Lietuvos dvidešimtmečiai krepšininkai Europos čempionate pralaimėjo latviams 75:78

Lietuvos dvidešimtmečių rinktinei nepasisekė pratęsti pergalių serijos antrame Europos čempionato etape. Po įspūdingos pergalės prieš ispanus pirmadienį, lietuviai šiandien F grupės rungtynėse 75:78 (20:21, 20:18, 13:17, 22:22) nusileido iki tol įskaitinių pergalių neturėjusiai Latvijai. Dabar penktąją ir šeštąją vietas grupėje užimančios Lietuvos ir Latvijos rinktinės turi po 1 laimėjimą ir 3 pralaimėjimus.

K. Maksvyčio kariaunai nepasisekė nugalėti Latvijos atstovų.<br>G. Šiuparys

Jul 18, 2012, 12:39 PM, atnaujinta Mar 18, 2018, 1:28 AM

Mačo baigtis išaiškėjo paskutinę rungtynių minutę – likus kovoti 40 sek., esant lygiam rezultatui 73:73, latviai sužaidė sėkmingiau, įmetė 3 taškus, o į jų spurtą D. Redikas atsakė dvitaškiu. Lietuviai, iki finalo sirenos likus kovoti 5 sek., pabandė sužaisti „baudų metimų ruletę“, tačiau Latvijos žaidėjas M. Vitolas įmetė abu metimus ir kaimynai šventė pergalę.

Pirmame kėlinyje Lietuvos komandą tempė E. Ulanovas, kuris pelnė 7 taškus, o lietuviai po dešimties žaistų minučių atsiliko vienu tašku 20:21.

Per antrąjį kėlinį dvikovos vadžias į savo rankas perėmę Kazio Maksvyčio auklėtiniai visą laiką pirmavo, o 7-ąją minutę net turėjo 5 taškų persvarą 36:31. Tačiau kaimynai neleido padidinti atotrūkio, pasivijo lietuvius ir mūsų šalies ekipa ilsėtis išėjo turėdama minimalią persvarą 40:39.

Po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis - latviai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir sugebėjo laimėję atkarpą 9:2 atitrūkti 48:42. Tačiau mūsiškiai varžovų lengvai paleisti neketino ir išlygino rezultatą - 53:53. Tik paskutinėmis sekundėmis Latvijos krepšininkų tritaškis leido jiems pirmauti po trijų ketvirčių - 56:53.

Ketvirtame kėlinyje ekipos žaidė taškas į tašką.

Daugiausia taškų Lietuvos rinktinei pelnė E. Ulanovas – 15, jam talkino A. Butkevičius – 14 ir D. Redikas – 13 taškų.

Latvijos rinktinės gretose A. Helmanis ir J. Timma įmetė po 15 taškų.

Kitose F grupės rungtynėse antrąją nesėkmę iš eilės patyrė Ispanija, kurią 78:76 nugalėjo Italija. Dabar abi ekipos savo sąskaitoje turi po dvi įskaitines pergales ir du pralaimėjimus ir užima 2-4 vietas. Į atkrintamuosius mačus iš grupės pateks 1-4 vietas užėmusios rinktinės.

Lietuvos rinktinė paskutinėse antrojo etapo rungtynėse trečiadienį susitiks su turkais (2/1).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

Ukraina - Prancūzija    62:75

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Vokietija    4 3 1  263:248  7

2. Serbija 3 3 0 221:165 6

3. Prancūzija 4 2 2 275:248 6

4. Rusija 4 2 2 268:294 6

5. Graikija 3 1 2 221:242 4

6. Ukraina 4 0 4 276:327 4