Dramatišką pergalę iškovojusi „Barcelona“ išsaugojo „Lietuvos ryto“ viltis

Ketvirtadienio vakarą sužaisti šeši devintojo turo mačai: „Partizan“ - „Barcelona“  67:68, Maskvos CSKA - Stambulo „Besiktas“ 87:72, Kantu „Mapooro“ - Madrido „Real“ 76:70, Gdynės „Prokom“ - Tel Avivo „Maccabi“ 73:89, Berlyno „Alba“ - Malagos „Unicaja“ 63:74, Zagrebo „Cedevita“ - Pirėjo „Olympiakos“ 62:84 .

Š. Jasikevičius pelnė 7 taškus.<br>M. Kulbis.

Dec 7, 2012, 11:17 AM, atnaujinta Mar 14, 2018, 7:38 PM

„Barcelona" išsaugojo vilniečių viltis

Vilniaus „Lietuvos ryto” komandos sirgaliams Eurolygos D grupės rungtynės tarp „Barcelona“ ir Belgrado „Partizan“ ekipų galėjo sukelti ir priepuolį. „Partizan“ ekipos pergalės atveju vilniečiai būtų praradę bet kokias viltis žengti į „Top 16” etapą, tačiau po nervingos kovos ir pratęsimo „Barcelona“ išvykoje sugebėjo nugalėti „Partizan“ - 68:67.

„Partizan” krepšininkai jau nuo pirmųjų minučių mėgino prispausti katalonus, tačiau „Barcelona“ pasiduoti lengvai neketino. Įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo „Barcelona“ (10:8). Po didelių pastangų Belgrado ekipa sugebėjo ne tik persverti skirtumą, bet ir laimėti kėlinį – 14:13. Vujoševičius per pertraukėlę „Barcelona“ krepšininkams parengė tikrą bombą – nesužaidus net poros minučių „Partizan“ išsiveržė 18:13, po beveik keturių minučių skirtumas buvo 24:13. „Barcelona” stengėsi ištirpdyti skirtumą, tačiau „Partizan“ į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 30:25. Trečiajame kėlinyje „Barcelona“ krepšininkams buvo pavykę persverti rezultatą (33:32), tačiau „Partizan“ ekipa susigrąžino pranašumą ir lemiamą kėlinį pradėjo pirmaudama 44:43.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė karšta kova - „Partizan“ mėgino palaužti katalonus, tačiau šie nepasidavė. Beveik įpusėjus kėliniui „Barcelona“ pirmavo 53:48, tačiau Belgrado komanda spurtavo ir netrukus skirtumas ištirpo – 53:53. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po V. Lučičiaus tritaškio „Partizan“ pirmavo 58:56, tačiau katalonai išlygino skirtumą ir turėjo progą išsiveržti į priekį, tačiau tuo nepasinaudojo – 58:58.

Įtampa niekur nedingo ir pratęsimo metu. Iki mačo pabaigos likus žaisti 26 sekundėms „Barcelona“ atsilikinėjo 66:67, tačiau turėjo kamuolį savo rankose. Per plauką pergalę išplėšė 68:67.

Lengva CSKA pergalė

Stambulo „Besiktas“ krepšininkai paskutinėmis sekundėmis netgi neatakavo Maskvos CSKA ekipos krepšio. Taip trokštamą penktąją pergalę iškovoti siekę turkai Eurolygos D grupės rungtynėse nugalėti maskviečių nesugebėjo. Ettore Messinos auklėtiniai namuose laimėjo 87:72 (24:28, 22:23, 21:10, 20:11) ir į savo sąskaitą įsirašė aštuntąją pergalę.

Pirmojoje rungtynių pusėje Turkijos komanda atrodė tvirtai, o trečiojo kėlinio viduryje turėjo tik penkių taškų deficitą (56:61), tačiau CSKA ekipa sugebėjo palaužti varžovus ir spurtavo 11:0. Ketvirtajame kėlinyje rusai ir toliau veikė pagal E. Messinos planą, griovusį bet kokį „Besiktas“ pasipriešinimą. „Besiktas“ dar buvo sumažinę skirtumą iki šešių taškų, tačiau CSKA surengė spurtą ir laimėjo 87:72.

Čempionai laimėjo

C grupėje Martyno Gecevičiaus atstovaujama Pirėjo „Olympiakos“ iškovojo septintąją pergalę ir bent iki penktadienio vakaro tapo grupės lydere. Graikijos komanda 82:64 sutriuškino Zagrebo „Cedevita“ krepšininkus, kurie prarado viltis patekti i kitą etapą.

M. Gecevičius per 9 min. 20 sek. pelnė 3 taškus (dvitašiai: 0/1), tritaškiai: 1/3), atkovojo 2 kamuolius ir kartą suklydo.

B grupės autsaideriai Kęstučio Kemzūros auklėtiniai rungtynėse su Tel Avivo "Maccabi" ketvirtąjį kėlinį pralaimėjo 8:29 ir bendru rezultatu buvo įveikti 89:73.

A grupė.

Kantu „Mapooro“ - Madrido „Real“ 76:70 (20:18, 22:17, 13:21, 21:14)

„Mapooro“ (3/6): M. Markoišvili (6 atk. kam.) - 23, J. Tabu – 14, M. Leunenas – 11, M. Cusinas (7 atk. kam.) - 10, A. Tyusas-Cecchini – 9, A. Abasas (7 atk. kam.) - 5, J. Brooksas – 4.

„Real“ (6/3): J. Carrollas – 24, S. Lullas – 17, F. Reyesas (10 atk. kam.) - 11, S. Rodriguezas -6, M. Pocius – 5, M. Begičius – 3, D. Draperis – 2.

M. Pocius per 19 min. pelnė 5 taškus (dvitaškiai: 0/2, tritaškiai: 1/3, baudų metimai: 2/2), atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

B grupė.

Gdynės „Prokom“ - Tel Avivo „Maccabi“ 73:89 (19:15, 23:20, 23:25, 8:29)

„Prokom“ (1/8): R. Mahalbasičius – 14, J. Blassingame'as (7 rez. perd.) ir M. Ponitka – po 13, L. Koszarekas ir R. Richardsas – po 10, A. Ackeris – 6, A. Hrycaniukas – 5, P. Pamula – 2.

„Maccabi“(7/2): R. Hickmanas – 20, L. Eliahu – 16, Y. Ohayonas – 14, D. Loganas – 12, Sh. Jamesas – 10, M. Thomasas – 8, D. Smithas – 6, N. Caneris-Medley – 2, G. Šermadinis – 1.

Berlyno „Alba“ - Malagos „Unicaja“ 63:74 (18:14, 17:22,16:23, 12:15)

„Alba” (4/5): S. Schultze – 12, D. Byarsas ir Y. Idbihi (12 atk. kam.) - po 11, N. Djedovičius – 8, A. Mirallesas – 7, Z. Morley – 6, V. Avdalovičius ir D. Woodas – po 4.

„Unicaja” (7/2): M. Williamsas – 16, L. Zoričius – 11, J. Gistas – 9, K. Simonas – 8, E. Calloway – 7, A. Lima – 6, S. Vidalis – 5, K. Perovičius ir Z. Dragičius – po 4.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

C grupė.

Zagrebo „Cedevita“ - Pirėjo „Olympiakos“ 62:84 (18:21, 19:19, 11:24, 14:20)

„Cedevita“ (2/7): V. Ilievskis – 14, B. Wrightas – 11, P. Suputas – 9, M. bilanas (11 atk. kam.) ir M. Greenas – 6, J. Nurkičius – 4, G. Sutonas ir A. Lukša – po 3, L. Babičius, M. Baždaričius – po 2.

„Olympiakos“ (7/2): V. Spanoulis – 14, S. Perperoglou (6 rez. perd.) - 12, G. Printezis (7 atk. kam.) - 11, K. Hinesas – 10, J. Powellas – 9, P. Antičius – 7, K. Papanikolaou – 6, K. Sloukas – 5, M. Gecevičius ir E. Mantezeris – po 3, A. Lawas ir D. Mavroeidis – po 2.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

D grupė.

Maskvos CSKA - Stambulo „Besiktas“ 87:72 (24:28, 22:23, 21:10, 20:11)

CSKA (8/1): S. Weemsas – 20, S. Kaunas – 19, N. Krstičius – 15, V. Chriapa (8 atk. kam.) - 14, D. Christmas – 8, V. Micovas – 6, M. Teodosičius (11 rez. perd.) - 5.

„Besiktas“ (4/5): P. Christopheris – 14, D. Markota (6 atk. kam.) - 12, C. Jerrellsas (6 rez. perd.) - 10, S. Cetinas – 9, F. C. Akinas – 7, M. Guleris (6 atk. kam.) ir C. Ozeras – po 6, G. Vidmaras ir R. Falkeris – po 4.

Belgrado „Partizan“ - „Barcelona“ 67:68 (14:13, 16:12, 14:18, 14:15, 9:10)

„Partizan“ (2/7): D. Milošavljevičius – 14, D. Gagičius ir D. Musli – po 12, V. Lučičius (8 atk. kam.) - 10, L. Westermannas ir N. Gordičius – 6, D. Grodonas – 3, D. Bertanis – 2.

„Barcelona“ (9/0): J. Navarro – 10, J. Inglesas – 9, N. Jawai ir P. Mickaelis – po 8, Š. Jasikevičius ir C. J. Wallace'as (9 atk. Kam.) – po 7, M. Huertas ir X. Rabaseda – po 5, A. Tomičius (7 atk. kam.) - 4,, M. Todorovičius – 1.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. „FC Barcelona Regal“ (Ispanija)           9  0  699:558

2. Maskvos CSKA (Rusija) 8 1 705:634

3. Stambulo „Bešiktaš JK“ (Turkija) 4 5 633:684

4. Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) 2 6 586:650

5. Belgrado „Partizan mt:s“ (Serbija) 2 7 641:680

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 7 538:596