Nenugalimieji Lietuvos aštuoniolikmečiai Europos čempionato finale kovos su kroatais (video, komentarai)

Marius Grigonis tiksint paskutinėms sekundėms ir švieslentei rodant rezultatą 67:67 veržėsi varžovų krepšio link, atliko puikią verpstę ir pelnė du taškus. Pasimetę serbai suskubo į ataką, tačiau nepataikė. Tokie buvo paskutiniai Lietuvos jaunimo iki 18 metų krepšinio rinktinės pergalės prieš Serbijos komandą epizodai. 69:67 (21:15, 17:20, 14:16, 17:16) laimėję Arūno Visocko auklėtiniai pateko į finalą ir sieks tapti trečiąja Lietuvos aštuoniolikmečių rinktine, laimėjusia Europos čempionatą.

Lietuvos rinktinė po karštos ir emocingos kovos nugalėjo serbus ir pateko į finalą.<br>G. Šiuparys.

Aug 19, 2012, 3:05 PM, atnaujinta Mar 17, 2018, 7:17 AM

Sūpuoklės. Visą mačą nė viena komanda neturėjo aiškaus pranašumo, tačiau trečiajame kėlinyje lietuvių žaidimas ėmė strigti: metimai skriejo pro šalį, pasipylė klaidos ir gynyboje, ir puolime. Tuo pasinaudoję serbai paskutiniame ketvirtyje turėjo 6 taškų pranašumą – 60:54. Paskutiniojo ketvirčio pabaigoje prasidėjo nervų karas – lietuviai skirtumą sumažino iki 63:64. Netrukus po taiklių S. Raubio metimų lietuviai pirmavo 65:64. Rezultatui esant 67:67 ir tiksint paskutinėms sekundėms lietuviai sėkmingai užbaigė ataką – puikią verpstę pademonstravo M. Grigonis. Varžovai prametė ir Lietuva laimėjo 69:67.

Pusfinalis. Kitame pusfinalyje vyko itin dramatiškas mūšis, kur susitiko Rusijos ir Kroatijos rinktinės. Po atkaklios kovos pergalę 61:57 šventė Kroatijos aštuoniolikmečiai.

Ketvirtfinalis. Lietuvos rinktinei ketvirtfinalyje teko rungtyniauti su Latvijos komanda, kuri nebuvo laikoma labai pavojinga varžove, tačiau mačo metu lietuviams teko rimtai paplušėti, jog įveiktų kaimynus. A. Visocko auklėtiniai laimėjo 65:53.

Serbijos krepšininkai susitiko su Bulgarijos komanda ir pergalę šventė 88:79.

Susitikimas. Serbams ir lietuviams teko susitikti jau antrajame etape, tuomet Lietuvos komanda pergalę šventė 77:68.

Kelionė I. Pirmajame etape Serbijos krepšininkai A grupėje užėmė antrąją vietą, į priekį praleidę ispanus. Vieną pralaimėjimą patyrę serbai antrajame etape varžėsi E grupėje, kur žaidė ir Lietuvos komanda. Šiame etape Serbija užėmė trečiąją vietą.

Kelionė II. Kol kas nenugalimi Lietuvos krepšininkai pirmajame etape varžėsi B grupėje, kur nugalėjo Italijos, Graikijos ir Danijos komandas. Patekę į antrąjį etapą lietuviai E grupėje užėmė pirmąją vietą.

Statistika. Lietuva: S. Raupys – 18, A. Jankaitis – 14 (8 atk. kam.), M. Grigonis – 10 (tritaškiai: 0/4, 5 klaidos), J. Tamulis ir L. Lekavičius – 7.

Serbija: N. Jankovičius (13 atk. kam.) ir L. Andusičius – po 17, S. Potas – 11.

Lietuva – Serbija

Dvitaškiai: 24/40 (60 proc.) - 19/46 (41,3 proc.)

Tritaškiai: 5/19 (26,3 proc.) - 3/10 (30 proc.) Baudų metimai: 6/9 (66,7 proc.) - 20/23 (87 proc.).

Atkovoti kamuoliai: 35 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 10 - 5

Klaidos: 17 - 12

Perimti kamuoliai: 8- 7

Pirmasis kėlinys

Lietuviai pirmojoje savo atakoje neužstrigo - A. Jankaitis pelnė du taškus. Netrukus lietuviai apsigynė, tačiau nesugebėjo pasinaudoti proga padidinti skirtumą.

Nors abi komandos turėjo progų, porą minučių kamuolį į krepšį nekrito. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 7:7, tačiau A. Jankaitis pradžiugino Lietuvos gerbėjus - verždamasis krepšio link pelnė du taškus su pražanga - 9:7. Baudos metimą jis prametė, tačiau kamuolį atkovojo lietuviai.

Sužaidus beveik septynias kėlinio minutes S. Raupys įsūdė tritaškį - 15:9. Lietuvos komanda neleido varžovams lengvai judėti aikštėje ir pirmąjį kėlinį laimėjo 21:15.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje serbai įmetė dvitaškį. Netrukus M. Grigonis prametė tritaškį, tačiau varžovai galimybe sumažinti skirtumą nepasinaudojo - S. Potas sužingsniavo.

Nors lietuviai pirmavo, jiems dominuoti aikštėje nepavyko, tačiau to nedarė ir serbai, kurie po S. Raupio metimo pralaiminėjo 17:23.

Serbams daug problemų kėlė S. Raupys, kuris sužaidus 6 minutes smeigė tritaškį ir Lietuvos komandai pavyko įgyti didžiausią pranašumą - 31:23. Netrukus serbai spurtavo 5:0.  Iki kėlinio pabaigos likus beveik trims minutėms L. Andusičius skirtumą sumažino iki minimumo - 30:31. Iki kėlinio pabaigos lietuviai šiek tiek pagerino situaciją - 38:35.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos mačo taškais pradėti lietuviams nepavyko - tritaškį prametė S. Raupys. Netrukus Lietuvos komanda galėjo greitos atakos metu pelnyti taškus, tačiau perdavimą atlikti norėjęs M. Grigonis suklydo. Netrukus serbai pasinaudojo lietuvių vangumu priekyje ir gynyboje - 39:38.

Varžovams išsiveržus į priekį lietuviai susikoncentravo - po du taškus pelnė J. Gintvainis ir M. Grigonis, ir Lietuvos komanda pirmavo 42:41.

Iki kėlinio pabaigos likus pusantros minutės Lietuvos komanda turėjo šiek tiek didesnį pranašumą - 50:47. Paskutinę ataką sėkmingai užbaigę svečiai į lemiamą kėlinį išėjo turėdami 1 taško deficitą - 52:51.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtojo ketvirčio starte abi komandos apsikeitė taikliais metimais. Lietuviai pranašumą išsaugojo - 54:53.

Sužaidus porą minučių A. Visockas negalėjo džiaugtis nei ekipos puolimu, nei gynyba. Lietuvos komanda šaudė tuščiais šoviniais, o po neapdairios klaidos perduodant kamuolį N. Jankovičius savo komandai suteikė trijų taškų pranašumą – 57:54.

Netrukus lietuvių laukė dar vienas smūgis - serbams paskutinėmis atakos sekundėmis metant iš trijų taškų zonos subaudavo J. Tamulis. Prie baudų metimo linijos stojęs L. Andusičius buvo taiklus - 60:54. Nesužaidus keturių minučių lietuviai prametė svarbų tritaškį, o netrukus puolime subaudavo M. Grigonis.

A. Visockui paprašius minutės pertraukėlės Lietuvos krepšininkai ėmė žaisti aktyviau. Likus žaisti 4 minutėms greitos atakos metu puikiai sužaidė M. Grigonis, pelnęs svarbius taškus - 58:64.

Iki mačo pabaigos likus žaisti pusantros minutės S. Raubys taikliais metimais išvedė lietuvius į priekį - 65:64.