„Struga“ gynybinės taktikos nustebintas V. Čeburinas: „Dabar geriau pažįstame varžovus“

Antradienį Vilniaus „Žalgiris“ pradėjo naują žygį Europinių varžybų link. Vladimiro Čeburino auklėtiniai namų UEFA Čempionų lygos pirmose atrankos varžybose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Struga“ ekipa iš Šiaurės Makedonijos.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Struga“<br>E.Žaldario nuotr.
Vilniaus „Žalgiris“ – „Struga“<br>ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (34)

Jul 11, 2023, 9:58 PM

Nuo rungtynių pradžios tapo aišku, jog į aikštę žengė viena kitos vertos komandos, o rungtynėms teisėjavęs azerbaidžianietis Elchinas Masiyevas leido suprasti, jog kontaktinis futbolas toleruojamas nebus.

Pirmajame kėlinyje kiek aktyvesni buvo „Žalgirio“ futbolininkai, tačiau žiūrovai įvarčių neišvydo. Pavojingiausią kėlinio progą sukūrė Nassimas Hnidas.

Po Donato Kazlausko 14 minutę pakelto kampinio tunisietis atliko smūgį į apatinį vartų kampą ir „Struga“ vartus saugojęs Vedranas Kjosevski tik pirštų galais sugebėjo atremti skriejantį kamuolį.

Po pertraukos iniciatyva pilnai priklausė Lietuvos čempionams. Svečiai antrajame kėlinyje neatliko nei vieno smūgio į vartų plotą, tačiau žalgiriečiams tai daug laimės nesuteikė, kadangi patiems šeimininkams nepavyko nuginkluoti „Struga“ vartininko ir rungtynės baigėsi lygiosiomis be įvarčių.

Spaudos konferencijoje iš taktines pusės į rungtynes pažvelgęs „Žalgirio“ strategas V.Čeburinas teigė, jog jį nudžiugino antrojo kėlinio pradžia, o į antrąsias rungtynes žalgiriečiai žengs geriau pažinodami varžovus.

„Turėjome kelias progas po kampinių, tačiau vartininkas atrėmė smūgius. Puldami bandėme varžovus spausti į šonus ir gilyn. Varžovai priėmė gerą sprendimą ir spausdami mus aikštės viduryje neleido mums laisvai judėti. „Struga“ irgi turėjo savo progą, tačiau Edvinas Gertmonas irgi atrėmė smūgį.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip, kaip ir planavome. Atlikome kelis pakeitimus ir susikūrėme kelias progas. Mūsų tikslas buvo patekti į baudos aikštelę ir tai visai pavykdavo. Atlikę kelis keitimus bandėme supainioti varžovus, kad jie nesuprastų, kokia yra mūsų pagrindinė užduotis. Dabar geriau pažįstame varžovus ir laukiame antrų rungtynių“, – rungtynes analizavo V.Čeburinas.

– Ar tai buvo teisingas rezultatas?

– Jeigu toks rezultatas šviečia švieslentėje, reiškiasi yra teisingas.

– Ar jau verta pirkti bilietus į rungtynes prieš „Galatasaray“?

– Neskraidykime padebesiais. Žiūrėkime realiai į situaciją. Tačiau stengsimės jūsų tokį norą išpildyti.

– Ar likote patenkintas taktine schema ir kaip ji veikė?

– Varžovas mus nustebino ir savo veiksmais privertė mus pasikeisti. Jie perėjo prie žaidimo vienas prieš vieną, stengėsi gintis asmeniškai. Mes nenorėjome žaisti ilgais perdavimais. Norėjome žaisti taip, kaip žaidėme antrojo kėlinio pradžioje.

– Kiek pasiruošimą apsunkino faktas, jog Šiaurės Makedonijos lygos sezonas yra pasibaigęs ir pastaruoju metu „Struga“ žaidė tik draugiškas rungtynes?

– Apsunkino. Analizavome tik praėjusio sezono rungtynes, o dabar žaistų draugiškų rungtynių įrašų neturėjome. Rėmėmės tik kai kurių pažįstamų trenerių pastabomis. Iš esmės nieko stebuklingo jie nepakeitė. Pradėjo žaisti su 3 vidurio gynėjais, o vėliau perėjo prie žaidimo vienas prieš vieną.

Atsakomosios rungtynės Šiaurės Makedonijoje bus žaidžiamos liepos 18 d. 18 val. Norint patekti į antrąjį atrankos etapą, žalgiriečiams bus būtina pergalė.