VTB jungtinės lygos starte – skaudus smūgis: „Astana” - „Lietuvos rytas“ 72:71

Iki kėlinio pabaigos liko 7 sekundės. Prie baudų metimo linijos stojo Steponas Babrauskas. „Lietuvos rytas“ pirmavo 71:70. Nervinė įtampa – didžiulė. Pirmąjį metimą S. Babrauskas prametė. Pro šalį skriejo ir antrasis. Vilniečiai puolė bauduoti Jerry Johnsoną, kuris sumetė abu metimus – 72:71. Atsakyti lietuviai nesugebėjo ir VTB jungtinės lygos starte Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda Kazachstane „Astana“ ekipai pralaimėjo 71:72(21:25, 26:17, 13:14, 11:16).

Rungtynių akimirkos.<br>A. Šachajeva.

Martynas Suslavičius

Oct 3, 2012, 9:43 AM, atnaujinta Mar 16, 2018, 9:53 AM

Rungtynės. Jau rungtynių starte „Astana“ pademonstravo svečiams, jog lengvo pasivaikščiojimo tikėtis neverta. Tritaškius taikliai mėtę šeimininkai netgi pirmavo 21:13, tačiau artėjant kėlinio pabaigai „Lietuvos ryto“ krepšininkai spėjo susiimti – 21:25. Antrajame kėlinyje A. Džikičius varžovams pateikė naujų schemų, klampinusių „Astana“ žaidimą. Vilniečiai įgavo pranašumą, tačiau jis didelis nebuvo.

Po didžiosios pertraukos lietuviai toliau tęsė savo reidą ir netgi pasiekė didžiausią savo pranašumą – 52:44, tačiau „Astana“ ekipa atsigavo ir į lemiamą kėlinį „Lietuvos rytas“ ėjo turėdamas keturių taškų pranašumą. Lemiamo kėlinio metu užvirė žūtbūtinis mūšis. „Astana“ krepšininkai buvo išlyginę rezultatą, tačiau „Lietuvos rytas“ greit atgavo nežymų pranašumą ir jį sugebėjo išlaikyti iki paskutinių rungtynių sekundžių, kuomet įvyko lemiamas lūžis. S. Babrauskas prametė baudos metimus, o „Astana“ atsakė taškais.

Grupė. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai kovoja A grupėje, kurioje taip pat yra Kazanės „Uniks“, Talino „Kalev“, Maskvos srities „Chimki“, Zgorželeco „Turow“, „Doneck“, Samaros „Krasnyje krylja“ ir Mariupolio „Azovmaš“ ekipos.

Viesulas. Į „Lietuvos ryto“ klubą sugrįžęs latvis Janis Blūmas pirmojoje rungtynių su „Astana“ pusėje siautėjo lyg viesulas. J. Blūmas į didžiąją pertrauką išėjo savo sąskaitoje turėdamas 20 taškų. Jis taip pat atkovojo 1 kamuolį ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

J. Blūmas per du kėlinius sužaidė 10 min. 15 sek., pataikė vieną dvitaškį, 4 tritaškius iš 5 bei 6 baudų metimus iš 7. Beje, latvis nė karto neprasižengė.

Antroje pusėje J. Blūmui taip sužibėti nepavyko – į savo sąskaitą jis įsirašė tik 2 taškus.

Rezultatyviausi. J. Blūmas ("Lietuvos rytas") – 22 (dvitaškiai: 1/5, tritaškiai: 4/8, baudų metimai: 8/9), 4 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 4 pražangos. R. Marshallas („Astana“) - 17 (dvitaškiai: 2/5, tritaškiai: 3/5, baudų metimai: 4/5), 9 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai.

Lietuviai. „Astana“ klube krepšininkų iš Lietuvos nėra, tačiau jame dirba du lietuviai: gydytojas Audrius Žemaitis ir masažuotojas Gintas Buteikis.

Pirmas kartas. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai dar niekada nebuvęs rungtyniavę Kazachstane.

Statistika.

“Lietuvos rytas”: J. Blūmas – 22, D. Ivanovas – 11, P. Samardžiskis ir M. Katelynas – po 9, R. Seibutis – 7, L. Radoševičius – 4, D. Dulkys ir A. Jomantas – po 2, S. Babrauskas, V. Dilys ir D. Redikas – po 0.

“Astana“: R. Marshallas – 17 (9 atk. kam.), J. Johnsonas – 15, B. Cvetovičius – 13, A. Glyniadakis – 11, A. Ponomariovas – 7 (10 atk. kam.), A. Kolesnikovas – 5, D. Simonas – 4.

"Astana“ - „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 16/36 (44 proc.) – 13/35 (37 proc.)

Tritaškiai: 8/24 (33 proc.) – 6/19 (32 proc.)

Baudos: 16/18 (89 proc.) – 27/34 (79 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 12 – 12

Klaidos: 16 – 12

Perimti kamuoliai: 4 – 5

Blokai: 6 – 3

***

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: S. Babrauskas, R. Seibutis, P. Samardžiskis, M. Katelynas, J. Blūmas.

Pirmasis kėlinys

Pirmieji taškai krito pirmosios rungtynių minutės pabaigoje - pasižymėjo A. Glyniadakis, tačiau netrukus vilniečiai rezultatą išlygino - 2:2.

„Astana“ krepšininkai neleido įsižaisti „Lietuvos ryto“ ekipai. J. Blūmui vilniečius į priekį išvedus 4:2, šeimininkai greit atsakė taikliais metimais – 7:4.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes „Astana“ ekipa smeigė tritaškį ir atsiplėšė 8 taškais, tačiau jau atsakomojoje atakoje nuo tritaškio linijos pataikė J. Blūmas – 13:18.

Įpusėjus kėliniui „Astana“ vis dar buvo priekyje – 14:10.

Į priekį pasileidę kazachstaniečiai ir vėl pataikė tritaškį – 21:13.

Artėjant kėlinio pabaigai tritaškių salvėmis varžovus apdovanojo J. Blūmas ir N. Nedovičius, skirtumą sumažinę iki 21:25.

Antrasis kėlinys

Susiėmę gynyboje vilniečiai stabdė varžovų atakas ir sugebėjo sušvelninti skirtumą - 23:25. Netrukus vilniečiai pelnė dar du taškus, o varžovai toliau skendo klampioje gynyboje. Sužaidus beveik keturias minutes "Lietuvos rytas" pirmavo 29:25. (spurtavo 8:0).

Iki didžiosios pertraukos liki 4 minutėms ir 22 sekundėms J. Blūmas nupūtė "Astana" krepšininkų pastangas išlyginti skirtumą - 37:33.

Iki didžiosios pertraukos likus mažiau nei minutei vilniečiai pirmavo 44:42, tačiau puikiai sužaidė M. Katelynas, įsmeigęs svarbų tritaškį – 47:42. Netrukus J. Blūmas greitos atakos metu galėjo dar padidinti atotrūkį, tačiau metė pro šalį.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio starte R. Marshallas į savo sąskaitą įsirašė keturioliktąjį tašką ir skirtumą sumažino iki 44:47. Netrukus vilniečiai šeimininkams už tai atkeršijo ir pasiekė didžiausią pranašumą - 52:44.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei keturioms minutėms "Astana" krepšininkai atsilikinėjo tik dviem taškais - 53:55.

Netrukus J. Marshallas įmetė uždirbtą baudos metimą ir skirtumas buvo minimalus – 54:55. Atsakyti į varžovų išpuolį vilniečiams nepavyko, tačiau „Astana“ nepasinaudojo proga išsiveržti į priekį.

Nors ir stengėsi, "Astana" krepšininkai nesugebėjo palaužti vilniečių ir į ketvirtąjį kėlinį "Lietuvos rytas" išėjo pirmaudamas 60:56.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamą kėlinį dvitaškiu pradėjo D. Ivanovas, tačiau „Astana“ skolinga nebuvo – J. Johnsonas smeigė tritaškį – 59:62.

Sužaidus mažiau nei dvi minutes „Astana“ komanda turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau ja nepasinaudojo ir greitos atakos metu D. Ivanovas vėl padidino atotrūkį – 64:61.

“Astana” komandai atsakė D. Ivanovas, privertęs varžovus prasižengti ir pataikęs vieną baudos metimą – 65:64. Artėjant rungtynių pabaigai užvirė karštas mūšis - "Astana" krepšininkai net keturis kartus iš eilės atsikovojo kamuolį, tačiau įmesti nesugebėjo.

Likus žaisti porai minučių A. Jomantas pataikė itin svarbų metimą - 69:66. Netrukus šeimininkai atsakė dvitaškiu - 68:69 - o vilniečiai nepataikė. "Astana" ekipa nesugebėjo pasinaudoti proga. "Lietuvos rytas" pasileido į priekį, tritaškį metė J. Blūmas, tačiau nepataikė, bet kamuolį atkovojo S. Babrauskas. Netrukus J. Blūmui teko stoti prie baudų metimo linijos.

Iki 4 kėlinio pabaigos likus 15 sekundžių J. Blūmas pataikė abu baudos metimus - 71:68.

Netrukus baudas sumetė J. Johnsonas - 70:71.

Iki mačo pabaigos likus 10 sekundžių prie baudų metimo linijos stojo S. Babrauskas, kuris nepataikė nė karto. Netrukus vilniečiai jau baudavo J. Johnsoną, kuris buvo taiklus - 72:71.

A. Džikičius auklėtiniams davė paskutinius nurodymus, tačiau "Lietuvos ryto" komandai išplėšti pergalės nepavyko - 71:72.

„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?