Dvidešimtmečiai gavo dar vieną antausį, bet pateko į kitą etapą

Lietuvos krepšinio rinktinė Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionate gavo jau antrąjį antausį. Kazio Maksvyčio treniruojama vadinamoji „auksinė“ karta šįkart suklupo rungtynėse su Slovėnijos rinktine – 81:87 (15:17, 15:25, 28:23, 23:22).

V. Čižauskas Lietuvos ekipoje buvo rezultatyviausias - įmetė 16 taškų.<br>G. Šiuparys.

Jul 15, 2012, 1:00 PM, atnaujinta Mar 18, 2018, 3:37 AM

Lietuvos rinktinė ketvirtajame kėlinyje mėgino atkurti intrigą ir jiems tai buvo pavykę, tačiau laiku susigriebę slovėnai pradėjo žaisti negailestingai ir nutolo, lietuvius palikdami su antruoju pralaimėjimu iš eilės.

Į lemiamą kėlinį lietuviai išėjo turėdami 7 taškų deficitą – 58:65, tačiau po Ž. Skučio dvitaškio ir D. Rediko metimo nuo trijų taškų zonos skirtumas aptirpo iki 63:65. Rezultatą išlyginti po netaiklaus varžovo metimo galėjo P. Vaitiekūnas, tačiau jam nepavyko kamuolio įsodinti į krepšį ir varžovai atsiplėšė – 67:63. Sužaidus tris minutes R. Jakštas baudos metimais vėl priartino lietuvius – 65:68, tačiau varžovai ir vėl atsiplėšė – 71:65.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui A. Omičius dar labiau atitolino slovėnus, tačiau D. Redikas smeigė tritaškį ir vėl sugrąžino lietuvius į žaidimą – 68:73. Nors Lietuvos rinktinės krepšininkai mėgino prisivyti – jiems tai nepavyko. Slovėnijos ekipa išliko šaltakraujiška, taikliai atakavo ir mačą laimėjo užtikrintai – 81:87.

Lietuva: V. Čižauskas – 16, E. Ulanovas – 14, R. Jakštas – 13 (7 atk. kam.).

Slovėnija: K. Prepeličius (11 rez. perd.) ir A. Omičius (7 atk. kam.) - po 20, M. Pajičius – 16.

Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė Europos čempionate startavo rungtynėse su Švedija.

Pirmasis blynas prisvilęs nebuvo – auksinė karta iškovojo pergalę 80:71 (17:21, 24:18, 20:11, 19:21). Antrajame susitikime pasitikėjimo įgavę lietuviai gavo antausį – italai juos nubaudė 89:82 (15:24, 23:15, 29:19, 22:24).

Lietuvos rinktinė, iškovojusi vieną pergalę iš trijų galimų, D grupėje užėmė trečiąją vietą ir kartu su Slovėnijos (3 pergalės/0 pralaimėjimų) ir Italijos (2/1) komandomis pateko į antrąjį etapą. Šios trys ekipos žais F grupėje su Ispanijos, Turkijos ir Latvijos krepšininkais. Į ketvirtfinalį pateks keturios geriausios grupės komandos.