Arti stebuklo: dviejų įvarčių persvaros neišsaugoję lietuviai sužaidė lygiosiomis su vengrais

Lietuvos futbolininkai antradienį vakare pateikė netikėtą rezultatą atrankoje į Europos čempionatą. Edgaro Jankausko auklėtiniai „Dariaus ir Girėno“ stadione 2:2 (2:0) sužaidė lygiosiomis su G grupės lyderiais – Vengrijos futbolininkais.

Lietuva – Vengrija<br> Ž.Gedvilos/ELTA nuotr.
 Lietuvos futbolo rinktinė<br>E.Žaldario nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Oct 17, 2023, 8:45 PM, atnaujinta Jan 17, 2024, 3:18 PM

Rungtynės sėkmingiau pradėjo Lietuvos futbolininkai. Pavojingesnes progas sukūrę lietuviai į priekį išsiveržė 20-ąją minutę.

Kontratakos metu Fiodoras Černychas kairiajame krašte įveikęs kelis varžovus atliko įspūdingą tikslų smūgį į apatinį dešinįjį vartų kampą.

36-ąją minutę Lietuvos rinktinė įgavo dviejų įvarčių persvarą. Po Gvido Gineičio pakelto kampinio Pijus Širvys kilo aukščiau už varžovus ir smūgiu su galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Po pertraukos Gytis Paulauskas pelnė trečiąjį įvartį, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvarčio neužskaitę.

Galiausiai rungtynių favoritams, vengrams pavyko sušvelninti atsilikimą. Dėl kamuolio kovojęs Emilijus Zubas baudos aikštelėje nugriovė Rolandą Sallai‘ų ir teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį į mūsų vartus.

Baudinį realizuoti stojo „Liverpool“ ekipos saugas Dominikas Szoboszlai'us. Vengrijos futbolo žvaigždė nesudrebėjo ir galingu smūgiu realizavo baudinį.

Galiausiai šventę lietuviams varžovai sugadino 82-ąją rungtynių minutę. Po D.Szoboszlai‘aus pakelto kampinio Baranabas Varga smūgiu su galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Lietuvos rinktinė mačą pasitiko puikių nuotaikų. Lietuviai šeštadienį išvykoje 2:0 nugalėjo Bulgarijos rinktinę.

Vengrijos futbolininkai praėjusiame mače 2:1 namuose įveikė Serbijos rinktinę.

Vengrai atrankoje laimėjo 4 rungtynes, 2 kartus sužaidė lygiosiomis ir turėdami 14 taškų užima pirmąją vietą. Lietuviai su 1 pergale, 3 lygiosiomis ir 3 pralaimėjimais bei 6 taškais rikiuojasi ketvirtoje pozicijoje.

Kitose grupės rungtynėse Serbijos rinktinė 3:1 (1:1) įveikė Juodkalnijos futbolininkus ir dėl šio rezultato serbai liko nebepavejami lietuviams ir panaikino visas mūsų viltis prasibrauti į Europos čempionatą.

Pirmosiose tarpusavio rungtynėse vengrai lietuvius įveikė 2:0.