Lietuvos futbolininkai prakalbo apie tuštumą Juodkalnijoje: „Rinktinių futbolas būna žiaurus“ Specialiai lrytas.lt, Podgorica

„Rungtynės nebuvo labai geros, nes rezultatas yra neigiamas. Kamuolį kontroliavome, treneris akcentavo perdavimų kiekį, bet rezultatas – neigiamas. Nėra nuotaikos, nežinau“, – po pralaimėtos dvikovos kalbėjo jaunasis Lietuvos futbolo rinktinės talentas Gvidas Gineitis.

G.Gineitis.<br>E.Žaldario nuotr.
Lietuvos futbolininkai patyrė nesėkmę Juodkalnijoje.<br>E.Žaldario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Specialiai lrytas.lt, Podgorica (Juodkalnija)

Nov 17, 2023, 8:13 AM, atnaujinta Jan 17, 2024, 3:36 PM

Ketvirtadienį jis kartu su kitais nacionalinės komandos žaidėjais pralaimėjimu užbaigė pasirodymą atrankos į 2024-ųjų Europos futbolo čempionatą cikle.

Šį kartą Edgaro Jankausko auklėtiniai Podgoricoje 0:2 turėjo pripažinti Juodkalnijos futbolininkų pranašumą.

„Keistai jaučiuosi. Dažnai galiu kalbėti daug, analizuoti, bet šį vakarą jaučiuosi tuščias, tokios tos emocijos. Tiesiog, geresnė komanda mus nugalėjo, nežinau, ką pasakyti“, – samprotavo Justas Lasickas.

Jei Lietuvos rinktinė į šias rungtynes atvyko jau nebeturėdama net teorinių galimybių prasibrauti į kitais metais Vokietijoje vyksiantį čempionatą, tai aikštės šeimininkams šis mačas turėjo kur kas didesnę svarbą.

Juodkalnijai pergalė buvo tiesiog būtina, o tai pasijuto nuo pat akistatos pradžios: aikštės šeimininkai E.Gertmono vartus „pradūrė“ vos 3-ąją dvikovos minutę.

„Puikūs smūgiai, kažkur nesukovojome, abu smūgiai buvo gynėjams iš po kojų, sudėtingi, tikslūs, stiprūs“, – teigė dukart kamuolį iš savo ginamų vartų išsiimti turėjęs Lietuvos rinktinės vartų sargas.

Rungtynių išvakarėse Lietuvos rinktinės atstovai daug dėmesio skyrė būsimos akistatos su Juodkalnija pradžiai, gaila, bet visi išankstiniai planai turėjo būti išmesti į šiukšledėžę po ankstyvo praleisto įvarčio.

Atitinkamos reakcijos nebuvo ir antrajame kėlinyje – juodkalniečiai savo pranašumą padvigubino taip pat praėjus vos trims minutėms nuo kėlinio starto.

„Nepasakyčiau, kad išėjome nesusikaupę ar nepasiruošę. Žinojome, kad pirmosios 15 minučių bus labai svarbios, bet prasidėjo viena, kita dvikova, viskas taip ir sukosi. Prisidėjo ir sirgalių palaikymas, kiek daug sirgaliai duoda mums daug, kai žaidžiame namie, šį kartą viskas buvo atvirkščiai, tokia ta futbolo dalis“, – kalbėjo J.Lasickas.

Tuo metu Italijos futbolo čempionate rungtyniaujantis G.Gineitis akcentavo Lietuvos rinktinės fiziškumo trūkumą.

„Juodkalniečiai buvo fiziškai stipresni ir laimėjo visas dvikovas. Treneris akcentavo, kad varžovai pradės smarkiai, bet pirmas įvartis visada duoda šaltą dušą, tada tu jauti pasėdimą, o varžovai pakyla.

Svarbiausia, kad nesugriuvome, ką padarysi, rezultatas vis tiek 0:2“, – atsiduso „Torino“ komandos garbę ginantis 19-metis mažeikiškis.

Su šiomis rungtynėmis Lietuvos futbolo rinktinė užbaigė pasirodymą atrankoje į 2024-ųjų Europos čempionatą. Lietuviai per aštuonerias žaistas rungtynes iškovojo šešis taškus ir G grupėje užėmė ketvirtąją vietą, pralenkdami pogrupio dugne likusią Bulgariją.

Nors garsiai trenkti durimis Lietuvos futbolininkams atrankoje ir nepavyko, bet didžiulės tragedijos iš Podgoricoje nesusisekusio ketvirtadienio vakaro jie nedarė.

„Tikrai nesinori daryti kažkokios panikos. Tas rinktinių futbolas būna žiaurus, nes ruošiesi ilgai, o tada vienos varžybos ir tave žmonės taip prisimins visą laiką.

Bet reikia žiūrėti ne tik į save, varžovas taip pat kovoja, jie lygiai taip pat nori laimėti, maža staigmena, kad varžovai yra aukštesnio lygio žaidėjai, bandėme kopti į kalną, šį vakarą nepasisekė, bet tai nenubraukė mūsų darbo.

Didesnis būtų pralaimėjimas, jei dabar sakytume, kad viskas blogai ir viską reikia keisti, pasimokysime iš savo klaidų ir būsime geresni“, – samprotavo Slovėnijoje rungtyniaujantis J.Lasickas.

Kalendorinius futbolo metus E.Jankausko kariauna užbaigs sekmadienį, draugiškomis rungtynėmis išvykoje prieš Kipro rinktinę.