Neišlaikytas čempionų testas: Kauno „Žalgiris“ - Pirėjo „Olympiakos“ 63:77 (komentarai)

Penktadienio vakarą į Kauno „Žalgirio“ areną susirinkę krepšinio gerbėjai tikėjosi dar vienos žalgiriečių pergalės Eurolygos turnyre. Nesvarbu, kad C grupės lyderių laukė Eurolygos čempionų barjeras. Juk žalgiriečiai išvykoje prieš Pirėjo „Olympiakos“ pasiekė triuškinančią pergalę. Tačiau rungtynių scenarijus susiklostė kitaip. „Olympiakos“ pasiekė revanšą Kaune, o Martynas Gecevičius pelnė pirmuosius taškus Eurolygos turnyre. Nerezultatyviausias rungtynes Eurolygos turnyre „Žalgiris“ svečiams iš Graikijos pralaimėjo 63:77 (18:21, 9:10, 23:17, 13:29).

Pirėjo krepšininkai iš Kauno išsiveža pergalę.<br>M. Kulbis

Lina Motužytė

2012-12-01 15:46, atnaujinta 2018-03-14 23:16

Padėtis. Po aštuonių turų kauniečiai turi šešias pergales ir du pralaimėjimus. Tokie patys skaičiai - ir Pirėjo komandos statistikoje. Nepaisant nesėkmės, kauniečiai išliko C grupės viršūnėje. Pirmąjį šių komandų mačą Pirėjuje Kauno komanda laimėjo didesniu skirtumu - 18 taškų (79:61)

Pradžia. Sunki rungtynių pradžia tampa „Žalgirio“ vizitine kortele. Šiose rungtynėse žalgiriečiai rungtynių pradžioje buvo priversti vytis varžovus. Sužaidus 4 minutes „Žalgiris“ atsiliko 4:11. Iš duobės kauniečius ėmėsi traukti R. Kaukėnas ir T. Dardenas. R. Kaukėnas per pirmąjį rungtynių ketvirtį pelnė 8 taškus, T. Dardenas surinko 5.

Proga. Pirmą kartą žalgiriečiams pavyko persverti rezultatą trečiojo kėlinio pabaigoje. Iki ketvirčio pabaigos likus minutei techninę pražangą užsidirbo P. Antičius. Baudos metimus realizavo M. Popovičius. Su kamuoliu buvę žalgiriečiai išprovokavo dar vieną varžovų pražangą, baudos metimus pataikė P. Jankūnas, o kėlinio pabaigoje tritaškį švystelėjęs M. Popovičius pirmą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį 50:48. Lūžiu galėjusiu tapti momentu kauniečiai nepasinaudojo. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui varžovai vėl išsiveržė į priekį ir persvaros nebeprarado.

M. Gecevičius. Antrojo kėlinio viduryje du tritaškius iš eilės švystelėjęs M. Gecevičius ne tik pirmą kartą padidino „Olympiakos“ persvarą iki dviženklės (31:20), bet ir pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje. 12 minučių rungtyniavęs lietuvis surinko 6 taškus (2/4 trit.), atkovojo kamuolį, kartą suklydo ir du kartus prasižengė.

Komentarai

Joanas Plaza, "Žalgirio" treneris: „Sužaidėme labai prastas rungtynes, nuo pat pirmos atakos. Sveikinu „Olympiakos“ su pergale, jie žaidė labai gerai. Mes, žinoma, analizuosime savo žaidimą ir padarytas klaidas. Prametėme daug laisvų metimų, snaiperiams nesisekė. Juodų dienų pasitaiko visiems, juk krepšininkai taip pat yra žmonės. Žaidėme prieš labai gerą gynybą."

Georgios Bartzokas, "Olympiakos" treneris: „Šios rungtynės mums buvo didelis iššūkis. Žaidėme puikioje arenoje, su aistringais sirgaliais. Vienai geriausią puolimą demonstruojančiai komandai leidome įmesti tik 63 taškus. Tai lėmė puiki gynyba. Žaidėme kūrybingai, atlikome daug rezultatyvių perdavimų. Manau, kad tai pagrindinės pergalės priežastys.“ Statistika.

Žalgiris": R. Kaukėnas - 17, P. Jankūnas (7 atk. kam.) - 11, T. Dardenas ir M. Popovičius (1/5 dvit., 1/4 trit.) - po 7, I. Jaaberas - 6, L. Lavrinovičius (1/5 dvit., 1/3 trit.) - 5, D. Lavrinovičius ir J. Foote'as - po 4, O. Lafeyette'as - 2. V. Lipkevičius, M. Delašas ir M. Kuzminskas taškų nepelnė.

Olympiakos": V. Spanoulis (6 rez. perd.) - 16, K. Papanikolaou - 13, A. Law - 7, M. Gecevičius ir E. Mantzaris - po 6, P. Antičius ir G. Printezis - po 5, K. Hynesas - 3.

Kauno „Žalgiris“ - Pirėjo „Olympiakos“ 63:77 Dvitaškiai: 16/42 (38 proc.) 12/21 (57 proc.)

Tritaškiai: 6/16 (37 proc.) 14/27 (51 proc.) Baudos: 13/14 (92 proc.) 11/14 (78 proc.) Atkovoti kamuoliai: 30 – 25 Perimti kamuoliai: 8 – 7 Klaidos: 13 – 14 Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 19 Blokuoti metimai: 2 - 6

Varžovas. Kitą savaitę (12.07) kauniečiai išvykoje susitiks su Milano "Emporio Armani" komanda.

***

Starto penketai

Žalgiris“: O. Lafayette, R. Kaukėnas, T. Dardenas, P. Jankūnas, J. Foote'as. „Olympiakos“: V. Spanoulis, J. Powellas, G. Printezis, K. Papanikolaou, E. Mantzaris.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai. „Olympiakos“ taškų sąskaitą tritaškiu atidarė V. Spanoulis. Į taiklų graiko metimą dvitaškiu atsakė O. Lafayette.

„Olympiakos“ dviejų minučių atkarpą laimėjo 7:2.

Įpusėjus kėliniui žalgiriečiams ir toliau nesisekė atakuoti. Sužaidus penkias minutes "Žalgirio" komanda buvo surinkusi vos 4 taškus, tuo tarpu į savo krepšį kauniečiai leido įmesti 11 taškų.

5 taškus be atsako pelnę žalgiriečiai sumažino varžovų pranašumą iki 4 taškų (9:13), tačiau netrukus tritaškį smeigęs  K. Papanikolaou grąžino graikams saugesnę persvarą (9:16).

4 iš eilės R. Kaukėno taškai ir T. Dardeno dėjimas sirgalius ant kojų - skirtumas sumažėjo iki 3 taškų (15:18).

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai turėjo galimybę išlyginti rezultatą, tačiau paskutinė aikštės šeimininkų ataka buvo chaotiška, o M. Popovičiaus metimas - netaiklus.

Po pirmojo kėlinio "Olympiakos" pirmavo 21:18.

Antrasis kėlinys

Gynybą suaktyvinę žalgiriečiai privertė varžovus kėlinį pradėti klaida. Sužingsniavo K. Sloukas. Vis dėlto, pirmieji šiame kėlinyje taškus pelnė graikai. S. Perperoglou dvitaškiu vėl didino persvarą (23:18).

Antrojo kėlinio pradžioje "Olympiakos" treneris į aikštę išleido lietuvį M. Gecevičių.

Beveik 4 antrojo kėlinio minutes žalgiriečiams nepavyko pelnyti taškų. Aikštės šeimininkai pralaimėjo atkarpą 0:7. Lietuvių tylą nutraukė dvitaškį pataikęs P. Jankūnas (20:25).

Įpusėjus kėliniui, J. Plazai paprašius minutės pertraukėlės, prie atsarginių žaidėjų suolo „Žalgirio“ snaiperis M. Popovičius žengė neslėpdamas susinervinimo. Kol kas žalgiriečio taškų sąskaita – tuščia, jis prametė abu dvitaškius ir tritaškius.

M. Gecevičius pataikė antrą tritaškį iš eilės ir padidino "Olympiakos" persvarą iki dviženklės (31:20). Tiesa, tai pirmieji gynėjo taškai Eurolygos turnyre.

Žalgiriečių tylą ir vėl nutraukė į aikštę grįžęs R. Kaukėnas. Jo dvitaškis atstatė vienženklį skirtumą (22:31).

R. Kaukėnas ir toliau veda "Žalgirį" į priekį. Tritaškį kėlinio pabaigoje pelnęs gynėjas sumažino skirtumą iki 4 taškų (27:31).

Trečiasis kėlinys

Trečiajame ketvirtyje komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau "Žalgiriui" taip ir nepavyko išlyginti rezultato.

Po J. Foote'o dvitaškio „Žalgiris“ priartėjo iki 2 taškų, tačiau netrukus tritaškiu atsakė K. Papanikolaou (38:43). Tritaškį smeigęs I. Jaaberas sumažino skirtumą iki 4 taškų, o netrukus dvitaškį pataikęs P. Jankūnas ištirpdė skirtumą iki 2 taškų (43:45).

Baudos metimus realizavęs K. Hinesas grąžino "Olympiakos" 5 taškų persvarą (43:48).

Iki kėlinio pabaigos likus minutei techininę pražangą užsidirbo P. Antičius. 4 baudos metimus metą žalgiriečiai sumažino skirtumą iki minimumo (47:48).

Galiausiai kėlinio pabaigoje žalgiriečiams pavyko persverti rezultatą. Beveik tris kėlinius tylėjęs M. Popovičius besibaigiant ketvirčiui paleido tolimą metimą ir ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė "Žalgirį" į priekį 50:48.

Ketvirtasis kėlinys

Po šalto dušo trečiajame kėlinyje atsigavę varžovai kėlinio pradžią laimėjo 5:0, o žalgiriečiai vėl buvo priversti vytis (50:53). K. Lavrinovičiaus dėjimas ir vėl sumažino skirtumą iki minimumo (52:53).

Į tolimą P. Antičiaus metimą, atkovojęs kamuolį dėjimu atsakė D. Lavrinovičius (54:56).

M. Popovičiui skirta techninė pražanga. A. Law įmetė 1 baudos metimą iš dviejų, tačiau kamuolį savo rankose turėję varžovai tuo pasinaudojo. K. Papanikolaou smeigė tritaškį (56:63).

Dvitaškį pelnęs K. Papanikolaou ir vėl grąžino varžovams dviženklę persvarą (56:66). K. Lavrinovičius vėl sumažino skirtumą iki 7 taškų, tačiau į tritaškį taikliu tolimu metimu atsakė V. Spanoulis (59:69).

Paskutinis kėlinys žalgiriečiams buvo pats nesėkmingiausias. Jie ketvirtį pralaimėjo 13:29 ir turėjo pripažinti "Olympiakos" pergalę 63:77.