Vilniaus „Lietuvos rytas“ po pratęsimo palaužė „Doneck“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po itin intriguojančios kovos, pareikalavusios pratęsimo, 99:97 (20:35, 25:18, 25:23, 22:16, 7:5) Jungtinės lygos A grupės rungtynėse nugalėjo „Doneck“ komandą, kurios marškinėlius vilki Darius Songaila. Tai buvo ketvirtoji „Lietuvos ryto“ pergalė. Vilniečiai savo sąskaitoje turi ir keturis pralaimėjimus.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis.

Dec 10, 2012, 2:12 PM, atnaujinta Mar 14, 2018, 6:04 PM

Intriga rungtynėse išliko iki pat paskutinių minučių.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus trims minutėms S. Buterlevičius dviem baudos metimais išlygino rezultatą – 84:84. Netrukus „Doneck“ galėjo vėl išsiveržti į priekį, tačiau D. Songaila prametė dvitaškį. Atsakomosios atakos metu L. Radoševičius privertė subauduoti Ukrainos ekipai atstovaujantį lietuvį ir padėjo savo ekipai išsiveržti į priekį – 86:84.

Iki paskutiniojo kėlinio pabaigos likus minutei itin svarbų tritaškį pataikė J. Blūmas – 89:86, tačiau skirtumą po minutės pertraukėlės išlygino R. Curry – 89:89.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus keturioms sekundėms taškus iš po krepšio pelnė D. Fischeris, išplėšęs pratęsimą (92:92).

Pratęsimo metu intriga niekur dingus nebuvo. Likus žaisti minutę „Doneck“ pirmavo 97:96, tačiau S. Buterlevičius meistriškai privertė prasižengti varžovus, pelnė dvitaškį ir taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos – 99:97.

Itin svarbioje atakoje klaidą padarė D. Songaila, kuris verždamasis varžovų krepšinio link sužingsniavo. „Lietuvos rytui“ pelnyti taškų nepavyko, tačiau „Doneck“ irgi nesugebėjo padidinti kraičio.

Lietuvis. D. Songaila žaidė 32 minutes ir pelnė 11 taškų (dvitaškiai: 5/11, baudų metimai: 1/ 2), atkovojo 6 kamuolius, triskart suklydo ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Statistika. „Doneck”: R. Curry – 22, M. Pustozvonovas – 15, D. Fisheris (8 atk. kam.) - 14, V. Stojanovski ir D. Songaila (6 atk. kam.) - po 11, I. Radenovičius (6 atk. kam.) - 10, O. Lypovij – 9, D. Perkinsas – 5.

„Lietuvos rytas”: M. Katelynas (6 atk. kam.) - 18, J. Blūmas – 17, N. Nedovičius ir L. Radoševičius – po 16, E. Bendžius (6 atk. kam.) - 8, S. Buterlevičius – 7, S. Babrauskas – 6, D. Dulkys – 4, D. Redikas – 2.

„Lietuvos rytas” - „Doneck”

Dvitaškiai: 23/39 (59 proc.) - 31/52 (60 proc.)

Tritaškiai: 10/29 (34 proc.) - 6/15 (40 proc.)

Baudų metimai: 23/28 (82 proc.) - 17/24 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 - 36

Perimti kamuoliai: 9 - 12

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 14

Klaidos: 16 - 18

BNS: A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Talino „Kalev“ (Estija) 8 1 7 12

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 8 1 7 12

10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 8 0 8 0