„Brose“ po pratęsimo įveikė „Partizan“ ir pateko į „Top 16”

Tuo pačiu metu, kai „Lietuvos rytas“ Turkijoje, Stambule pradėjo kovą dėl pergalės prieš „Besiktas“, Vokietijoje, Bambergo mieste ginklus surėmė „Brose Baskets“ ir svečiai iš Serbijos, Belgrado „Partizan“ ekipa. Dramatiškai klostėsi rungtynės Vokietijoje, po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus - 80:80, o po pratęsimo 92:90 pergalę ir kelialapį į kitą etapą iškovojo „Brose Baskets“.

Prieš savaitę „Partizan“ didvyriškai kovėsi su „Barcelona“, atkakliai mačas klostėsi ir Vokietijoje, čia prireikė pratęsimo.<br>AP

Linas Jocius

2012-12-14 10:22, atnaujinta 2018-03-14 15:37

Statistika

„Brose Baskets“ - „Partizan“ 92:90 (25:13, 22:22, 21:27, 12:18, 12:10).

„Brose Baskets“: B. Nachbaras - 23, A. Gavelas – 16, Sh. Fordas – 12, C. Jacobsenas ir M. Zirbes po – 11, J. Goldsberry – 9, K. Tadda – 5, S. Gipsonas – 4, A. Ogilvy – 1. D. Schmidtas taškų nepelnė.

„Partizan“: V. Liučičius – 19, L. Westermannas – 16, D. Milosavljevičius – 14, D. Musli ir D. Bertans - po 6, D. Gagičius – 5, N. Milutinovas – 4, B. Bogdanovičius ir N. Gordičius po – 3.

Starto penketai

„Brose Bskets": J. Goldsberry, B. Nachbaras, C. Jacobsenas, A. Gavelas, M. Zirbes.

„Partizan“: L. Westermannas, V. Lučičius, D. Milosavljevičius, D. Musli, D. Gordonas.

Pirmasis kėlinys

Sėkmingiau mačą pradeda aikštės šeimininkai, kurie po J. Goldsberry ir B. Nachbaro taškų įsiveržė į priekį 4:0. L. Westermannas dvitaškiu atidarė ir serbų ekipos taškų sąskaitą.

Po pirmų trijų minučių „Brose Baskets“ pirmauja 10:5.

D. Gordonas Vokietijos ekipos persvarą sumažino iki 4 taškų - 7:11. Tačiau „Brose Baskets“ atsakė trim taikliais dvitaškiais ir 16:7 priekyje Vokietijos klubas. Nors serbų klubas pataikė dvitaškį, aikštės šeimininkai taikliu baudos metimu ir tritaškiu - 20:9 priekyje „Brose Baskets“. S. Fordas pelnė dvitaškį su bauda ir Vokietijos klubas priekyje 23:9.

„Brose Baskets“ užtikrintai baigė pirmą kėlinį, pirmaudami 25:13.

Antrasis kėlinys

K. Tadda ir B. Nachbaro taikliais dvitaškiais prasidėjo antrasis ketvirtis ir „Brose Baskets“ nutolo 29:13. Serbų ekipos treneris paprašė minutės perraukėlės. Po jos 6 taškais atsakė „Partizan“, bet vokiečių klubas atsakė taikliu tritaškiu - 32:19 priekyje aikštės šeimininkai.

Serbams pavyko sumažinti skirtumą iki 5 taškų. Tačiau „Brose Baskets“  po minutės pertraukėlės atsakė dviem taikliais dvitaškiais ir baudos metimu ir aikštės šeimininkai vėl priekyje dviženkle persvara - 37:27.

„Brose Baskets“ neišleido inicaityvos iš savo rankų ir prasidėjus paskutinei kėlinio minutei pirmavo 42:33. Sėkmingai kėlinį užbaigė aikštės šeimininkai, iš eilės pelnė 5 taškus, „Partizan“ pskutinėmis sekundėmis atsakė taikliais baudų metimais ir po dviejų kėlinių nepalankus „Lietuvos rytui“ rezultatas - 47:35 „Brose Baskets“ naudai.

Vokietijos ekipoje rezultatyviausias B. Nachbaras - 15 taškų, J. Goldsberry - 8, A. Gavelo sąskaitoje - 7 taškai. „Partizan“ komandoje L. Westermannas pelnė 11 taškų, V. Lučičius įmetė 8 taškus.

Trečiasis kėlinys

B. Nachbaras pelnė tritaškį ir padidino persvarą iki 14 taškų - 50:36. Serbų ekipa pelnė 5 taškus iš eilės. Tačiau niekaip nepavyksta apsiginti nuo B. Nachbarp taiklių metimų, šįkart dvitaškis vėl išsaugo dviženklę „Brose Baskets“ persvarą - 52:41.

V. Lučičiaus taiklus dvitaškis su bauda - 52:44 priekyje „Brose Baskets“. Svečiams kiek priartėjus, vokiečių klubas vėl padidina persvarą iki saugaus atstumo. Po taiklių D. Gordono baudos metimų skirtumas 6 taškai - 59:53 priekyje aikštės šeimininkai. Sh. Fordas pelnė du taškus ir „Brose Baskets“ pirmauja 8 taškais - 61:53. V. Lučičius atsakė taikliais baudų metimais - 55:61.

Po D. Gordono taiklių baudos metimų skirtumas tik 4 taškai -63:59. Aikštės šeimininkai daugiau priartėti neleido svečiams ir kėlinį baigė keliais taikliais metimais - 68:62.

Ketvirtasis kėlinys

M. Zirbesas vokiečių klubui pelnė 2 taškus, V. Lučičius atsakė dvitaškiu - 70:64. K Tadda pataikė tritaškį ir „Brose Baskets“ klubas atitolo 9 taškais - 73:64.

Po D. Milosavljevičiaus dvitaškio ir L. Westermanno taiklių baudos metimų skirtumas mažėja iki 5taškų - 73:68. Žaisti mažiau nei 6 minutės.

A. Gavelas pelnė dvitaškį, į tai V. Lučičius atsakė taikliu dvitaškiu - 75:72 priekyje „Brose Baskets“. D. Gordonas mažina skirtumą iki taško - 75:74.

Baigėsi rungtynės Turkijoje, ten „Lietuvos rytas“ vienu tašku 65:66 nusileido „Besiktas" ir baigė šiemet savo pasirodymą Eurolygoje.

Likus mažiau nei minutei serbų ekipa titaniškomis pastangomis išlygino rezultatą - 77:77. Likus 30 sek., V. Lučičius pataikė vieną baudą iš dviejų ir pirmąkart įsiveržė į priekį 78:77. Likus 13 sek. prie baudų metimo linijos stojo C. Jacobsenas, pataikė tik pirmą metimą, kamuolį atkovojo Sh. Fordas, kuris dėjimu išvedė į priekį  - 80:78.

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga, D. Milosavljevičius taikliais baudų metimais išlygino rezultatą 80:80. Žaidžiamas pratęsimas.

Pratęsimas

Sužaidus 3 min., po A. Gavelo, B. Nachbaro taškų 87:85 priekyje „Brose Baskets“. Pratęsimo pabaigoje sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai ir iškovojo pergalę 92:90.

Situacija. Trys komandos - „Brose Baskets“, „Partizan“ ir „Lietuvos rytas“ - savo sąskaitoje turi po 2 pergales.

Vokiečių klubui pergalė atvertų duris į „Top 16” etapą ir rungtynių baigtis Turkijoje tarp „Besiktas“ ir „Lietuvos ryto“ neturėtų jokios reikšmės.

Tarpusavio pirmąjį susitikimą Serbijoje 77:72 laimėjo „Brose Baskets“ klubas. Kitą pergalę vokiečių klubas iškovojo namuose prieš „Lietuvos rytą“. Vilniaus klubui „Brose Baskets“ ekipa pralaimėjo mažesniu skirtumu, nei buvo laimėjusi prieš lietuvių komandą.

Serbai 6-ajame ture 87:72 įveikė Turkijoje „Besiktas“ ir įrodė „Lietuvos rytui“, jog įveikti turkų klubą išvykoje yra įgyvendinama misija.

Taigi, serbai patektų į „Top 16” etapą, jei „Lietuvos rytas“ neiškovotų pergalės Turkijoje bei įveiktų vokiečius.