A lygos turo apžvalga: „Panevėžys“ neleidžia „Žalgiriui“ priartėti

„Optibet A lygos“ 29-ajame ture tris pergales iškovojo šeimininkai.

„Panevėžio“ ekipa ir toliau pirmauja A lygoje.<br> P.Židonio nuotr.

Sep 5, 2023, 7:05 PM, atnaujinta Sep 5, 2023, 7:06 PM

Produktyvumas.Panevėžys“ džiaugėsi ketvirtąja pergale iš eilės – laimėjimų serija pratęsta svečiuose 2:0 įveikiant Vilniaus „Riterius“.

Čempionato lyderiai jau kurį laiką neleidžia priartėti Vilniaus „Žalgiriui“. Neseniai ekipą papildęs naujokas Nika Kačarava žaidė per du mačus 21 minutę – per šį laiką pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Pasikeitimas. „Riteriai“ pergale nesidžiaugė net 20-ose rungtynėse iš eilės, sostinės klubo situaciją pagerino tai, jog Telšių „Džiugas“ yra pralaimėjęs keturias pastarąsias dvikovas.

Po beveik mėnesio pertraukos į rikiuotę sugrįžo patyręs vartininkas Armantas Vitkauskas. „Riterių“ atstovas praleidžia bent vieną įvartį 15-oje dvikovų iš pastarųjų 16-os.

Lyderiai. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa ketvirtame pasiekė antrą pergalę, kai namuose 2:0 palaužė trečią sykį šiemet įveiktą Marijampolės „Sūduvą“.

Pastarajame mače mėlynai baltų gretose įvarčiais pasižymėjo du skambiausi vardai atakoje – Filipas Dangubičius ir Michaelas Thuique.

Sugrįžimas. Marijampolės klubas artėjant sezonui į pabaigą po beveik trijų mėnesių pertraukos sulaukė sugrįžusio Levano Mačarašvilio.

Nuo balandžio 14 dienos kartvelas sužaidė vos antrą mačą. Iš viso L. Mačarašvilis per 10 dvikovų yra pelnęs įvartį.

Pasivijo. Alytaus „Dainava“ namuose nutraukė penkių nelaimėtų dvikovų seriją, kai savo sirgalių akivaizdoje 1:0 įveikė Telšių „Džiugą“.

Pergalingą įvartį pelnė Ernestas Stočkūnas, kuriam tai buvo ketvirtasis įvartis šiemet – su tuo jis pasivijo Aaroną Olugbogi bei Stanislavą Sorokiną. Dainaviečiai po šios pergalės pakilo į 6-ąją vietą.

Pertrauka. „Džiugas“ Lietuvos čempionate pralaimėjo keturis susitikimus iš eilės ir nuo 8-osios vietos atsilieka jau 7 taškais.

Rinktinių pertraukos metu, rugsėjo 9 dieną, džiugiečiai žais bene svarbiausią mačą klubo istorijoje – LFF taurės pusfinalyje Joao Prateso kariauna susigrums su Vilniaus rajono „TransINVEST“ futbolininkais.

Istorija. Dvikovoje tarp FA „Šiauliai“ ir „Kauno Žalgirio“ pirmą kartą Lietuvos čempionate buvo panaudota VAR sistema.

Arbitras iš Latvijos Aleksandras Anufrijevas pridėto laiko metu po peržiūros ir Divine‘o Naah žaidimo ranka skyrė baudinį, kurį realizavo Oleksijus Ščebetunas – 1:1.

Atotrūkis. 29-ajame ture žalgiriečiams nepavyko priartėti prie Saulės miesto atstovų, tad komandas ir toliau skiria 16 taškų skirtumas.

Be to, „Kauno Žalgiris“ jau 6 taškais atsilieka nuo 4-oje vietoje įsitaisiusios „Hegelmann“ ekipos.

Atokvėpis. „Žalgiris“ po daugiau nei mėnesį trukusios labai intensyvios atkarpos gali pailsėti, prieš tai 1:0 buvo nugalėta Gargždų „Banga“.

Po Pauliaus Golubicko prisilietimo pergalingą įvartį įmušęs Vilniaus klubas vis dar 6 taškais atsilieka nuo dvikova mažiau sužaidusiu „Panevėžiu“.

Serija. „Bangai“ praėjusią savaitę nepavyko nutraukti prastos atkarpos – prieš žalgiriečius Lietuvos čempionate pralaimėta net 14 kartą iš eilės.

Po pastarojo pralaimėjimo gargždiškiai nusileido į 8-ąją vietą, tačiau artimiausiomis savaitėmis nežais su čempionato lyderiais.