„Manchester United“ treneris siuto ant teisėjo iš Lietuvos: „Tragiški sprendimai. Tai neturi nieko bendro su futbolu“

Lietuvos futbolo teisėjas Donatas Rumšas trečiadienį turėjo laikyti nelengvą egzaminą. Lietuvių teisėjų brigada darbavosi UEFA Čempionų lygos grupių etapo varžybose Danijoje tarp vietos „Kobenhavn“ ir Anglijos „Manchester United“ žvaigždyno.

D.Rumšas sulaukė kritikos dėl teisėjavimo Čempionų lygos rungtynėse.<br>AP/Scanpix nuotr.
D.Rumšas sulaukė kritikos dėl teisėjavimo Čempionų lygos rungtynėse.<br>Reuters/Scanpix nuotr.

Nov 9, 2023, 8:28 AM, atnaujinta Nov 9, 2023, 8:42 AM

Akistatą 4:3 laimėjo aikštės šeimininkai, o teisėjas iš Lietuvos pirmojo kėlinio pabaigoje parodė raudoną kortelę ir išvarė „Manchester United“ žvaigždę Marcusą Rashfordą iš aikštės.

Tuo metu svečiai pirmavo 2:0, bet D.Rumšas prie pirmojo kėlinio pridėjo net 13 minučių ir jų pilnai užteko „Kobenhavn“ futbolininkams dar iki pertraukos išlyginti rezultatą.

Pačioje pridėto laiko pabaigoje teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Manchester United“ vartus. Svečių gynėjas Harry Maguire'as tąsyk sužaidė ranka.

Ir nors po pertraukos Anglijos klubui net ir žaidžiant mažumoje pavyko išsiveržti į priekį, bet du taiklūs aikštės šeimininkų smūgiai sudaužė visas anglų viltis.

Po pralaimėjimo pagrindinės strėlės iš „Manchester United“ komandos pusės skriejo D.Rumšui.

„Akivaizdu, kad esame labai nusivylę. Pradėjome rungtynes gerai, tai buvo geriausios 10 minučių šiame sezone, o viską pakeitė raudona kortelė. Praleidome du įvarčius dar iki pertraukos, abu šie įvarčiai net neturėjo būti įskaityti.

Pirmasis krito po nuošalės, o baudinys neturėjo būti paskirtas, nes ranka buvo natūralioje padėtyje.

Dėl M.Rashfordo raudonos kortelės – jis siekė kamuolio, o teisėjui reikėjo tiek daug laiko priimti neteisingą sprendimą. Kai žiūri vaizdą sulėtintai, visada viskas atrodo blogiau.

Esu labai nusivylęs tokiais tragiškais sprendimais. Tai neturi nieko bendro su futbolo. Suprantu, kad sprendimai turi būti priimami, suprantu, kad galima klysti net ir tokiame lygyje, bet tai buvo trys tokie sprendimai, kai mes kontroliavome rungtynes“, – pridūrė „Manchester United“ treneris Erikas ten Hagas.

Po šio pralaimėjimo „Raudonieji velniai“ turi vos tris taškus ir rikiuojasi Čempionų lygos A grupės lentelės dugne.

D.Rumšui tai buvo vos antrosios teisėjautos Čempionų lygos rungtynės jo karjeroje.