Čempionų lygos aštuntfinalių pradžia be sensacijų: nugalėjo šį sezoną nepralaimintys „Manchester City“ ir „Real“

Po žiemos pertraukos ir vėl atsinaujimo kovos dėl UEFA Čempionų lygos trofėjaus ir antradienį buvo žaidžiami du pirmieji aštuntfinaliai. Bet sensacijų nesulaukta – pergales šventė favoritai.

K.de Bruyne išvedė „Manchester City“ į priekį.<br> AFP/Scanpix nuotr.
„Manchester City“ vienas iš lyderių norvegas Erlingas Haalandas.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Feb 13, 2024, 9:15 PM, atnaujinta Feb 14, 2024, 12:05 AM

Pirmoje aštuntfinalio poroje kovojo danų „Kopenhavn“ ekipa ir titulą ginantis anglų „Manchester City“.

Anglijos čempionai jau 10 min. po K. de. Bruyne įvarčio išsiveržė į priekį, bet po nevykusio „City“ vartininko žaidimo ir netikslaus perdavimo šeimininkai 34 min. rezultatą išlygino. Baigiantis kėliniui B.Silva po K. de Bruyne perdavimo išvedė svečius į priekį.

K.de Bruyne jau pasižymėjo jau šešiuose pastaruosiuose mačuose iš septynių: jis pelnė šioje akistatoje įvartį ir dar dukart prisidėjo prie dar dviejų. Iš viso per 7 mačus jis jau pelnė 2 įvarčius ir atliko jau 7 rezultatyvius perdavimus.

Prieš tai 5 menesius žaidėjas praleido dėl traumos.

Tašką šiose rungtynėse jau per teisėjo pridėtą laiką padėjo B. Fodenas, kuris rezultatą padidino iki 3:1.

Tai jau buvo 11-oji anglų pergalė iš eilės, bendru rezultatu 32:6. Ši serija tęsiasi nuo gruodžio 19 dienos.

Danijos ekipa į atkrintamąsias kovas sugebėjo prasimušti iš mirtininkų A grupės, kur varžėsi su anglų „Manchester United“, turkų Stambulo „Galatasaray“ ir vokiečių Miuncheno „Bayern“.

„Kopenhavn“ puikiai finišavo, laimėjęs iš pastarųjų trijų akistatų du mačus ir vieną sužaidęs lygiosiomis.

Tuo tarpu „Manchester City“ laimėjo visus 6 savo G grupės mačus, neleidęs oponentams net pagalvoti apie lygiąsias. Per tas dvikovas anglai pelnė 18 įvarčių ir praleido 7.

Dar vienoje poroje santykius aiškinosi vokiečių „Leipzig“ ir karališkasis Madrido „Real“.

Jau antrąją mačo minutę šeimininkai pelnė įvartį po kampinio, tačiau šoninis teisėjas parodė, kad yra nuošalė. Po VAR peržiūros aikštės teisėjas patvirtino, nors specialistai tikino, kad tai nėra tiesa. Toks teisėjo sperndimas jau sulaukė nemenkos kritikos.

Pirmame kėlinyje daugiau nė karto nebuvo kamuolys traukiamas iš vartų. Antrojo kėlinio pradžioje  – 49 min. – Brahimas Diazas puikiu smūgiu į vartų kampą išvedė svečius į priekį.

Dar prieš dvikova sužinota, kad „Real“ ekipą vežęs autobusas pateko į avariją, kai lengvojo automobilio vairuotojas nutarė persirikiuoti trasoje. Madrido komanda buvo priversta iš Erfurto vykti į Leipcigą autobusu 160 kilometrų, nes oro uoste streikuoja darbuotojai.

Vokiečių ekipa G grupėje liko antra, užleidusi į priekį visas pergales iškovojusiai „Manchester City“ ekipai. „Leipzig“ kaunasi su „Real“, kuris savo C grupėje taip pat nebuvo pralaimėjęs.

Savo šalies čempionate Madrido klubas yra lyderis, per pastarąsias penkias dvikovas tik dvejose sužaidusi lygiosiomis.

Vokietijos pirmenybėse „Leipzig“ yra penktas, tačiau dabar klubas pateko į savotišką duobę, laimėję vos vieną akistatą iš penkių, tačiau keturiuose mačuose pelnę po du įvarčius.

UEFA Čempionų lygos aštuntfinalis

„Kopenhavn“ – „Manchester City“ 1:3 (1:2).

10 min. K.de Bruyne 0:1.

34 min. M.Mattssonas 1:1.

45 min. B.Silva 1:2.

93 min. P.Fodenas 1:3.

„Leipzig“ – Madrido „Real“ 0:1 (0:0).

49 min. B.Diazas 0:1.