Afrika turės naujus futbolo čempionus – šeimininkai Senegalą išsiuntė namo

Tęsiasi intriguojančios Afrikos futbolo čempionato batalijos. Pirmadienį buvo sužaistos dar dvejos atkrintamųjų varžybų dvikovos, kuriose bilietus į ketvirtfinalį iškovojo Žaliojo Kyšulio Salų bei Dramblio Kaulo Kranto rinktinės.

Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai žais ketvirtfinalyje.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 30, 2024, 7:42 AM

Savų žiūrovų akivaizdoje pirmenybėse besivaržantis Dramblio Kaulo Krantas dramatiškoje aštuntfinalio kovoje po pratęsimo ir baudinių pareikalavusios kovos 2:1 (1:1 pagrindinis laikas) pranoko čempiono titulą gynusį Senegalą.

Pirmieji į priekį išsiveržė svečiai, kai dar 4-ąją rungtynių minutę pasižymėjo Habibas Diallo.

Jau atrodė, kad Senegalo futbolininkai žengs į kitą etapą, bet 86-ąją min., po grubios varžovų klaidos gynyboje, šeimininkai užsidirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo Franckas Kessie.

Per pratęsimą nė vienai iš komandų pasižymėti nepavyko, o veiksmas persikėlė į 11 metrų baudinių dramą.

Joje – net 9 taiklūs smūgiai. Vis dėlto svarbiu metu suklydo Moussa Niakhate, o auksiniu tapusiu baudiniu pasižymėjo dar kartą įvartį įmušęs F.Kessie.

Kitame aštuntfinalyje Žaliojo Kyšulio Salos 1:0 pranoko Mauritaniją.