A lygos finišas – bronzą išplėšė „Šiauliai“, „Kauno Žalgiris“ palypėjo į ketvirtą vietą

Sekmadienį penkeriomis rungtynėmis vienu metu finišavo 2023-iųjų Lietuvos futbolo A lygos sezonas. Dar prieš tris turus buvo aišku, kad šalies čempiono titulą užsitikrino „Panevėžys“, antras liko Vilniaus „Žalgiris“. Į trečią poziciją pretendavo net trys ekipos, tačiau pasibaigusios akistatos viską sudėliojo į vietas – bronzą laimėjo „Šiaulių“ klubas.

„Kauno Žalgirio“ ir Kauno raj. „Hegelmann“ dvikova.<br> L.Žiemgulio nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Nov 12, 2023, 5:03 PM, atnaujinta Nov 12, 2023, 6:25 PM

Šiauliečiams medalius garantavo pergalė prieš Gargždų „Bangą „ 3:0 (2:0). Ketvirtą poziciją užėmė „Kauno Žalgiris“, kuris į penktąją poziciją nustūmė Kauno rajono „Hegelmann“. Dviejų Kauno atstovų mūšį laimėjo žalgiriečiai 4:2 (2:0).

Jei pergalę būtų laimėję „Hegelmann“ futbolininkai, o „Šiauliai“ būtų suklupę ar sužaidę lygiosiomis, Kauno ekipa būtų trečia.

Tuo metu su A lyga priversti atsisveikinti Vilniaus „Riteriai“, kuriuos tik dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių skirtumu aplenkė Telšių „Džiugas“.

Abu klubai buvo surinkę po 25 taškus. Paskutiniame ture „Riteriai“ 3:0 (1:0) nurungė Marijampolės „Sūduvą“, o „Džiugas“ atsilaikė 0:0 prieš čempioną „Panevėžį“.

Žalgiriečiai išplėšė pergalę

Centrinėse jo 36-ojo turo rungtynėse, kuriose galėjo paaiškėti bronzos medalių laimėtojai, mesto derbyje „Kauno Žalgirio“ futbolininkai Dariaus ir Girėno stadione 4:2 (2:0) nugalėjo Kauno rajono „Hegelmann“.

Tokia mačo baigtis nulėmė tai, kad žalgiriečiai sezoną užbaigė ketvirtoje vietoje, o „Hegelmann“ liko penkti, tuo tarpu trečios vietos medaliai atiteko savo rungtynes laimėjusiems FA „Šiauliams“.

Žalgiriečiai šiame susitikime pirmame kėlinyje įgijo dviejų įvarčių persvarą, kai tiksliais smūgiais pasižymėjo Karolis Šilkaitis ir Edvinas Girdvainis.

Vis dėlto „Hegelmann“ komanda rankų nuleisti linkusi nebuvo ir po pertraukos į aikštę grįžo įjungusi aukštesnę pavarą ir netrukus tai davė vaisių.

Giedrius Matulevičius netruko rezultatą sušvelninti, o smūgiu nuo žymos pusiausvyrą atstatė Samuelis Odeoyibo.

Nepaisant to, paskutinis žodis šiose rungtynėse priklausė žalgiriečiams – Artūras Dolžnikovas pasileido į greitą ataką, jo smūgis atsimušė į virpstą, bet pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs Armandas Kučys nukreipė jį vartus.

Nors „Hegelmann“ dar bandė taisyti situacija, jiems to padaryti nepavyko, o paskutinėmis mačo sekundėmis šeimininkų persvarą savo įvarčiu įtvirtino Florianas Davidas, tad pergale džiaugėsi Nerijaus Mačiulio auklėtiniai.

„Riteriai“ – paskutiniai

Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Riteriai“ sužaidė paskutiniąsias sezono rungtynes. 36-ajame „Optibet A lygos֧“ ture „Sūduva“ 0:3 nusileido sostinės „Riteriams“.

Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai – pirmoji standartinė situacija prie marijampoliečių vartų baigėsi Nicola Popovičiaus įvarčiu.

Pirmojo kėlinio pabaigoje auksinį šansą turėjo „Sūduva“ – Aivaro Emsio smūgį atrėmė vartininkas Armantas Vitkauskas, o prie kamuolio suskubęs Ibrahimas Olaosebikanas smūgiavo virš vartų.

Jau pirmosios antrojo kėlinio atakos metu pavojingai smūgiavo sūduviečių saugas Dariušas Stankevičius, tačiau ir vėl vilniečius gelbėjo vartininkas.

65-ąją minutę po Colino Odutayo perdavimo kamuolį į Giedriaus Zenkevičiaus ginamus vartus pasiuntė Rokas Filipavičius bei padvigubino „Riterių“ persvarą.

83-iąją minutę jau R. Filipavičius asistavo C. Odutayo, o pastarasis pasiuntė kamuolį į marijampoliečių vartų tinklą jau trečią kartą šios dienos rungtynėse.

„Sūduva“ su 35 taškais čempionatą baigė septinta, o specialisto iš Portugalijos Matthew Silvos auklėtinių pergalė Marijampolėje neišgelbėjo, „Riteriai“ – paskutiniai.