Būsimas naujasis LFF prezidentas kalba apie pokyčius organizacijoje

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius tvirtina, kad po LFF Neeilinės konferencijos, kurioje bus išrinkti nauji valdymo organai, bus kalbama su Seimo nariais, FIFA ir UEFA apie galimus LFF įstatų pokyčius. Pasak jo, dabar jau yra matoma, kad yra tam tikrų „techninių niuansų“, kuriuos būtų galima sutvarkyti.

Edgaras Stankevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Edgaras Stankevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-02-20 22:56

„Noras yra po mūsų visų rinkimų, kai turėsime naują Vykdomąjį komitetą, naujos sudėties, tada irgi kalbėsime. Kaip tik bus pavasario Seimo sesija, norėsime susitikti su Seimo nariais, pasišnekėti ir manau, kad tie įstatai bus tobulinami. Balandžio pabaigoje turėsime Eilinę konferenciją, kurios metu galbūt dar kažkokie bus pakeitimai, nes irgi matome, kad yra tam tikrų techninių niuansų su dabartiniais įstatais“, – Eltai teigė E. Stankevičius.

„Kalbėsime tiek su Seimo nariais, tiek su FIFA ir UEFA ir manau, kad toliau vyks normalus, darbinis procesas dėl galimų papildomų“, – pridūrė jis.

Tuo tarpu kalbėdamas apie Seime svarstomą galimybę keisti Asociacijų įstatymų pakeitimą, E. Stankevičius akcentavo, kad jį reikėtų tobulinti norint didesnio klubų įtraukimo į federacijos valdymą.

„Dėl Asociacijos įstatymo, čia, kad noras priimti daugiau klubų į federacijos narius, jog galėtų išsiskirti balsų kiekis, kad ne visi po 2 delegatus atstovauja ir siunčia į konferenciją. Bet galbūt tada galėtume skaidyti tuos balsus, tai jeigu norime tokiu būdu eiti, tuomet reikalingas Asociacijų įstatymo pakeitimas“, – sakė LFF generalinis sekretorius.

ELTA primena, kad praeitų metų gruodžio mėnesį Neeilinėje LFF konferencijoje buvo patvirtintas naujas įstatų projektas.

Už naują įstatų projektą balsavo 83 iš 85 Konferencijos dalyvių. Balsavimui reikėjo 57 balsų už ir įstatų redakcija buvo patvirtina.

Naujuose LFF įstatuose, kuriuos pristatė UEFA Nacionalinių asociacijų valdymo biuro vadovas Luca Nicola, įtvirtinta būtinybė būsimiems LFF Vykdomojo komiteto (VK) nariams, LFF prezidentui, viceprezidentui ir generaliniam sekretoriui atitikti įtvirtiną nepriekaištingos reputacijos sąvoką ir jai priskirtus reikalavimus. Jis taip pat paaiškino, kad Lietuvos notarų rūmai patikino UEFA, jog tokios sąvokos įtvirtinimas įstatuose neprieštarauja Lietuvos įstatymams.

LFF Konferenciją sudarys 32 nariai turintys po 2 balsus, t.y. 10-ies apskričių atstovai, aštuonių A lygos klubų atstovai, šešių Pirmos lygos klubų atstovai bei aštuonių šakinių asociacijų – Lietuvos moterų futbolo asociacijos, Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos, Lietuvos studentų futbolo lygos, Masinio futbolo asociacijos, Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacijos, Lietuvos futbolo žaidėjų asociacijos, Lietuvos futbolo techninio vystymosi asociacijos ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos atstovai.

Tuo tarpu LFF Vykdomąjį komitetą, kuris bus tiesiogiai renkamas Konferencijoje, sudarys 16 narių – 8 apskričių atstovai, trijų šakinių asociacijų – Lietuvos moterų asociacijos, Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos bei Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacijos atstovai, taip pat A lygos atstovas, Pirmos lygos atstovas, vieno A lygos klubo atstovas, LFF prezidentas ir nepriklausoma moteris.

Seimo narys Mykolas Majauskas tuomet Eltai tvirtino, kad patvirtinti nauji įstatai yra žingsnis teisinga linkme, tačiau, tik nauji visuotiniai LFF rinkimai be kriminalinio pasaulio atstovų galėtų kažką pakeisti negrįžtamai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.