A lygos turo apžvalga: pirmojo penketo pergalės

„Optibet A lygos“ 28-ajame ture laimėjimais džiaugėsi pirmosios turnyro lentelės dalies atstovai.

„Riterių“ venesuelietis Francisco La Mantia <br>Elvio Žaldario nuotr.

Aug 29, 2023, 8:08 PM

Prisivijo. FA „Šiauliai“ ketvirtą ratą pradėjo nelengva pergale, svečiuose 1:0 nugalėjusi Vilniaus „Riterius“ bei išlaikiusi 12 taškų pranašumą nuo artimiausio varžovo.

Dar kartą pasižymėjo Eligijus Jankauskas, kurio sąskaitoje – 12 įvarčių. Šiaulietis pasivijo iki tol trečioje vietoje buvusį Ariagnerį Smithą.

Įspėjimai. „Riterių“ venesuelietis Francisco La Mantia užsidirbo antrą raudoną kortelę bei prisijungė prie Nikola Popovičiaus.

Sostinės komanda šiame sezone gavo 73 geltonas ir 4 raudonas korteles – pagal šią statistiką „Riteriai“ akivaizdžiai lenkia visus kitus klubus.

Kėlinys.Kauno Žalgiris“ sužaidė rezultatyviausią mačą šiame sezone. Mariaus Stankevičiaus treniruojama komanda atsakė net šešiais įvarčiais į Marijampolės „Sūduvos“ du taiklius smūgius – 6:2.

Žalgiriečiai net penkis kartus pasižymėjo po pertraukos – per kėlinį jokia komanda tiek įvarčių nebuvo pelniusi.

Protokolas. „Sūduva“ patyrė vieną iš skaudžiausių pralaimėjimų šiemet, tiesa, vartininkas Giedrius Zenkevičius gali pasidžiaugti gana retu pasiekimu.

Marijampolės klubo sargas pirmame kėlinyje tolimu kamuolio išmušimu atliko rezultatyvų perdavimą Artiomui Fiodorovui. Be to, sykį G. Zenkevičius nukreipė kamuolį į savo vartus.

Atkarpa. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa džiaugėsi pirmąja pergale Alytuje šiemet – 2:1 buvo nugalėta vietos „Dainava“.

Abu įvarčiai buvo pelnyti vos tik prasidėjus antram kėliniui – 48-ąją bei 50-ąją minutėmis. Pirmuoju taikliu smūgiu 2023-iaisiais išsiskyrė į buvusią komandą sugrįžęs Nauris Petkevičius.

Akcentas. „Dainava“ ir toliau tęsia prasčiausią seriją šiemet – pralaimėti net penki pastarieji susitikimai.

Alytaus klubo vyr. treneris Sergejus Kuznecovas artėjančią dvikovą su Telšių „Džiugu“ namuose įvardino kaip kol kas svarbiausią šiame sezone. Alytiškiai būsimą varžovą lenkia 6 taškais.

Debiutas.Panevėžys“ iškovojo 21-ąją pergalę, Vytautas Černiauskas 20-ąjį sykį nepraleido įvarčio, o čempionato lyderiai 2:0 palaužė Gargždų „Bangą“.

Aukštaitijos sostinės ekipos gretose 78-ąją minutę į kovą buvo mestas kartevelas Nika Kačarava, kuriam prireikė vos 4 minučių, jog atsidaryti asmeninę taiklių smūgių sąskaitą.

Nepralaužė. „Panevėžio“ gynybos bastionai gargždiškiams 2023 metų sezone buvo neįveikiami.

Iki 2023-iųjų „Banga“ neretai atimdavo taškus iš panevėžiečių, tačiau šiemet pralaimėjo visus keturis mačus bei nepelnė nė vieno įvarčio.

Duetas. Vilniaus „Žalgiris“ į priekį „Panevėžio“ nepaleidžia bei iškovojo dar vieną triuškinamą pergalę, savo sirgalių akivaizdoje 4:1 įveikdamas Telšių „Džiugą“.

Esminiais smuikais sekmadienio mače grojo Mathiasas Oyewusi ir Donatas Kazlauskas – šis duetas pelnė 3 įvarčius bei atliko tiek pat rezultatyviausių perdavimų.

Pozityvas. „Džiugas“ sostinėje sužaidė vieną iš blankiausių dvikovų šiemet, tą pripažino ir strategas Joao Pratesas.

Savo ruožtu „Žalgirio“ vairininkas Vladimiras Čeburinas pasidžiaugė klubui priklausančiu Motiejumi Burba, kuris pelnė įvartį. Iš viso vilnietis yra pasižymėjęs 3 kartus bei 4 sykius rezultatyviai asistavęs komandos draugams.