Pirmoji pergalė Eurolygoje: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Belgrado „Partizan“ 69:61

Vilniaus „Lietuvos rytas“ įsirašė pirmąją pergalę Eurolygos turnyre. Savų sirgalių palaikomi vilniečiai 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13) nugalėjo Belgrado „Partizan“ ir nutraukė šešių pralaimėjimų tarptautiniuose turnyruose seriją. „Partizan“ - viena pagrindinių vilniečių varžovių kovoje dėl vietos „Top 16“ etape, todėl Dariaus Maskoliūno auklėtiniai iš kailio nėrėsi, kad po rungtynių galėtų areną palikti iškelta galva. Ir jiems pavyko.

Rungtynių akimirka.<br>M. Kulbis

Lina Motužytė

Oct 26, 2012, 1:28 PM, atnaujinta Mar 15, 2018, 8:50 PM

Sūpuoklės. Pirmajame kėlinyje komandos kovojo taškas į tašką, tai vienai, tai kitai išsiveržiant į priekį. Lūžis įvyko po to, kai kėlinio pabaigoje technine pražanga buvo nubaustas „Partizan“ treneris Duško Vujoševičius. Abu baudos metimus realizavęs R. Seibutis švystelėjo ir tritaškį, išvedusį „Lietuvos rytą“ į priekį 23:20. Antrajame ketvirtyje vilniečiai neatsipalaidavo, didino pranašumą ir sužaidus pusę rungtynių laiko pirmavo 40:31. Per likusius du kėlinius „Lietuvos rytas“ persvaros, nors ir ne itin saugios, neiššvaistė ir šventė pergalę 69:61.

Statistika:

„Lietuvos rytas“: R. Seibutis (4 atk. kam.) ir P. Samardžiskis (5 atk. kam.) – po 14, M. Katelynas - 10, N. Nedovičius (4 atk. kam.) – 9, L. Radoševičius – 8, J. Blūmas – 6, D. Ivanovas (6 atk. kam.) - 4, S. Babrauskas (5 atk. kam.) – 3, A. Jomantas – 1.

„Partizan“: V. Lučičius – 17, D. Milosavljevičius – 12, D. Musli ir D. Gordonas – 8, B. Bogdanovičius ir D. Gagičius – po 5, L. Westermannas ir D. Bertans - po 3.

„Lietuvos rytas“ - „Partizan“ 69:61

Dvitaškiai: 43 proc. - 42 proc. Tritaškiai: 35 proc. - 21 proc. Baudos metimai: 81 proc. - 64 proc. Atkovoti kamuoliai: 41 – 31 Rezultatyvūs perdavimai: 8 – 8 Perimti kamuoliai: 5 – 9 Klaidos: 19 - 16

Gandai. Rungtynių išvakarėse pasirodė gandai, esą „Partizan“ treneriui Duško Vujoševičiui vasarą „Lietuvos rytas“ siūlė kontraktą, tačiau šis pasirinko Serbijos ekipą. Vėliau tiek „Lietuvos ryto“ atstovai, tiek pats treneris šiuos gandus paneigė.

Bauda. Po Eurolygos rungtynių Vilniuje su „Barcelona“ Vilniaus klubo vadovai buvo priversti patuštinti piniginę. Už nederamą sirgaliaus elgesį Eurolyga „Lietuvos rytui“ skyrė 500 eurų baudą.

Žiūrovas. Rungtynes stebėjo naujasis Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

“Lietuvos rytas“: J. Blūmas, R. Seibutis, A. Jomantas, M. Katelynas, D. Ivanovas.

„Partizan“: L. Westermanas, V. Lučičius, B. Bogdanovičius, D. Musli, D. Gordonas.

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ taškų sąskaitą atidarė puolėjas P. Samardžiskis, pelnęs 4 taškus iš eilės. Vilniečiai kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 6:2, tačiau atkarpą 10:2 laimėjusi „Partizan“ komanda persvėrė rezultatą savo naudai 12:8.

Dvitaškį su bauda pataikęs D. Gordonas padidino serbų atotrūkį iki 6 taškų (17:11), tačiau galingu dėjimu ataką užbaigęs R. Seibutis vėl aptirpdė skirtumą (13:17).

Į kontrataką nuskubėjęs N. Nedovičius pergudravo varžovą, pelnė du taškus iš po krepšio ir aptirpdė varžovų pranašumą iki 3 taškų (17:20).

Nesutikdamas su teisėjo sprendimu „Partizan“ treneris D. Vujoševičius minutės pertraukėlės metu vietoje to, kad savo auklėtiniams rodytų derinius, bandė diskutuoti su teisėju, šiam nesutikus gerokai jį iškoliojo. Už tai iki kėlinio pabaigos likus 5 sekundėms strategui skirta techninė pražanga. „Lietuvos rytas“ ja pasinaudojo su kaupu. R. Seibutis sumetė du baudos metimus, o per likusį laiką švystelėjo tritaškį, išvedusį vilniečius į priekį 23:20.

Antrasis kėlinys

Antrąjį ketvirtį šešiais taškais be atsako pradėję vilniečiai įgijo 9 taškų persvarą (29:20). Puikia proga nepasinaudojo R. Seibutis. Po P. Samardžiskio tikslaus perdavimo į baudos aikštelę, jis nepataikė iš po krepšio.

Komandos apsikeitė taikliomis atakomis, tačiau vilniečiai varžovams priartėti arčiau neleido. Sužaidus 5 min. šiame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pirmavo 33:24.

4 taškus be atsako pelnę varžovai sumažino skirtumą iki 5 taškų , tačiau dviem taikliais baudos metimais atsakę M. Katelynas grąžino vilniečiams persvarą (35:28).

Kėlinio pabaigoje tritaškį švystelėjęs J. Blūmas padidino „Lietuvos ryto“ persvarą iki 9 taškų (40:31).

Trečiasis kėlinys

Į P. Samardžiskio dvitaškį, pirmą kartą padidinusį „Lietuvos ryto“ persvarą iki dviženklės (42:31), D. Bertans atsakė taikliu tolimu metimu.

P. Samardžiskis toliau draskė varžovų krepšį. Dvitaškį iš po krepšio pelnęs puolėjas grąžino vilniečiams dviženklę persvarą 48:37.

A. Seibutis nubaustas nesportine pražanga. Abu baudos metimus sumetęs pataikęs D. Gordonas sumažino atsilikimą iki 8 taškų, tačiau daugiau išpešti iš šios situacijos nesugebėjo. Kamuolį turėję „Partizan“ krepšininkai jį prarado.

5 taškus iš eilės pelnęs L. Radoševičius didino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 12 taškų (55:43).

Ketvirtasis kėlinys

Paskutiniame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ išlaikė dviženklę persvarą ir varovams priartėti neleido. N. Nedovičiaus tritaškis privertė iš savo vietų pakilti vilniečių gerbėjus - „Lietuvos rytas“ priekyje 61:49.

Įpusėjus kėliniui varžovams pavyko sumažinti atsilikimą iki 7 taškų (65:58), tačiau iš vidutinio nuotolio pataikęs M. Katelynas grąžino 9 taškų persvarą (67:58).

Iki kėlinio pabaigos likus kelioms minutėms „Siemens“ arenoje jau aidėjo pergalės dainos. Sirgaliai suprato, jų komanda pergalės iš rankų nebepaleis. "Lietuvos rytas" iškovojo pergalę 69:61.