D. Sabonio 22 taškai padėjo Lietuvai pelnyti pirmąją pergalę Europos jaunučių krepšinio čempionate (2 video)

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas (LKF) Arvydas Sabonis Panevėžio „Cido“ arenoje ramiai stebėjo savo sūnaus Domanto šou – jaunasis 205 cm ūgio Sabonis įmetė 22 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Pastarojo vedama Lietuvos šešiolikmečių rinktinė pirmose Europos jaunučių čempionato C grupės rungtynėse iššvaistė turėtą 18 taškų persvarą, tačiau įveikė Slovėnijos bendraamžius 82:76 (23:14, 22:22, 13:8, 24:32).

Jul 20, 2012, 11:52 AM, atnaujinta Nov 20, 2019, 12:18 PM

Startinėse Europos šešiolikmečių krepšinio čempionato rungtynėse C grupėje kovoję lietuviai nė karto neleido Slovėnijos krepšininkams pirmauti, tačiau nugalėjo juos tik  kukliu skirtumu – 82:76. Dar trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo 14-18 taškų pranašumą, tačiau solidžios persvaros neišsaugojo.

Rungtynes Lietuvos rinktinės gretose puikiai pradėjo A. Krimelis, kuris vienas pelnė 8 taškus ir vedė komandą į priekį - 8:0. Kai slovėnai ėmė minti ant kulnų 12:8, savo žodį tarė aikštėje po keitimo pasirodęs D. Sabonis - 19:10.

Solidžiai atrodę lietuviai buvo nutolę 38:21, tačiau netrukus mūsiškių žaidimas ėmė strigti ir slovėnai iki didžiosios pertraukos sugebėjo sušvelninti deficitą  iki 36:45.

Po didžiosios pertraukos lietuviai buvo įgiję 18 taškų pranašumą, tačiau slovėnai sugebėjo sumažinti atotrūkį iki 12 taškų.

Kai ketvirtojo kėlinio viduryje lietuviai pirmavo 69:51, daugelis mūsų komandos žaidėjų pamanė, jog dvikova baigta bei nusiramino. Varžovai nubaudė šeimininkus – likus žaisti 2 min. jie sumažino skirtumą iki 69:60, o likus 12 sek. Lietuva pirmavo vos 81:75.

Vis dėlto, slovėnų bandymas išsigelbėti nepavyko ir lietuviai Europos čempionate šventė pirmąją pergalę.

Be D. Sabonio 22 taškų, mūsų rinktinėje A. Krimelis pelnė 17 taškų, T. Pauliukėnas – 14. Varžovų komandoje M. Kavas ir T. Kodrinas įmetė po 18 taškų.

„Bandymas sulaukti rungtynių pabaigos ir stovėjimas, nenoras žaisti priveda prie blogo rezultato, - po rungtynių sakė treneris Gintaras Razutis. - Mes turime savo taktiką. Ir kontroliniuose mačuose Domantas Sabonis rungtyniaudavo nuo atsarginių suolo, todėl taip darome ir toliau. Gerai, kad yra toks žaidėjas, kuris patempia komandą į priekį. Be jo būtų sunkiau."

Kitose C grupės rungtynėse Vokietija 67:60 įveikė Serbiją. Penktadienį lietuviai susitiks su Serbijos bendraamžiais.

Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionatas vyksta Lietuvoje ir Latvijoje, o lemiami mūšiai bus žaidžiami Vilniuje.