Lietuvos sporto savaitė: futbolininkių debiutas Tautų lygoje ir blėstanti A lygos intriga

Lietuvos futbolo A lygos lyderis „Panevėžys“ dar labiau padidino pranašumą prieš čempiono vardą ginantį Vilniaus „Žalgirį“, šalies moterų futbolo rinktinė nesugebėjo laimėti pirmųjų Tautų lygos rungtynių, dauguma Lietuvos imtynininkų nepatyrė pergalės džiaugsmo pasaulio pirmenybėse, stipriausios Lietuvos moterų rankinio komandos nesėkmingai startavo Europos taurės turnyre, o ledo šokėjai Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius pateko tarp prizininkų dailiojo čiuožimo iššūkio serijos turnyre.

Vilniečiai toliau barsto taškus A lygoje.<br>V.Skaraičio nuotr.

Sep 25, 2023, 9:18 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 19 d. Prasidėjo Europos šiaurės krepšinio lygos turnyras, kuriame žaidžia du Lietuvos klubai „Šiauliai“ ir Utenos „Juventus“. Šiame turnyre taip pat dalyvauja komandos iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Belgijos, Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Kosovo, Nyderlandų ir Rumunijos. Pirmosiose rungtynėse „Šiauliai“ namie nugalėjo „Voluntari“ (Rumunija) 85:77.

Rugsėjo 20 d. Emene (Nyderlandai) Europos dviračių plento čempionato vaikinų (iki 23 m.) atskiro starto lenktynėse Aivaras Mikutis užėmė penktąją vietą.

Rugsėjo 22 d. Drentėje (Nyderlandai) Europos dviračių plento čempionato vaikinų (iki 23 m.) grupinėse lenktynėse tarp lietuvių geriausiai pasirodęs Aivaras Mikutis užėmė 41-ąją vietą. Merginų grupinėse lenktynėse Akvilė Gedraitytė užėmė 86-ąją vietą.

Rugsėjo 22 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė pirmojo Europos Tautų lygos turnyro C lygos pirmosiose rungtynėse Jonavoje pralaimėjo Liuksemburgui 0:2. Kitose grupės rungtynėse Turkija išvykoje nugalėjo Sakartvelą 3:0.

Rugsėjo 22 d. Lietuvos futbolo A lygos autsaideriai Vilniaus „Riteriai“ išvykoje nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 1:0. „Riteriai“ nutraukė 21 nelaimėtų rungtynių ir 7 pralaimėjimų serijas (praėjusią pergalę iškovojo balandžio 18 d. per rungtynes su Marijampolės „Sūduva“). Po 31 turo „Riteriai“ užima paskutinę dešimtąją vietą (18 tšk.), devintas yra Telšių „Džiugas“ (21), aštunta – Marijampolės „Sūduva“ (28).

Rugsėjo 22–23 d. „Garliava“ moterų rankinio Europos taurės pirmajame etape pralaimėjo Torshauno „Neistin“ (Farerų Salos) 28:25 ir 21:25 (po baudinių; abejos rungtynės vyko Garliavoje). Kauno „Žalgiris“ pirmosiose rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Eupen“ (Belgija) 27:36. „Žalgiris“ atsakomąsias rungtynes žais rugsėjo 30 d.

Rugsėjo 23 d. Oberstdorfe (Bavarija, Vokietija) dailiojo čiuožimo Nebelhorno taurės turnyre (ISU Iššūkio serija) Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius ledo šokių varžybose užėmė antrąją vietą. Nugalėjo britai Lilah Fear ir Lewisas Gibsonas.

Rugsėjo 23 d. Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė 32-ąją vietą. Nugalėjo olandė Mischa Bredewold.

Rugsėjo 23 d. Prasidėjo Baltijos vyrų rankinio lygos turnyras. Jame žaidžia aštuonios komandos: po tris – iš Lietuvos (Vilniaus „Šviesa“, Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas) ir Estijos, dvi – iš Latvijos. Čempiono vardą gina Pylvos „Serviti“. Pirmąjį turnyro savaitgalį „Dragūnas“ ir „Granitas“ per du turus iškovojo po 2 taškus, „Šviesa“ – 1 tašką.

Rugsėjo 23 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje dėl antrosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Kauno NFA namie nugalėjo Plungės „Babrungą“ 2:0. Taškus prarado Kėdainių „Nevėžis“, namie sužaidęs lygiosiomis su Vilniaus BFA 2:2. Po 23 turų pirmauja Vilniaus „Transinvest“ (57 tšk.), „Babrungas“, Kretingos „Minija“ (po 42), „Nevėžis“ (40), NFA (39) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (37).

Rugsėjo 23 d. Prasidėjo Lietuvos salės futbolo A lygos pirmenybės. Turnyre dalyvauja dešimt komandų. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo debiutantą Kauno „Hegelmann“ 10:0.

Rugsėjo 23 d. Belgrade pasaulio imtynių čempionate geriausiai tarp lietuvių pasirodę Mindaugas Venckaitis (graikų-romėnų imtynės; iki 97 kg) ir Romas Fridrikas (graikų-romėnų imtynės; iki 130 kg) užėmė penktąją vietą. M.Venckaitis ir R.Fridrikas nugalėjo po tris varžovus per šešias imtis. Čempionate dalyvavo 13 Lietuvos imtynininkų. Laisvųjų imtynių varžybose Domantas Pauliuščenko (iki 86 kg) ir Lukas Krasauskas (iki 97 kg), moterų imtynių varžybose Gabija Dilytė (iki 50 kg), Vestina Danisevičiūtė (iki 53 kg), Laura Stanelytė (iki 55 kg), Danutė Domikaitytė (iki 68 kg) ir Kamilė Gaučaitė (iki 76 kg), graikų-romėnų imtynių varžybose Justas Petravičius (iki 60 kg), Kristupas Šleiva (iki 67 kg), Paulius Galkinas (iki 77 kg) ir Martynas Nemsevičius (iki 87 kg) neįveik nė vieno varžovo. Graikų-romėnų imtynių komandų įskaitoje Lietuva užėmė 18-ąją vietą. Laisvųjų ir moterų imtynių komandų įskaitose Lietuva taškų neiškovojo.

Rugsėjo 24 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas kanadietis Ignas Brazdeikis nutraukė sutartį su Kauno „Žalgiriu“ ir perėjo į Pirėjo „Olympiakos“.

Rugsėjo 24 d. Lietuvos beisbolo lygos finalo serijoje „Vilnius“ nugalėjo Kauno „Lituanica“ 3:2 ir trečius metus iš eilės tapo šalies čempionu. Trečiąją vietą užėmė Utenos „Titanai“.

Rugsėjo 24 d. Baigėsi Baltijos regbio lygos reguliarusis sezonas. Teisę žaisti pusfinalyje iškovojo Šiaulių „Vairas“, Garkalnės „Livonia“, Šiaulių „Baltrex“ (po 6 perg.) ir Vilniaus „Geležinis vilkas“ (4).

Rugsėjo 24 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) per du turus po dvi pergales iškovojo Vilniaus „Wolves“, Vilniaus „Rytas“ ir „Jonava“.

Rugsėjo 24 d. Kaune baigėsi ledo ritulio Žemyninės taurės pirmojo etapo grupės turnyras. Jame pirmąją vietą užėmė „Kaunas City“ (9 tšk. per 3 rungt.), iškovojęs vienintelį kelialapį į antrąjį etapą. „Kaunas City“ nugalėjo „Zagreb“ 11:0, Talino „Panter“ 9:4 ir Reikjaviko SR 10:1. Antrojo etapo grupėje Belgrade spalio 13–15 d. „Kaunas City“ žais su Belgrado „Crvena Zvezda“, Budapešto „Ferencvaros“ ir Kijevo „Sokil“.

Rugsėjo 24 d. Liubline (Lenkija) trijulių krepšinio Iššūkio serijos etape Marijampolės „Mantinga“ užėmė penktąją vietą, „Plungė“ – 13-ąją. „Mantinga“ laimėjo abejas grupės varžybų rungtynes, bet ketvirtfinalyje pralaimėjo „Pirot“ (Serbija) 19:21 (po pratęsimo). Turnyro finale Belgrado „Partizan“ nugalėjo „Pirot“ 21:17.

Rugsėjo 24 d. Europos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse Ignatas Konovalovas užėmė 59-ąją vietą. Nugalėjo prancūzas Christophe‘as Laporte‘as.

Rugsėjo 24 d. Lietuvos futbolo A lygoje čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ 0:2. Lyderis „Panevėžys“ namie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 2:1. Dėl trečiosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Kauno „Hegelmann“ namie nugalėjo „Šiaulius“ 3:1. Po 31 turo pirmauja „Panevėžys“ (77 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“ (68), „Šiauliai“ (55), „Hegelmann“ (49) ir Kauno „Žalgiris“ (42).