„Prienų“ komanda pasirodymą Europos taurėje baigė pralaimėjimu

„Prienų“ krepšininkams nepavyko Europos taurės varžybose trinktelėti durimis. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai Kaune 73:84 (14:26, 21:25, 23:14, 15:19) pralaimėjo Kijevo „Budivelnyk“ komandai, kurios marškinėlius dėvi Dainius Šalenga ir Michailas Anisimovas.

Rungtynių akimirkos.<br>P. Mantautas

Dec 13, 2012, 1:49 PM, atnaujinta Mar 14, 2018, 4:06 PM

Prienai“ dar turėjo šansų peržengti A grupės barjerą ir patekti į kitą Europos taurės etapą, tačiau jie buvo itin menki. LKL čempionate be pralaimėjimų žengiantiems prieniškiams reikėjo Ukrainos čempionus įveikti mažiausiai 27 taškų skirtumu ir dar tikėtis kito palankaus rezultato.

Netgi ir stebuklingos „Prienų“ pergalės atveju jie nebūtų išėję į kitą etapą, nes prieniškiams reikėjo, kad Nimburko ČEZ namuose nugalėtų Jeruzalės „Hapoel“ komandą, tačiau Izraelio klubas šventė pergalę 82:74.

Rungtynių starte į priekį puolė ukrainiečiai, tačiau įsižaidę „Prienai“ sugebėjo išlyginti rezultatą – 8:8, tačiau „Budivelnyk“ apsukų nemažino ir vėl pabėgo į priekį. Prieniškių komandos puolimas ir gynyba strigo ir tuo pasinaudoję svečiai kėlinį baigė pirmaudami 26:14.

Antrajame kėlinyje „Budivelnyk“ krepšininkai ir toliau išlaikė drausmę – įpusėjus kėliniui svečiai pirmavo 37:19, tačiau „Prienai“ sugebėjo susikoncentruoti ir spurtuoti 9:2 – 28:39.

Nepaisant šeimininkų pastangų, „Budivelnyk“ laikėsi tvirtai ir kėlinį Ukrainos komanda baigė pirmaudama 51:35.

Po didžiosios pertraukos „Prienai“ nesugebėjo pateikti nieko netikėto ir pralaimėjo 73:84.

Rezultatyviausias „Budivelnyk” komandos žaidėjas buvo M. Anisimovas, kuris per 24 minutes pelnė 16 taškų (dvitaškiai: 8/8), atkovojo 8, kartą suklydo, perėmė kamuolį ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

D. Šalenga per 21 min. pelnė 8 taškus (dvitaškiai: 2/7, tritaškiai: 0/4, baudų metimai: 4/4), atkovojo 2 kamuolius, dukart suklydo ir atliko rezultatyvų perdavimą.

„Prienai”: G. KadŽiulis – 18, A. Valeika – 17, A. Labuckas (6 atk. kam.) - A. Labuckas – 14, A. Milaknis – 10, Ž. Janavičius – 6, S. Vene – 5, P. Ivanauskas – 2, G. Orelikas – 1.

„Budivelnyk”: M. Anisimovas (8 atk. kam.) - 16, M. Delaney – 14, A. Drozdovas – 12, L. Lyonsas – 11, S. Gorbenko ir D. Šalenga – po 8, G. Tsintsadze – 7, F. Robinsonas.