A lygos turo apžvalga: konkurentai priartėjo prie šiauliečių

„Optibet A lygos“ 20-asis buvo gana rezultatyvus – jame nebuvo užfiksuota nė vienerių lygiųjų.

konkurentai priartėjo prie šiauliečių<br> fchegelmann.com nuotr.

Jul 4, 2023, 12:28 PM

Įvairiapusis. Čempionato lyderis „Panevėžys“ džiaugėsi dar viena minimalia pergale – namuose 1:0 buvo nugalėti Vilniaus „Riteriai“.

Vienintelį įvartį nugalėtojams pelnė krašto gynėjas Pijus Širvys, kuris antrojo kėlinio pradžioje užsidirbo raudoną kortelę. Tiesa, žaidžiant dešimtiese panevėžiečiai varžovams neleido susikurti pavojingų progų.

Atsisveikinimai. Daugiau nei vieną ratą nelaimintys „Riteriai“ padėkojo už darbą dar dviem futbolininkams – į Gargždų „Bangą“ grįžusiam Valdui Paulauskui ir serbui Milošui Spasičiui.

Sostinės ekipa ir toliau nemuša įvarčių, visgi, pozityvu galima laikyti tai, jog į rikiuotę grįžo Ianas Soleras bei Stefanas Filipovičius.

Nutraukė. Telšių „Džiugas“ pirmą sykį Lietuvos čempionate nugalėjo Alytaus DFK „Dainava“ rezultatu 2:1, tam prireikė net septynių bandymų.

Po pergalingo Aireso Sousos įvarčio džiugiečiai su 14 taškų pasivijo „Riterius“ bei atsisveikino su vidurio saugu Braima Cande. Pergalė buvo iškovota net ir nežaidus dviem svarbiem gynėjams – Tomui Rapalavičiui bei Adomui Mikai.

Pašalinimai. Dvikovoje Žemaitijoje netrūko emocijų – net trys Alytaus ekipos atstovai užsidirbo raudonąsias korteles.

Antrojo kėlinio pradžioje buvo pašalintas Ode Abdullahi, 75-ąją minutę iš ten techninės zonos išvarytas vyr. treneris Sergejus Kuznecovas, o po mačo raudoną kortelę užsidirbo Chibuike Nwosu.

Faktorius. Penkerių nelaimėtų rungtynių seriją pavyko nutraukti „Kauno Žalgiriui“. Karoliu Uzėla, Andrejumi Karvackiu ir Armandu Kučiu pasipildžiusi ir kelių traumas išsigydžiusių žaidėjų sulaukusi komanda 3:2 įveikė FA „Šiauliai“.

Naudingiausiu to mačo žaidėju vienareikšmiškai tapo saugas Gratas Sirgėdas, pelnęs du gražius įvarčius bei atlikęs puikų rezultatyvų perdavimą.

Atkarpa. Vasaros pradžia FA „Šiauliai“ futbolininkams nesiklosto sėkmingai – per pastarąsias šešerias rungtynes buvo iškovota vos viena pergalė.

Nepaisant to, Saulės miesto atstovai yra surinkę 40 taškų ir 12 taškų pranašumu lenkia „Kauno Žalgirį“ bei Kauno rajono „Hegelmann“, kurie yra sužaidę maču mažiau.

Sugrįžimas. „Hegelmann“ ekipa praėjusį savaitgalį džiaugėsi valingu laimėjimu Marijampolėje. Vietos „Sūduva“ po Michaelo Thuique pelnyto įvarčio paskutinėmis minutėmis buvo įveikta 1:0.

Komandos gretose pirmą sykį šiemet pasirodė sugrižęs Alexas Souza, kuris pergalingame mače žaidė beveik pusvalandį.

Debiutas. „Sūduvos“ gretose debiutavo naujokas – ukrainietis Artemas Fiodorovas, pagyvinęs žaidimą antrame kėlinyje. Vis tik Marijampolės ekipa šiuo metu žaidžia gana blankią atkarpą.

Dovydo Lastausko treniruojama komanda per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo vos 2 taškus, maža to, artimiausias tvarkaraštis nelepins, nes laukia akistatos su trimis lyderiais.

Aplenkė. Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Mathiasas Oyewusi ir toliau žiba, taip užvesdamas visą sostinės klubo puolimo mašiną. Čempionai svečiuose 4:1 patiesė Gargždų „Bangą“.

Dubliu pasižymėjęs M. Oyewusi yra pelnęs 13 įvarčių bei vienu taikliu smūgiu aplenkė „Hegelmann“ atstovą Filipą Dangubičių.

Sirgaliai. Vasarą kaip reikiant pagausėjo gretos aistruolių, apsilankiusių „Bangos“ namų susitikimuose.

Nors Davido Afonso kariaunai nepavyko atimti taškų iš abiejų čempionato lyderių, į abejas rungtynes Gargžduose atėjo vidutiniškai 950 aistruolių.