Turkijos pragare neblogai pasirodęs „Žalgiris“ baigė pasirodymą UEFA Čempionų lygoje

Gan neblogai atrodęs Vilniaus „Žalgiris“ 0:1 (bendras serijos rezultatas 2:3) sausakimšame „Rams“ stadione Turkijoje nusileido Stambulo milijonieriams „Galatasaray“ ir baigė pasirodymą UEFA Čempionų lygos atrankoje. Mūsiškiai pasirodymą tęs UEFA Europos lygos atrankoje, kur susitiks su Švedijos futbolo klubu „Hacken“.

Vilniaus „Žalgiris“ – Stambulo „Galatasaray“<br> Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr.
Vladimiras Čeburinas<br> Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Aug 2, 2023, 8:21 PM, atnaujinta Aug 3, 2023, 6:14 AM

Rungtynių pradžia buvo gan nervinga. Nors mūsiškiai atrodė neblogai, „Galatasaray“ neketino juokauti. Driesas Mertensas jau 16 minutę sukūrė progą komandos draugui, kurio smūgis į vartus tikslus nebuvo.

Pirmajame mačo kėlinyje mūsiškiai turėjo porą progų kontratakuoti, tačiau Mathiaso Oyewusi smūgis į vartus tikslus nebuvo, o vėliau Pauliaus Golubicko gražus bandymas žaisti vienas prieš vieną baigėsi prastu perdavimu komandos draugui ir viskas virto į klaidą.

Pirmąjį įvartį 31 rungtynių minutę įmušė D.Mertensas. Jis pagavo komandos draugo perdavimą ir vienu lietimu kone iš dvidešimties metrų kalė įvartį į „Žalgirio“ vartus. Be abejonės – ypač gražus, tačiau kartu ir skausmingas epizodas.

Po pirmojo mačo įvarčio „Galatasaray“ toliau bandė spausti žalgiriečius prie savųjų vartų, tačiau mūsiškiai puikiai atlaikė ne tik Turkijos futbolininkų, bet ir turkų sirgalių spaudimą ir į ilgąją pertrauką ėjo atsilikinėdami minimaliu rezultatu.

Antrojo kėlinio pradžioje „Galatasaray“ toliau demonstravo savo milžinišką savo puolimo arsenalą. Nors turkams įmušti įvarčio antrojo kėlinio starte įmušti nepavyko, tačiau E.Gertmonas tikrai turėjo daug darbo.

D.Mertensas ir toliau kėlė daug galvos skausmo Vladimiro Čeburino auklėtiniams. Pirmojo ir vienintelio mačo įvarčio autorius antrajame kėlinyje taip pat bandė kalti smūgį į Lietuvos sostinės futbolininkų vartus, tačiau antrąkart tiksliai smūgiuoti nepavyko.

65 minutę M.Oyewusi bėgo į priekį ir turėjo gerą progą vienas prieš vartininką įmušti įvartį, tačiau žalgiriečio smūgis vėl nebuvo tikslus. Pastaruoju metu M.Oyewusi taikiklis yra truputį nusimušęs.

Likusią mačo dalį „Galatasaray“ toliau dažniau laikė kamuolį puolime ir vertė žalgiriečius gintis, tačiau patys įvarčio antroje mačo dalyje neįmušė.

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką (90+2) M.Oyewusi vėl turėjo progą mušti įvartį, tačiau žalgirietis paslydo ant vejos ir mūsiškiui vėl nepavyko pasižymėti.

Pasibaigus mačo laikui susitikimą Turkijoje Vilniaus „Žalgiris“ pralaimėjo 0:1, o seriją žalgiriečiai pralaimėjo 2:3. Nors patirtas pralaimėjimas, tačiau galima pagirti Lietuvos sostinės futbolininkus, kurie davė puikią kovą Turkijos milijonieriams.