šveicaras Marco Odermattas (greitasis nusileidimas).

Vasario 12 d. Švedijos ralio (pasaulio ralio čempionato antrojo etapo) nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Ford“), antrąją vietą užėmė airis Craigas Breenas („Hyunday“), trečiąją – belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“). O.Tanakas tapo bendrosios įskaitos lyderiu.

Vasario 12 d. Grenchene (Šveicarija) baigėsi Europos dviračių treko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (7 aukso, 1 sidabro, 5 bronzos). Vokietė Lea Friedrich, britė Katie Archibald ir olandas Harrie Lavreysenas iškovojo po tris aukso medalius.

Vasario 12 d. Kolorado Springse (JAV) baigėsi dailiojo čiuožimo keturių žemynų čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Japonija (2 aukso, 2 bronzos), kitų dviejų rungčių čempionais tapo Korėjos ir JAV čiuožėjai.

Vasario 12 d. Lagūnos San Kristobalyje (Tenerifė, Ispanija) vyrų krepšinio Tarpžemyninės taurės finale Lagūnos „Tenerife“ nugalėjo „Sao Paulo“ 89:67. Tarpžemyninę taurę „Tenerife“ iškovojo trečiąjį kartą (praėjusius kartus – 2017 ir 2020 m.).

Vasario 12 d. Bogotoje baigėsi Pietų Amerikos vaikinų (iki 20 m.) futbolo čempionatas. Aukso medalius iškovojo Brazilija (13 tšk. per 5 rungt.), sidabro – Urugvajus (12), bronzos – Kolumbija (10). Brazilai šios amžiaus grupės čempionais tapo 12-ąjį kartą per 30 turnyrų, bet pirmą kartą nuo 2011 m.

Vasario 12 d. Teniso turnyro Abu Dabyje („WTA 500“) finale šveicarė Belinda Benčič nugalėjo rusę Liudmilą Samsonovą 1:6, 7:6, 6:4. 25 metų B.Benčič iškovojo aštuntąjį karjeros titulą.

Vasario 12 d. Teniso turnyro Dalase („ATP 250“) finale kinas Wu Yibing‘as nugalėjo amerikietį Johną Isnerį 6:7, 7:6, 7:6. 23 metų Wu Yibingas tapo pirmuoju Kinijos teisininku, laimėjusiu ATP turnyrą.

Vasario 12 d. Teniso turnyro Monpeljė („ATP 250“) nugalėtoju tapo italas Jannikas Sinneris (septintasis titulas), turnyro Kordoboje (Argentina, „ATP 250“) – argentinietis Sebastianas Baezas (antrasis titulas), turnyro Lince (Austrija, „WTA 250“) – rusė Anastasija Potapova (antrasis titulas).

Vasario 12 d. Glendeile (Arizona) amerikietiškojo futbolo Šiaurės Amerikos Nacionalinės futbolo lygos (NFL) finale „Kansas City Chiefs“ nugalėjo „Philadelphia Eagles“ 38:35. „Chiefs“ penktąjį kartą žaidė finale ir trečiąjį kartą tapo čempionu (praėjusius kartus – 1969 ir 2019 m.).

Nacionaliniai futbolo turnyrai

Vasario 8 d. Iš Prancūzijos taurės turnyro aštuntfinalyje iškrito lygos lyderis Paryžiaus PSG, išvykoje pralaimėjęs „Marseille“ 1:2.

Anglijos lygoje taškus prarado „Manchester United“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Leeds“ 2:2.

Vasario 10–12 d. Anglijos lygos lyderis Londono „Arsenal“ namie sužaidė lygiosiomis su „Brentford“ 1:1. Taškus taip pat prarado dėl prizinių vietų kovojantys „Newcastle United“, kuris išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Bournemouth“ 1:1, ir Londono „Tottenham Hotspur“, kuris išvykoje pralaimėjo „Leicester City“ 1:4. Abu Mančesterio klubai pasiekė pergales: „Manchester City“ namie nugalėjo Birmingamo „Aston Villa“ 3:1, „Manchester United“ išvykoje – „Leeds United“ 2:0. Po 22 turų pirmauja „Arsenal“ (51), „Manchester City“ (48), „Manchester United“ (46), „Newcastle United“ (41), „Tottenham Hotspur“ (39), „Brighton“ ir „Fulham“ (po 35).

Ispanijos lygos lyderė „Barcelona“ išvykoje nugalėjo „Villarreal“ 1:0. Po 21 turo pirmauja „Barcelona“ (56), Madrido „Real“ (45), San Sebastiano „Real Sociedad“ (39), Madrido „Atletico“ (38), Sevilijos „Real Betis“ (34), Madrido „Rayo Vallecano“ (33) ir Bilbao „Athletic“ (32).

Italijos lygoje taškus prarado abu Romos klubai. „Lazio“ namie pralaimėjo Bergamo „Atalanta“ 0:2, „Roma“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Lecce“ 1:1. Po 22 turų pirmauja „Napoli“ (59), Milano „Inter“ (43), „Atalanta“, „Roma“ ir „Milan“ (po 41) ir „Lazio“ (39).

Vokietijos lygoje dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse Berlyno „Union“ išvykoje nugalėjo „Leipzig“ 2:1. Po 20 turų pirmauja Miuncheno „Bayern“ (43), „Union“ (42), Dortmundo „Borussia“ (40), „Freiburg“ (37), „Leipzig“ (36) ir Frankfurto „Eintracht“ (35).

Prancūzijos lygos lyderis Paryžiaus PSG išvykoje pralaimėjo „Monaco“ 1:3. Po 23 turų pirmauja PSG (54), „Marseille“ (49), „Monaco“ (47), „Lens“ (46) ir „Lille“ (41).

Portugalijos lygoje dėl prizinių vietų kovojančių komandų rungtynėse „Porto“ išvykoje nugalėjo Lisabonos „Sporting“ 2:1. Po 20 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (53), „Porto“ (48), Bragos „Sporting“ (46) ir Lisabonos „Sporting“ (38).