Paskutinieji UEFA Čempionų lygos mačai – „Barcelona“ krito nuo autsaiderių, PSG tik tarpusavio su „AC Milan“ geresnių įvarčių dėka prasimušė į atkrintamuosius mačus

UEFA Čempionų lygoje trečiadienį buvo žaidžiami paskutinieji E, F, G ir H grupių mačai, po kurių tapo aiškūs visi turnyro atkrintamųjų kovų dalyviai ir dar keturios komandos, kurios tęs savo varžybas Europos lygoje.

PSG ir „Borussia“ sužaidė lygiosiomis.<br> AFP/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ ekipos lenkas Robertas Lewandowskis.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Dec 13, 2023, 9:54 PM, atnaujinta Dec 14, 2023, 12:38 AM

E grupėje jau anksčiau buvo aišku, kad Romos „Lazio“ ir Madrido „Atletico“ patenka į atkrintamąsias Čempionų lygos akistatas. Tarpusavio dvikovoje italų ir ispanų komandos trečiadienį aiškinosi, kas bus pirma grupėje – 11 taškų turėjusiam „Atletico“ užteko lygiųjų, o „Lazio“, norėdama palypėti į pirmąją poziciją, turėjo nugalėti.

Didelės intrigos neįvyko, nes ispanai jau pirmame kėlinyje pelnė įvartį ir galiausiai laimėjo 2:0. Tad „Atretico“ užėmė pirmąją vietą.

Pirmojo rato mače šios ekipos išsiskyrė taikiai 1:1.

Taip pat šioje grupėje buvo aišku, kas bus deleguota į Europos lygą. Roterdamo „Feyenoord“ buvo ramus dėl trečiosios pozicijos, o su juo kovojęs Glazgo „Celtic“ tik garsiai trinktelėjo durimis – laimėjo dvikovą 2:1.

F grupėje buvo visiška sumaištis. Tik vienas vokiečių Dortmundo „Borussia“ klubas jau turėjo vietą kitame Čempionų lygos etape, tačiau buvo klausimas – tai bus pirmoji, ar antroji. Vokiečiai kovojo su „Paris Saint Germain“ žaidėjais.

Prancūzams dėl ramybės reikėjo nugalėti, nes trečia ir ketvirtą vietą tuo metu užėmę „Newcastle United“ ir „AC Milan“ turėjo po 5 taškus.

Intriga laikėsi gan ilgai, juolab, kad antrame kėlinyje po įvartį pelnę vokiečiai ir prancūzai sužaidė 1:1.

Iki 84 min. lygybė buvo ir tarp anglų ir italų, tačiau tuomet pasižymėjo Samuelis Schukwueze, kurio įvartis lėmė „AC Milan“ pergalę 2:1.

Tiek PSG, tiek ir Milano atstovai surinko po 8 taškus, tačiau antri tapo prancūzai, nes tarpusavio akistatose turėjo geresnį įvarčių santykį – pirmoje dvikovje laimėjo 3:0, o antroje nusileido italams 1:2.

Tas „AC Milan“ keliauja į Europos lygą.

H grupėje ramus buvo tik „Barcelona“ klubas, kuris trečiadienį žaidė su iki tol visus pralaimėjimus patyrusia „Antwerpen“ komanda ir netikėtai nusileido 2:3. Tačiau ta pergalė Antverpenui nieko nedavė.

Tuo tarpu dėl antrosios pozicijos kovėsi portugalų „Porto“ ir Donecko „Šachtar“. Abi ekipos turėjo po 9 taškus ir nugalėtojas tikrai turėjo užimti antrą vietą.

Jei ekipos būtų išsiskyrusios lygiosiomis, antrąją vietą turėjo užimti „Porto“ nes pirmojo rato dvikovoje jis nugalėjo Ukrainos klubą 3:1.

Tačiau lygiųjų nebuvo – rezultatyviose rungtynėse portugalų ekipa 5:3 palaužė ukrainiečius ir užėmė antrąją vietą, o „Šachtar“ žais Europos lygoje.

E grupė

Madrido „Atletico“ – Romos „Lazio“ 2:0 (1:0).

6 min. Antoine'as Griezmannas 1:0.

51 min. Samuelis Lino 2:0.

Glazgo „Celtic“ – Roterdamo „Feyenoord“ 2:1 (1:0).

33 min. Luisas Palma 1:0.

82 min. Yankuba Mintechas 1:1.

91 min. Gustafas Lagerbielke 2:1.

F grupė

„Newcastle United“ – „AC Milan“ 1:2 (1:0)

33 min. Joelintonas 1:0.

59 min.Christianas Pulsičius 1:1.

84 min. Samuelis Chukwueze 1:2.

Dortmundo „Borussia“ – „Paris Saint-Germain“ 1:1 (0:0).

51 min. Karimas Adeyemi 1:0.

56 min. Warrenas Zaire-Emery 1:1.

G grupė

„Leipzig“ – Berno „Young Boys“ 2:1 (0:0).

51 min. Benjaminas Šeško 1:0.

53 min. Ebrima Colley 1:1.

56 min. Emilis Forsbergas 2:1.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – „Manchester City“ 1:2 (0:1).

19 min. Micahas Hamiltonas 0:1.

62 min. Oscaras Bobbas 0:2.

76 min. Inbeomas Hwangas 1:2.

85 min. Kalvinas Philipsas (11 metrų) 1:3.

92 min. Aleksandaras Katai 2:3.

H grupė

„Porto“ – Donecko „Šachtar“ 5:3 (2:1).

9 min. Galeno 1:0.

29 min. Danylo Sikanas 1:1.

43 min. Galeno 2:1.

62 min. Mehdi Taremi 3:1.

72 min. Stephenas Eustaquio (į savo vartus) 3:2.

75 min. Pepe 4:2

82 min. Francisco Conceicao 5:2.

88 min. Eguinaldo 5:3.

„Antwerpen“ – „Barcelona“ 3:2 (1:1).

2 min. Arthuras Vermeerenas 1:0.

35 min. Ferranas Torresas 1:1.

56 min. Vicentas Jansennas 2:1.

91 min. Marcas Guiu 2:2.

92 min. George'as Ilenikhena 3:2.