Pirmenybės prasidėjo šįryt A grupės maču tarp Kinijos ir Egipto komandų. Kiniečiai šventė pergalę 80:68.
Tačiau lietuvių trenerį P. Juodį labiau nei varžovų rungtynės domino auklėtinių nuotaikos ir sportinė forma. Apie tai vairininkas papasakojo lrytas.lt portalui.
- Treneri, pasaulio čempionatas – reikšmingiausias įvykis daugumos jūsų auklėtinių karjeroje. Ar prieš debiutą tokio rango turnyre vaikinams nedreba rankos?
- Mes darome viską, kad tos įtampos nebūtų. Dėmėsys, žinoma, jiems – padidintas. Bet vyrai turi tvirtą charakterį ir kol kas su tuo tvarkosi puikiai.
- Namuose rungtyniauti lengviau ar sunkiau?
- Mes tikimės, kad lengviau. Žiūrovai turėtų tapti mūsų 6-uoju žaidėju. Jie mus stipriai motyvuos. O su pergalėmis ateis ir pasitikėjimas savo jėgomis.
- Kokį įspūdį jums palieka pirmieji varžovai – Kanados krepšininkai?
- Susidursime su galingu priešininku. Ypač ji sustiprėjo priekinės linijos žaidėjais. Bet ir mes jiems parengėme siurprizų. Tad eisime kautis dėl pergalės.
- Ar pasirengimo laikotarpiu išvengėte traumų?
- Pasirengimas praėjo sklandžiai. Kol kas viskas gerai.
- Kokius tikslus keliate savo komandai?
- Federacija iškėlė tikslą patekti į 5-tą. O mes sau keliame tikslą kautis dėl kiekvienos pergalės. Kiekvienos kitos rungtynės bus lemiamos.
- Ne viena pirmenybių komanda turi žaidėjus, jau dabar vadinamus būsimosiomis žvaigždėmis. Ar savo komandoje jau įžvelgiate būsimųjų žvaigždučių?
- Mūsų rinktinėje surinkti patys talentingiausi šios amžiaus grupės žaidėjai Lietuvoje. Tokiam amžiuje labai sunku pasakyti, kur pasisuks kiekvieno žaidėjo karjera. Mūsų ekipoje yra potencialių žvaigždžių, bet aš jų neįvardinsiu. Mūsų stiprybė – vienybėje ir darnoje. Mes neturime labai ryškių lyderių, todėl turime būti stiprūs kaip komanda.
***
Vėliau mūsiškiai išbandys jėgas su Korėjos, Ispanijos, Kroatijos ir Argentinos komandomis. Kitoje grupėje grumsis pasaulio čempionų titulą ginantys amerikiečiai, australai, kinai, čekai, prancūzai ir egiptiečiai.
