Serbų spaudimą atlaikę Lietuvos aštuoniolikmečiai išlieka nenugalėti (komentarai, video)

Lietuvos krepšinio rinktinė Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato antrajame etape atlaikė Serbijos komandos atakų laviną ir pratęsė savo pergalingą žygį. Dar nė vieno pralaimėjimo neturintys ir kelialapį į ketvirtfinalį užsitikrinę lietuviai serbus nugalėjo 77:68 (19:22, 16:14, 20:15, 22:17)

Lietuviai išlieka nenugalėti. (asociatyvi nuotr.).<br>G. Šiuparys.

Aug 14, 2012, 10:37 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 9:00 AM

Rungtynių pradžioje į priekį išsiveržė svečiai – 10:4, tačiau lietuviai greitai spurtavo ir sumažino deficitą iki 10:12. Netrukus Serbijos komanda susikoncentravo ir vėl pabėgo į priekį – 22:19. Antrojo kėlinio starte lietuviai šovė į priekį – 27:22, tačiau serbai neleido varžovams susikrauti didesnio pranašumo ir ėmė mažinti deficitą. Netrukus įsibėgėjusi Serbijos komanda sugebėjo rezultatą persverti savo naudai – 36:35.

Po didžiosios pertraukos serbai įgijo 5 taškų pranašumą, tačiau lietuviai rezultatą išlygino – 43:43. Serbai neleido šeimininkams įsižaisti ir vėl pabėgo į priekį, tačiau lietuviai taškas po taško sumažino deficitą, o po puikių J. Tamulio taškų Lietuvos komanda išsiveržė į priekį – 55:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje serbai mėgino spausti lietuvius, tačiau šie atsilaikė – 61:57. Įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinė pirmavo 64:61, o serbai laukė lemiamos varžovų klaidos. Laikui einant į pabaigą itin svarbų metimą pataikė R. Gustys – 71:65.

Po šio metimo Serbijos komandai nepavyko palaužti lietuvių.

Lietuva: J. Tamulis – 18, M. Grigonis – 12, J. Gintvainis – 10, D. Krestininas – 9 (9 atk. kam.).

Serbija: N. Jankovičius – 18 (7 atk. kam.), D. Saličius – 17, S. Potas – 10 (9 atk. kam.).