MFA „Žalgiris“ moterų futbolo aukščiausios lygos sezoną atidarė pelnydamos 21 įvartį

Dvejomis rungtynėmis savaitgalį prasidėjo 2024 metų Lietuvos moterų futbolo aukščiausios lygos sezonas, kuri šiemet pavadinta pagrindinio rėmėjo „Topo centras Euronics“ vardu.

MFA „Žalgiris“-MRU moterų futbolo aukščiausios lygos sezoną atidarė pelnydamos 21 įvartį<br> MFA „Žalgiris“-MRU klubo nuotr.

Mar 18, 2024, 11:26 PM, atnaujinta Mar 18, 2024, 11:37 PM

Pirmame ture pergales iškovojo dvi stipriausios praėjusio sezono komandos Šiaulių „Gintra“ ir Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU, o trečioji dvikova tarp Kauno rajono „Hegelmann“ ir Gargžų „Bangos“ nukelta į balandžio 14-ąją.

1-ojo turo rungtynių rezultatai:

FK „Gintra“ 2:0 FK TransINVEST

MFA „Žalgiris“-MRU 21:0 FK Saned

Startas. Pirmos 2024-ųjų sezono rungtynės buvo sužaistos Gytarių stadione, kuriame daugkartinės Lietuvos čempionės priėmė debiutavusią Vilniaus rajono „TransINVEST“. Pastarosios ekipos didžią dalį sudėties sudaro pernykštės „Vilniaus“ komandos narės.

Pirmojo naujojo sezono įvarčio teko laukti 28 minutes – iki momento, kai antrą sezoną „Gintros“ ekipoje pradėjusi 20-metė Laura Kubiliūtė tolimu smūgiu nuginklavo dar pernai šiauliečių vartus gynusią Aušrinę Bikutę.

Sunkiai pradėjusios rungtynes, po pelnyto įvarčio „Gintros“ futbolininkės pradėjo mėgautis žaidimu ir per trumpą laiką sukūrė dar dvi puikias galimybes skirtumą padvigubinti. Sykį vilniečių gynėja sustabdė įvarčio autorės L. Kubiliūtės smūgį, sykį šansu nepasinaudojo komandos naujokė Agnieška Kazarina.

Po pertraukos vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė. Tuomet jau „TransINVEST“ turėjo šansų išlyginti rezultatą, tačiau tais šansais pasinaudoti nepavyko.

Lemiamą žodį rungtynėse tarė Meida Proscevičiūtė. Po keitimo pasirodžiusiai puolėjai užteko vos dešimt minučių, kad ji, pabėgusi nuo varžovių, padvigubintų skirtumą bei, iš esmės, uždarytų rungtynes. Per likusį laiką „TransINVEST“ pasivyti varžovių galimybių nebeturėjo.

Rekordas. Per pastaruosius trejus metus Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU žaidėjos savo gerbėjus dažnai džiugino pergalėmis, tačiau nei sykio tos pergalės nebuvo tokios įspūdingos kaip praėjusį sekmadienį. Šįkart vilnietės į Joniškio „Saned“ vartus sumušė net 21 įvartį.

Iki šių rungtynių žalgiriečių pagrindinė komanda daugiausiai per rungtynes buvo įmušęs 12 įvarčių. Dvikovoje su „Saned“ rekordinio įvarčio užteko palaukti tik 69 minutes, kai ukrainietė Polina Yanchuk skirtumą užaugino iki 13:0.

Iš viso P. Yanchuk pasižymėjo 5 kartus ir ji nebuvo rezultatyviausia rungtynių žaidėja. Dar viena sostinės klubo naujokė – moldavė Iuliana Colnic – pelnė net 7 įvarčius.

Apie tai, kad nebus intrigos, Bogdano Lukashenko auklėtinės pranešė sužaidus vos penkias minutes. Jau minėta P. Yanchuk tuomet atidarė savo ir savo komandos įvarčių sąskaitas. Tarp įvarčių autorių yra ir vartininkė Meda Šeškutė, kuri 54 minutę realizavo 11 metrų baudinį.

Anonsas. Šį sekmadienį bus sužaistos „Topo centras Euronics“ moterų A lygos 2-ojo turo kovos. Centrinė dvikova bus žaidžiama Šiauliuose, kur susitiks praėjusį savaitgalį pergales iškovojusios dvi stipriausios praėjusio sezono komandos. Kitose rungtynėse Širvintose „TransINVEST“ susikaus su „Banga“, o Mažeikiuose – „Saned“ su „Hegelmann“.