„Sevilla“ – septintą kartą UEFA Europos lygos čempionė

Dramatiškame UEFA Europos lygos finale Vengrijoje – „Sevilla“ iškovojo dar vieną taurę. Sevilijos klubui tai yra septintoji UEFA Europos lygos taurė klubo istorijoje. „Sevilla“ finale 4:1 baudinių serijoje įveikė „AS Roma“ vienuolikę. Po 120 minučių kovos rezultatas buvo 1:1.

Sevilijos futbolininkai<br> Scanpix.com nuotr.

Jun 1, 2023, 1:10 AM, atnaujinta Jun 1, 2023, 1:39 AM

Šios rungtynės nukeliavo iki baudinių serijos, kurią 4:1 laimėjo būtent „Sevilla“ futbolininkai.

Rungtynes geriau pradėjo „AS Roma“ futbolininkai, kurie jau 11 rungtynių minutę turėjo neblogą progą įmušti įvartį, tačiau to padaryti nepavyko.

Per pirmąsias penkioliką rungtynių minučių abi komandos žaidė gražų, tačiau įvarčių neatnešusį futbolą.

Visgi po dvidešimties minučių gražaus žaidimo įvartis įkrito.

„AS Roma“ įvartį įmušė Paulas Dibala. Futbolininko spirtas kamuolys į vartus įkrito 35-tą minutę.

39 minutę „Sevilla“ turėjo puikią progą atsakyti įvarčiu, tačiau Romos klubo vartininkas apsaugojo savo vartus.

54 minutę „AS Romos“ vartai degė ir galop Sevilijos futbolininkams pavyko išlyginti rezultatą, tačiau įdomu tai, kad „AS Roma“ varžovai patys įsimušė įvartį į savo vartus. Tą padarė Gianluca Manchini.

„Sevilla“ pagavo bangą ir pradėjo demonstruoti geresnį žaidimą. Sevilijos futbolininkai po to, kai išlygino rezultatą, buvo arti dar vieno įmušto įvarčio, tačiau „AS Roma“ apsaugojo savo vartus.

Įdomu ir tai, kad šiose rungtynėse buvo nė vienas epizodas, kurio metu teisėjai ėjo žiūrėti peržiūros dėl pražangos baudos aikštelėje, tačiau abejoms ekipoms VAR sistema nieko neparodė – pražangų nebuvo.

Per pagrindinio laiko pridėtas minutes „Sevilla“ turėjo puikią progą pelnyti įvartį, tačiau „AS Romos“ futbolininkai apgynė savo vartus.

Pirmosios pratęsimo dalies metų rimtesnių pavojų prie abiejų komandų vartų nebuvo. Abi komandos buvo priartėjusios arčiau vartų, tačiau abi komandos gynėsi ypač gerai ir įvarčių nepraleido.

Antroje pratęsimo dalyje kamuolį kontroliavo „Sevilla“, tačiau susikurti ypač pavojingų progų – nepavyko.

Po pratęsimo buvo keliaujama į baudinių seriją, kurią 4:1 laimėjo „Sevilla“ vienuolikė.