Lietuvos jaunųjų krepšininkų pergalingo žygio Europos čempionate nesustabdė ir ispanai (video, komentarai)

Lietuvos jaunieji krepšininkai Europos aštuoniolikamečių čempionato ketvirtfinalyje kovos su šiek tiek silpnesniu varžovu. Tai paaiškėjo po šios dienos pergalės prieš pajėgią Ispanijos komandą. Mūsų šalies atstovai paskutinėse savo rungtynėse E grupėje Vilniuje įveikė iki šios dienos be pralaimėjimų pirmenybėse žengusius ispanus 72:65 (19:20, 16:11, 15:13, 22:19) ir užėmė pirmąją vietą. Lietuviai ketvirtfinalyje varžysis su F grupėje ketvirtąją vietą užėmusia Latvijos ekipa.

Lietuvos jaunieji krepšininkai Europos čempionate žengia be pralaimėjimų - R. Gustys pelnė 11 taškų.<br>G. Šiuparys

Aug 16, 2012, 1:58 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 8:30 AM

Lietuvos ir Ispanijos rinktinės Europos jaunių vaikinų čempionate pirmame ir antrame varžybų etapuose žaidė be pralaimėjimų – iki trečiadienio abi rinktinės buvo laimėjusios po 5 mačus.

Šios dienos rungtynes sėkmingiau pradėjo ispanai, kurie pirmavo pirmąjį ir beveik septynias antrojo kėlinio minutes. Lietuviai 17-ąją dvikovos minutę persvėrė rezultatą 30:29 ir pradėjo kontroliuoti mačo eigą.

Po dviejų kėlinių Lietuva pirmavo 35:31, o po trijų – 50:44. Ketvirtojo ketvirčio viduryje ispanai spurtavo ir sumažino atsilikimą iki 50:54, tačiau lietuviai tuoj pat šovė į priekį 59:50, o likus kovoti dvi minutes pirmavo 66:55. Nors ispanai dar bandė vytis ir sumažino skirtumą iki 68:61 – tai buvo viskas, ką galėjo padaryti varžovai.

A. Visocko treniruojama rinktinė įveikė ispanus 72:65 ir tapo antrojo etapo E grupės nugalėtoja. Lietuvių varžovai paaiškės po paskutinių F grupės mačų, kurie vyksta Latvijoje.

Mūsų šalies ekipai daugiausia taškų A. Jankaitis – 14, L. Lekavičius,  J. Gintvainis – po 13, R. Gustys  – 11, J. Tamulis – 10 taškų.

Ispanijai daugiausia taškų pelnė O. Pauli ir S. Saizas – po 12.

Trečiadienį Serbijos krepšininkai 64:59 nugalėjo Graikijos komandą, o Italija 76:51 įveikė Ukrainą.

Penktadienį kovoje dėl medalių Lietuvos rinktinė žais su Latvijos bendraamžiais, o Kroatijos ekipos varžove bus Italijos komanda. Ispanijos rinktinė dėl vietos pusfinalyje kovos su Rusijos bendraamžiais, o Serbijos krepšininkams teks žaisti su Bulgarijos ekipa.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)

1. Lietuva 5 5 0 375:320 10

2. Ispanija 5 4 1 375:314 9

3. Serbija 5 3 2 333:347 8

4. Italija 5 2 3 355:354  7

5. Graikija 5 1 4 309:332 6

6. Ukraina   5 0 5 275:375  5

Trečiadienį Liepojoje įvykusiose F grupės rungtynėse pirmąją vietą bei kelialapį į ketvirtfinalį anksčiau užsitikrinusi Kroatijos rinktinė - 65:84 (18:27, 11:23, 18:20, 18:14) pralaimėjo Bulgarijos komandai, o latviai 61:60 sugebėjo įveikti Slovėniją ir garantavo sau vietą ketvirtfinalyje. Lemiamame mače Rusija 71:67 nugalėjo Turkiją ir trims komandoms surinkus po dvi pergales, antri liko bulgarai, treti rusai ir ketvirti - latviai.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Kroatija        5 4 1 404:351 9

2. Bulgarija 5 3 2 382:332 8

3. Rusija          5 3 2 324:323 8

4 . Latvija         5 3 2 324:340 8

5. Slovėnija       5 1 4 368:401 6

6. Turkija 5 1 4 371:402 6

Kitose ketvirtfinalio porose susitiks Kroatija ir Italija, Bulgarija ir Serbija bei Rusija ir Ispanija.

Pirmenybių autsaiderių G grupėje, kurioje dėl vienintelės vietos A divizione Vilniuje kovoja keturios ekipos, antrą pergalę iškovojo Vokietijos ekipa, 75:61 (12:11,
26:17, 18:21, 19:12) įveikusi antrą nesėkmę patyrusius Danijos bendraamžius.
G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Vokietija       3 2 1 190:172 5

2. Prancūzija 2 2 0 124:112 4

3. Danija 3 1 2 181:194 4

4. Lenkija 2 0 2 106:123 2