Namų sienos skriaudžia Lietuvos jaunius – vėl pratęsimas, vėl pralaimėjimas (komentarai)

Kauno "Žalgirio" arenos sienos kol kas nepadeda Lietuvos jaunių rinktinei. Pirmą sykį mūsų šalyje vykstančiame pasaulio jaunių (iki 17 metų) krepšinio čempionate lietuviai aukoja daugiau jėgų nei varžovai, bet atpildo už tai nesulaukia. Sekmadienį jie po pratęsimo 83:91 (17:13, 15:23, 22:21, 23:20, 6:14) turėjo pripažinti Ispanijos bendraamžių pranašumą. Lietuviams tai buvo jau 3-asis pratęsimas per tris dienas, antras jų – pralaimėtas. Po dienos pertraukos antradienį jiems teks susiremti su B grupės lydere Kroatijos komanda.

Zigmas Jurevičius

Jul 2, 2012, 10:52 AM, atnaujinta Mar 18, 2018, 1:08 PM

Pratęsimas. Papildomos 5 rungtynių min. lietuviams planetos pirmenybėse jau tampa prakeiksmu. Kaip ir atidarymo mače su Kanados komanda jie buvo labai arti pergalės per pagrindinį laiką, kaip ir tame mače - pralaimėjo. Iki pratęsimo pabaigos likus žaisti mažiau nei dvi min. rezultatas dar buvo lygus - 81:81. Netrukus ispanai pelnė dvitaškį su bauda - 81:84. Dar skaudžiau kirto A.Sansas, likus 55 sek. pelnęs tritaškį - 81:87. Perėmę iniciatyvą ispanai pergalės nebepaleido.

Duobės. Nors P.Juodžio auklėtiniai laimėjo 3 kėlinius iš 4-ių, iš anksto užsitikrinti pergalės jiems neleido itin prastas antrasis ketvirtis. Jam dar neįpusėjus šeimininkai atitrūko 25:18, tačiau po to 3 min. atkarpą pralaimėjo net 0:13 ir vėliau išdegino daug energijos vydamiesi pabėgusius varžovus. Galbūt kaip tik tų jėgų ir pritrūko per pratęsimą.

Vedliai. Lietuvių lyderiu mače tapo Ernestas Serkevičius. Nedidukas taikliarankis gynėjas tritaškiais ir dvitaškiais šūviais varė į neviltį ispanus. 21 tašką surinkęs snaiperis aikštę paliko prieš pat atomazgą – viršijo 5 pražangų limitą ir per pratęsimai padėti komandai nebegalėjo. Tuo tarpu ispanų vedlys Agusti Sansas ne tik pelnė 24 taškus, tačiau ir pataikė labai svarbų tritaškį pratęsimo pabaigoje. „Sunku ką nors ir pasakyti, trečias pratęsimas per tris dienas. Sunku...“, - po mačo atsiduso E.Serkevičius.

Rezultatyviausi. Lietuvai taškų pelnė: E.Serkevičius 21, H.Saprykinas 14, Ž.Jurgutis 13, L.Grabauskas 12 (8 atkov. kam.), E.Šeškus 10, G.Žalalis 6 (10 atkov. kam.), K.Ražukas 4, N.Giga 2, L.Motiejūnas 1. Ispanija: A.Sansas 24, F.Ventura ir A.Martinas - po 13, I.Diopas (5 blokai), A.Abalde ir J.Noguesas - po 10.

Komentaras. „Kažkas mums siunčia išbandymus iš aukščiau. Šį kartą pratęsime pritrūko jėgų. Vyrai atidavė visą širdį. Iš jų išaugs gerų žaidėjų, - kalbėjo lietuvių treneris Paulius Juodis. - Kito kelio neturime. Yra dvi rungtynės su labai galingais varžovais. Kroatai – Europos čempionai, Argentina – žaidžia mums labai neparankiai, šiurkščiai. Bet stengsimės“.

Charakteris. Pergalių sąskaitą Pauliaus Juodžio auklėtiniai atidarė taip pat, kaip ir pralaimėjo – po pratęsimo. Tiesa, jei pirmajame ture 63:69 nusileista sąlyginai pajėgiam varžovui – praėjusio pasaulio čempionato prizininkei Kanados komandai, tai šeštadienį vos išvengta katastrofos. Dvikovoje su B grupės autsaideriais laikytais korėjiečiais lietuviai iki 4-ojo kėlinio pabaigos likus žaisti vos daugiau nei 2 min., dar atsilikinėjo 93:100. Vis dėlto atsidūrę ant bedugnės krašto spurtavo 7:0 ir išplėšė pratęsimą, o vėliau ir pergalę 119:108.

***

Pirmasis kėlinys

Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokios sudėties: Ž.Jurgutis, L.Grabauskas, G.Žalalis, E.Šeškus, K.Ražukas.

Varžovai iškart rezultatyviai užbaigė dvi atakas iš eilės - 0:4.

Pirmuosius taškus Lietuvai pelnė G.Žalalis, pataikęs du baudos metimus - 2:4.

6 min. po G.Žalalio dvitaškio lietuviai pirmą sykį ėmė pirmauti 8:7.

Panašu, kad lietuviai nebuvo nusiteikę kartoti ankstesnių mačų klaidų. 7 min. po E.Šeškaus greito antpuolio jie atitrūko 12:7.

Nors ispanai mėgino švaistytis tritaškiais, šeimininkai rado lygiavertį atsaką ir kėlinį laimėjo 17:13.

Antrasis kėlinys

Edvinas Šeškus taškus rinko pavydėtinai stabiliai, bet ispanai kaip įmanydami stengėsi neatsilikti. Po A.Abalde tritaškio 21:18.

Lietuvių persvara didėjo - 14 min. 25:18.

F.Ventura pataikė jau antrą savo tolimą metimą, jo ekipos draugas atsikovojo kamuolį po lietuvių krepšiu ir įrito į krepšį ir liko vos 2 taškai - 25:23.

Matydamas, kad reikalai krypsta ne į palankią pusę P.Juodis skubiai paprašė minutės pertraukėlės.

Tai svečių nesustabdė. Jie kelis sykius iš eilės apsigynė ir 17 min. jau buvo priekyje - 25:31.

3 min. atkarpa pralaimėta 0:13.

Lietuviai grįžo tritaškiais. Tiesa, po H.Saprykino tolimo šūvio jie dar atsilikinėjo - 31:33.

Vis dėlto palenkti įvykių eigos šeimininkai nesugebėjo 32:36. Ypač ispanai dominavo kovodami dėl kamuolių po krepšiais (20:14).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos vaizdas nesikeitė. Ispanai neįgijo dviženklio pranašumo, bet ir neleido lietuviams nukirpti jų persvaros iki minimumo - 45:53 (27 min.).

Sunkiausiai mūsiškiams sekasi stabdyti Augusti Sansą, kuris pelnė 11 taškų.

Lietuvius traukė pakiliai rungtyniavęs Ernestas Serkevičius, surinkęs 14 taškų. Po jo metimo ekipas skyrė 5 taškai - 50:55, po dar vieno paskutinę kėlinio min. - 52:57.

Ž.Jurgutis dar sušvelnino - 54:57.

Lietuvių šansai laimėti - dar realūs.

Ketvirtasis kėlinys

31 min. mūsų šalies komanda jau alsavo varžovams į nugarą - 56:57.

32 min. E.Serkevičius, pralindęs po ispanų krepšiu, po ilgo laiko rezultatą išlygino 58:58.

Lietuvių lyderio naštą šiandien tempiantis E.Serkevičius išvedė ekipą į priekį 61:59. Nedidukas gynėjas pataikė dar vieną - jau trečiąjį tritaškį.

Šeimininkams paskutiniame kėlinyje ėmė kristi. Jie tuo naudojasi kaip įmanydami - sužaidę pusę kėlinio pataikė jau 3-ąjį tolimą metimą iš toli 69:66.

37 min. Ž.Jurgutis smeigė tritaškį - 73:69. Gal tai pribaigs ispanų ryžtą?

Vis dėlto varžovas parodė valią. Aukštaūgis I.Diopas pataikė abi baudas ir likus žaisti 1 min. 5 sek. - vėl priekyje ispanai 75:76.

Likus žaisti 47 sek. Ž.Jurgutis pataikė sudėtingą, pirmiausia psichologiškai, metimą iš vidutinio nuotolio - 77:76.

Likus 37 sek. F.Ventura pataikė vieną baudą - 77:77.

Per lemiamą ataką smaigalyje atsidūrė G.Žalalis, tačiau aukštaūgio metimas iš po krepšio buvo per silpnas. Pratęsimas. Lietuviams jau trečias per tris dienas.