Vilniaus „Lietuvos rytas” pasirodymą Eurolygoje baigė pralaimėjimu

Tris kėlinius pirmavę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai neatlaikė namuose žaidusios Stambulo „Besiktas“ komandos spaudimo ir Eurolygos D grupės rungtynėse pralaimėjo 65:66 (19:15, 20:18, 15:18, 11:15). Šis Dariaus Maskoliūno auklėtinių pralaimėjimas reiškia ir vilniečių atsisveikinimą su Eurolyga. „Lietuvos rytui“ paskutinėse rungtynėse, norint patekti į „Top 16” etapą, būtinai reikėjo iškovoti pergalę. Net ir tokiu atveju jiems būtų reikėję stebėti Bamberge vykstančias rungtynes, kur Lietuvos vicečempionų gerbėjams reikėjo Belgrado „Partizan“ pergalės prieš „Brose“ ekipą. Lietuvos rytas” šiame Eurolygos sezone D grupėje iškovojo dvi pergales ir patyrė aštuonis pralaimėjimus.

Pirmosiose rungtynėse, kurios vyko Vilniuje, S. Babrauskas pelnė 14 taškų.<br>M. Kulbis.

Martynas Suslavičius

Dec 14, 2012, 9:02 AM, atnaujinta Mar 14, 2018, 3:45 PM

D. Maskoliūno auklėtinius guodžia tai, kad po pratęsimo Bamberge „Brose“ komanda 92:90 nugalėjo Belgrado „Partizan“ ekipą.

Čia galite skaityti D. Maskoliūno komentarą.

Sūpuoklės. Pirmąjį kėlinį „Lietuvos ryto“ krepšininkai pradėjo ambicingai – dviem tritaškiais, kuriuos pataikė M. Katelynas ir N. Nedovičius. Varžovai mėgino pristabdyti vilniečius, tačiau šie greitai išsiveržė 10:2. Įgiję pranašumą D. Maskoliūno auklėtiniai šiek tiek atsipalaidavo ir „Besiktas“ priartėjo 11:12, tačiau svečiai sugebėjo dar kartą pademonstruoti jėgą ir kėlinį laimėjo 19:15. Antrajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ komanda turėjo nedidelį pranašumą, tačiau sužaidus daugiau nei pusę ketvirčio vilniečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 31:21. Svečiams įsibėgėjus „Besiktas“ komanda trauktis neketino ir netrukus ėmė mažinti skirtumą – 33:37. Vilniečiai dar spėjo paskutinėje atakoje sužaisti naudingai ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 39:33.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai ir toliau laikė atstumą. Ketvirčio starte D. Markota skirtumą buvo sumažinęs iki 39:44, tačiau „Lietuvos rytas“ greitai pabėgo į priekį ir išsiveržė 48:39.

Varžovai spaudė svečius, tačiau „Lietuvos rytas“ sugebėjo į lemiamą kėlinį išeiti pirmaudamas šiek tiek didesniu skirtumu – 54:51.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai sugebėjo skirtumą išlyginti 55:55, o netrukus „Besiktas” atsidūrė priekyje – 57:56. „Lietuvos ryto” krepšininkai sugebėjo skirtumą persverti ir prasidėjo stumdymasis dėl pranašumo, kurį laimėjo „Besiktas“ komanda, iškovojusi pergalę 66:65.

Statistika.

„Lietuvos rytas“: D. Ivanovas – 16, L. Radoševičius (10 atk. kam.) - 11, S. Babrauskas, M. Katelynas, N. Nedovičius (6 atk. kam.) - po 8, R. Seibutis – 7, P. Samardžiskis – 4, J. Blūmas – 3.

„Besiktas“: D. Ewingas – 14, S. Cetinas – 12, G. Vidmaras, P. Christopheris ir C. Jerrellsas – po 10, D. Markota – 6, R. Falkeris ir F. C. Akinas – 2.

„Lietuvos rytas” - „Besiktas”

Dvitaškiai: 17/42 (40 proc.) - 21/41 (51 proc.)

Tritaškiai: 6/22 (27 proc.) - 3/16 (18 proc.)

Baudų metimai: 13/18 (72 proc.) - 15/27 (55 proc.)

Rezultatyvūs perdavimai: 16 - 13

Atkovoti kamuoliai: 42 - 36

Klaidos: 14 – 11

Perimti kamuoliai: 6 – 7

Starto penketai.

„Lietuvos rytas”: R. Seibutis, S. Buterlevičius, M. Katelynas, N. Nedovičius, L. Radoševičius.

„Besiktas”: G. Vidmaras, S. Cetinas, D. Markota, P. Christopheris, C. Jerrellsas.

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ krepšininkai rungtynes pradėjo puikiai – po tritaškį pataikė M. Katelynas ir N. Nedovičius – 6:0.

D. Markota dviem taikliais baudų metimais nutraukė „Lietuvos ryto“ spurtą, tačiau varžovų nepristabdė – netrukus vilniečių sąskaita padidėjo – 8:2. O kitoje atakoje M. Katelynas lengvai prasiveržė po krepšiu – 10:2.

Sužaidus beveik penkias minutes laisvas nuo tritaškio linijos atakavo S. Buterlevičius, tačiau jam pataikyti nepavyko. Netrukus į priekį pasileido „Besiktas“, tačiau ten laisvas nuo tritaškio linijos prametė C. Jerrellsas. „Lietuvos rytas“ pirmavo 10:4.

Per minutės pertraukėlę „Besiktas“ treneris parengė specialią puolimo strategiją, kuri suveikė – šeimininkai dukart be atsako atakavo taikliai – 8:10.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei trims minutėms S. Cetinas taikliu tritaškiu skirtumą sumažino iki minimumo – 11:12. Netrukus puolime varžovams atsakė D. Ivanovas, pelnęs du taškus su pražanga. „Lietuvos ryto“ legionierius taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos – 15:11.

Kėlinys baigėsi vilniečiams pirmaujant 19:15.

Antrasis kėlinys

Pirmoji antrojo kėlinio minutė buvo tyli, tačiau ją nutraukė S. Cetinas, kuris pabėgo nuo iš puolimo sugrįžti nespėjusių svečių – 17:19. Netrukus S. Babrauskas pataikė tritaškį – 22:17.

Po keturių antrojo kėlinio minučių prabilo R. Seibutis, kuris tritaškiu „Lietuvos rytą“ išvedė į priekį 27:19.  Vilniečiai apsigynė nuo varžovų atakos ir netrukus P. Samardžiskis pataikė dvitaškį iš po krepšio – 29:19.

Iki kėlinio pabaigos likus 4 min. 40 sek. Dvitaškį pataikė F. Akinas, tačiau „Lietuvos ryto“ komanda netylėjo ir ir vilniečiai taip pat atsakė taškais – 31:21.

D. Ivanovas iki kėlinio pabaigos likus pustrečios minutės pelnė dvitaškį nuo lentos - 36:25. Netrukus šeimininkai atsakė keturiais taškais - 29:36.

Atsakomojoje atakoje D. Ivanovas išprovokavo varžovo pražangą ir stojo prie baudų metimo linijos, nuo kur jis pataikė tik vieną metimą - 37:29.

L. Radoševičius iki kėlinio pabaigos likus pusei minutės prarado kamuolį – 33:37, tačiau D. Ivanovas sugrąžino „Lietuvos ryto“ pranašumą – 39:33. Taip ir baigėsi antrasis kėlinys.

Trečiasis kėlinys

Pirmieji taškus po didžiosios pertraukos pelnė šeimininkai - 35:39, tačiau vilniečiai juos už tai baudė tritaškiu - pataikė M. Katelynas - 42:35. Nors šeimininkai mėgino paspausti vilniečius, šie neprarado savitvardos ir žaidė tvirtai  - sužaidus tris minutes „Lietuvos ryto" komanda pirmavo 44:37. Netrukus D. Markota pataikė du baudos metimus - 39:44.

Sužaidus keturias minutes N. Nedovičius užklupo varžovą nepasiruošusį ir pelnė du lengvus taškus - 46:39.

Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 48:39. Netrukus L. Radoševičius galėjo padidinti skirtumą, tačiau jo metimas buvo blokuotas.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės šeimininkai skirtumą sumažino iki 43:48, tačiau netrukus L. Radoševičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio - 50:43.

Po S. Cetino tritaškio „Lietuvos ryto“ pranašumas sumažėjo iki 46:50. Vilniečiai atsakyti taškais nesugebėjo ir netrukus vilniečiams teko bauduoti varžovą, susiruošusį į greitą ataką.

„Besiktas“ krepšininkams skirtumą sumažinus iki 48:50, J. Blūmas leido vilniečiams atsikvėpti – jis pataikė tritaškį – 53:48, tačiau netrukus varžovai atsakė tolimu metimu – 51:53. Paskutinę kėlinio ataką rengė varžovai, tačiau S. Babrauskas nutraukė ataką, o jį sustabdyti mėginęs D. Ewingas užsidirbo nesportinę pražangą. S. Babrauskas pataikė vieną baudos metimą, o atakos metu svečiai nieko nuveikti nesuspėjo. Ketvirtasis kėlinys

Paskutiniojo ketvirčio starte vilniečiai apsigynė ir netrukus vienu tašku padidino atotrūkį - 55:51. Varžovai vėl nesugebėjo pelnyti taškų ir D. Ivanovas privertė ketvirtąjį kartą prasižengti R. Falkerį. Svečiai mėgino tęsti ekipą, tačiau L. Radoševičiui nepavyko pataikyti.

Sužaidus tris minutes rezultatas pasikeitęs nebuvo - „Lietuvos rytas" pirmavo 55:51.

Tylą nutraukė C. Jerrellsas, skirtumą sumažinęs iki 53:55. Vilniečiai taškais atsakyti nesugebėjo ir varžovai turėjo progą skirtumą išlyginti ir tai padarė – dvitaškį pataikė P. Cristopheris – 55:55. Netrukus varžovai išsiveržė į priekį, tačiau L. Radoševičius greitos atakos metu sugebėjo persverti rezultatą į savo ekipos pusę - 58:57.

Po minutės pertraukėlės varžovai vėl pasižymėjo, tačiau R. Seibutis iki mačo pabaigos likus žaisti šiek tiek daugiau nei keturias minutes pataikė du baudos metimus - 60:59. Netrukus vilniečiai apsigynė ir D. Ivanovas pelnė du taškus - 62:59. Iki mačo pabaigos likus žaisti 2 min. 30 sek. rezultatas buvo 64:64.

Iki paskutiniojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės rezultatas tebebuvo 64:64. Netrukus L. Radoševičius privertė varžovą prasižengti, tačiau jis pataikė tik vieną baudos metimą - 65:64. Netrukus šeimininkai persvėrė rezultatą - 66:65. Užvirė tikras nervų karas - pataikyti progų turėjo ir vilniečiai, ir Stambulo komanda.

Skirtumą nuo baudų metimo linijos padidinti galėjo D. Markota, tačiau jis nepataikė nė karto. Netrukus J. Blūmas atakavo iš po krepšio ir nepataikė. Lietuvos rytas" pralaimėjo 65:66.

***

Situacija prieš rungtynes

Matematika. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams, norint patekti į „Top 16” etapą reikia nugalėti Stambulo „Besiktas“ komandą ir tikėtis, kad Belgrado „Partizan“ Bamberge paties „Brose“ krepšininkus.

Susitikimas. Pirmasis „Lietuvos ryto“ ir Stambulo „Besiktas“ susitikimas vyko prieš mėnesį Vilniuje. Tuomet vilniečiai pralaimėjo 67:73.

Sirgaliai. Pirmadienį „Besiktas“ komandos sirgaliai dalyvavo muštynėse per neįgaliųjų krepšinio vežimėliuose rungtynes. Tuomet Šios ekipos aistruoliai susikibo su „Stambulo „Galatasaray“ gerbėjais. Turkijos policija tuomet areštavo mažiausiai 10 futbolo sirgalių. Policijos pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas.

Grupės skaičiuoklė. D grupėje dėl ketvirtosios vietos, leidžiančios žengti į kitą etapą, kovoja trys komandos: „Lietuvos rytas“, „Brose“ ir „Partizan“. Trys komandos turi po dvi pergales ir septynis pralaimėjimus, tačiau „Brose“ krepšininkai likimą laiko savo rankose. Jiems reikia namuose įveikti „Partizan“, kas būtų neparanku „Lietuvos rytui“.