Lietuvos jauniai žengė į Europos čempionato pusfinalį: Lietuva – Latvija 65:53 (video)

Ketvirtą vietą F grupėje užėmę latviai be pralaimėjimų žengiančiai Lietuvos jaunių (iki 18 metų) krepšinio rinktinei buvo daug kietesnis riešutėlis, nei šie tikėjosi. Lietuvos rinktinė Europos jaunių čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Vilniuje 65:53 nugalėjo Latvijos rinktinę ir žengė į pusfinalį.

Lietuvos ir Latvijos rinktinių rungtynių akimirka.<br>G. Šiuparys

Aug 18, 2012, 10:54 AM, atnaujinta Mar 17, 2018, 7:36 AM

Švytuoklė. Ketvirtfinalio rungtynės vyko taškas į tašką. Nė vienai rinktinei iki pat rungtynių pabaigos nepavyko susikrauti įtikinamos persvaros. Pirmąjį kėlinį lietuviai baigė atsilikdami nuo varžovų 1 taškų 14:15. Tačiau antrajame visą laiką minimalia persvara pirmavo. Po dviejų kėlinių lietuviai turėjo trapų 4 taškų pranašumą 30:26. Po ilgosios pertraukos situacija nesikeitė. Latviai neleido lietuviams atitrūkti, o pasibaigus ketvirčiui komandas skyrė tie patys 4 taškai 47:43. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinei galiausiai pavyko atitrūkti, o baudos metimus sumetęs L. Lekavičius pirmą kartą šiose rungtynėse padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki dviženklės 59:49. Lietuviai pergalės iš rankų nebepaleido ir žengė į pusfinalį.

Lyderis. Lietuvos rinktinę į priekį vedė Marius Grigonis. Puolėjas pelnė 16 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Jis vienintelis Lietuvos rinktinėje peržengė dviženklį taškų skaičių.

Statistika

Lietuva: 16 – M. Grigonis (5 atk. kam.), 9 – D. Krestininas (9 atk. kam.), 8 – R. Gustys (7 atk. kam.), po 7 – S. Raupys (7 atk. kam.) ir L. Lekavičius, po 6 – M. Staselis ir A. Jankaitis (7 atk. kam.), 4 – J. Tamulis (4 rez. perd.), 2 – J. Gintvainis.

Latvija: 12 – D. Geksas, 10 – A. Ginters, 7 – I. Gromovs (10 atk. kam.), po 6 – E. Endzels ir C. Mateikovics.

Lietuva – Latvija 65:53

Pataikymas: 37,9 proc. (22/58) – 29 proc. (18/62)

Baudos metimai: 66,7 proc. (16/24) – 66,7 proc. (12/18)

Dvitaškiai: 37,8 proc. (17/45) – 31,7 proc. (13/41)

Tritaškiai: 38,5 proc. (5/13) – 23,8 proc. (5/21)

Atkovoti kamuoliai: 44 – 41

Klaidos: 7 – 10

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 6

Pražangos: 21 – 22

Perimti kamuoliai: 8 – 4

Blokai: 4 - 3

Kelias. Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionate žygiuoja be kluptelėjimų. Pirmajame etape lietuviai iškovojo visas tris pergales ir užėmė pirmą vietą B grupėje. Antrajame etape Lietuvos rinktinė iškovojo penkias pergales iš penkių ir tapo E grupės nugalėtojais.

Latvijos rinktinė C grupėje patyrė vieną pralaimėjimą ir užėmė antrą vietą. Antrajame etape varžovai iškovojo tris pergales ir dukart kluptelėjo bei F grupėje buvo ketvirti.

Kiti. Į pusfinalį jau pateko Rusijos rinktinė, ketvirtfinalyje įveikusi Ispanijos rinktinę. Kitose ketvirtfinalio rungtynėse Serbija 88:79 nugalėjo Bulgariją, o italai 69:76 krito prieš kroatus.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys

Rungtynių pradžioje abiejų komandų atakos buvo netaiklios. Daugiau nei dvi minutes nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų.  Po Lietuvos rinktinės žaidėjo klaidos į greitą puolimą nuskubėję latviai pelnė pirmuosius 2 taškus.

Lietuvos rinktinės taškų sąskaitą atidarė D. Krestininas. Latvijos rinktinės žaidėjas numušė besileidžiantį į krepšį kamuolį, todėl 2 taškai buvo užskaityti (2:2).

Lietuvos rinktinę tritaškiu į priekį išvedė M. Grigonis (7:6). 5 taškus be atsako pelnę lietuviai padidino savo pranašumą iki 3 taškų (9:6).

Paskutinę kėlinio sekundę kamuolį į krepšį paleidęs D. Geksas pelnė 2 taškus ir sumažino lietuvių pranašumą iki minimumo (15:14).

Antrasis kėlinys

Įpusėjus trečiajai antrojo kėlinio minutei komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis. Tai buvo pirmieji ekipų taškai šiame ketvirtyje (17:16).

Įpusėjus antrajam kėliniui komandos žaidė taškas į tašką. Tiesa, Lietuvos rinktinė ilgą laiką buvo bent dviem taškais priekyje, tačiau  po C. Mateikovico tritaškio Latvijos rinktinė persvėrė rezultatą (22:21).

Tritaškį pelnęs A. Staselis grąžino pranašumą Lietuvos rinktinei (26:24).

Kėlinio pabaigoje dvitaškį pataikė L. Lekavičius, leidęs Lietuvos rinktinei į didžiąją pertrauką išeiti turint trapią 4 taškų persvarą (30:26).

Trečiasis kėlinys

Trečiojo ketvirčio pradžioje Lietuvos rinktinei pavyko išsaugoti trapią persvarą, tačiau padidinti atotrūkio - ne. Sužaidus tris minutes lietuviai pirmavo 32:29.

Keturis taškus be atsako pelnę lietuviai išsiveržė į priekį 7 taškais (36:29), tačiau netrukus dvitaškiu atsakę latviai ir vėl priartėjo.

Po D. Brizgalovso tritaškio Latvijos rinktinė įgijo minimalią persvarą (37:36), tačiau neturkus S. Raupys grąžino lietuviams 1 taško pranašumą. Latviai į tai atsakė taikliu baudos metimu, o M. Grigonis tritaškiu leido Lietuvos rinktinei šiek tiek atitolti (41:38).

Kėlinio pabaigoje dvitaškį pataikęs M. Grigonis lietuviams grąžino 4 taškų persvarą (47:43).

Ketvirtasis kėlinys

M. Staselis tritaškiu padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki 7 taškų (50:43).

Latvijos rinktinė niekaip neleido lietuviams  atitrūkti. Vos kiek atsiplėšus - latviai sumažindavo skirtumą (53:48).

Puikiai žaidžiantis M. Grigonis grąžino lietuviams 7 taškų pranašumą (55:48). Baudos metimus sumetęs L. Lekavičius pirmą kartą šiose rungtynėse padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki dviženklės (59:49).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti minutę, "Siemens" arenoje skambėjo pergalės dainos. Lietuvos rinktinė priekyje - 65:53.