Įsibėgėjęs „Žalgiris“ Jungtinėje lygoje iškovojo septintąją pergalę

Po didžiosios pertraukos kauniečiai žaidė aktyviau ir labiau pasitikėjo savo jėgomis. Iki ketvirčio pabaigos likus šiek tiek daugiau nei minutei „Žalgiris“ pirmavo 53:40, tačiau paskutinėmis akimirkomis sužaidė neužtikrintai ir „Nižnij Novgorod“ skirtumą sumažino iki 47:55.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šiemet demonstruoja puikius rezultatus.<br>M. Patašius.

Dec 18, 2012, 9:22 AM, atnaujinta Mar 14, 2018, 1:54 PM

Ši atkarpa buvo palankesnė „Žalgiriui“ - 16:15. Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ surengė spurtą 9:0 ir kauniečiai pirmavo 25:15. Varžovai buvo skirtumą sumažinę iki 20:25, tačiau J. Plazos auklėtiniai vėl šovė į priekį – 36:25, tačiau šeimininkai iki ketvirčio pabaigos sugebėjo sumažinti varžovų pranašumą – 28:36.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai tvirtai diktavo mačo tempą ir judėjo septintosios pergalės link. Varžovams nesugebant atrasti būdų pataikyti, kauniečiai buvo išsiveržę 66:50 ir neleido aikštės šeimininkams surengti stebuklo. Statistika.

„Žalgiris“: K. Lavrinovičius (6 atk. kam.) - 16, M. Popovičius – 12, M. Kuzminskas – 9, T. Dardenas, I. Jaaberas ir O. Lafayette'as – po 8, M. Delašas – 7, V. Lipkevičius ir P. Jankūnas – po 3, A. Juškevičius – 2.

„Nižnij Novgorod“: V. Paninas (9 atk. Kam.) - 11, D. Golovinas ir P. Brežecas – po 10, S. Antonovas (8 atk. kam.) - 8, D. Thompsonas – 7, E. Baburinas – 5, P. Korobkovas, D. Zibirovas ir V. Lurčikas – po 2.

„Nižnij Novgorod“ - „Žalgiris“

Dvitaškiai: 12/30 (40 proc.) - 17/32 (53 proc.)

Tritaškiai: 9/33 (27 proc.) - 6/17 (35 proc.)

Baudų metimai: 7/10 (70 proc.) - 24/29 (83 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 - 32

Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 8

Klaidos: 15 - 9

Perimti kamuoliai: 4 - 6

Startiniai penketai.

„Žalgiris“: M. Popovičius, M. Delašas, M. Kuzminskas, O. Lafayette'as, K. Lavrinovičius.

„Nižnij Novgorod“: P. Brežecas, F. Videnovas, S. Antonovas, V. Paninas, D. Golovinas.

Pirmasis kėlinys

Mačą dvitaškiu iš vidutinio nuotolio pradėjo D. Golovinas.  Kauniečiai pirmuosus taškus įmetė sužaidė šiek tiek daugiau nei dvi minutes - 2:2. „Žalgiris" iškart ėmė spausti varžovus nuo aikštės vidurio, tačiau tai nesutrukdė šeimininkams pataikyti - 4:2. Netrukus skirtumą persvėrė K. Lavrinovičius - 5:4.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai po antrojo tritaškio iš eilės pirmavo 10:5.

„Žalgirio" krepšininkai neketino sudėti ginklų ir ėmė mažinti skirtumą. Iki kėlinio pabaigos likus pustrečios minutės kauniečiai atsilikinėjo 8:11. Netrukus K. Lavrinovičius pataikė du baudos metimus - 10:11. Varžovai taškais atotrūkio nepadidino ir T. Dardenas atsakomojoje atakoje išvedė savo ekipą į priekį - 12:11.

Komandos per paskutines minutes kovojo dėl pranašumo. Kėlinį pirmaudamas baigė Kauno klubas - 16:15.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio starte taškus pelnė kauniečiai - 18:15. Varžovai taškais atsakyti nesugebėjo ir „Žalgiris" turėjo progą atitrūkti dar labiau, tačiau svečiams pataikyti nepavyko.

Sužaidus porą minučių I. Jaaberas pataikė du baudų metimus ir pranašumą padidino iki 20:15. Varžovų atakos strigo ir netrukus T. Dardenas įmetė per rankas - 22:15.

Sužaidus keturias kėlinio minutes „Žalgiris" pirmavo 25:15. Netrukus I. Jaaberas mėgino pranašumą padidinti tritaškiu, tačiau jam nepavyko pataikyti.

Svečių spurtą 9:0 nutraukė V. Paninas, pataikęs tritaškį - 18:25. Netrukus „Nižnij Novgorod" ekipa pridėjo dar du taškus - 20:25.

Keletą varžovų smūgių patyrę kauniečiai sumetė keturis taškus be atsako - 29:20.

Iki kėlinio pabaigos likus 35 sek. M. Delašas baudų metimais sugrąžino „Žalgiriui“ dviženklę persvarą – 36:25, tačiau S. Antonovas paskutinės savo ekipos atakos metu sugebėjo įmesti tritaškį – 28:36. Per likusias sekundes I. Jaaberas sugebėjo priversti prasižengti varžovą ir stojo prie baudų metimos linijos, tačiau jis buvo netaiklus.

Trečiasis kėlinys

Po didžiosios pertraukos sugrįžę kauniečiai iškart padidino skirtumą - 38:28. Netrukus varžovai prametė, tačiau K. Lavrinovičius irgi nepataikė.

Skirtumą tritaškiu sumažino S. Antonovas, tačiau jam atsakė S. Kuzminskas - 41:31. Įpusėjus kėliniui kauniečiai pirmavo 46:38. Netrukus du taškus pataikė I. Jaaberas - 48:38. Varžovai atrodė pakrikę ir jau kitoje atakoje M. Kuzminskas įkrovė į krepšį - 50:35.

Iki kėlinio pabaigos likus minutei ir šešiolikai sekundžių kauniečiai pirmavo 53:40. Netrukus varžovai skirtumą sumažino iki 42:53.

„Nižnij Novgorod" krepšininkai nepasidavė ir iki kėlinio pabaigos skirtumą sumažino iki 47:55.

Ketvirtasis kėlinys

Po pusantros minutės tylos pirmuosius kėlinio taškus pelnė P. Jankūnas, atakavęs iš vidutinio nuotolio - 57:47. Sunkiai augantį rezultatą dviem baudų metimais padidino O. Lafayette'as - 59:47.

Varžovai atsakyti nesugebėjo ir netrukus K. Lavrinovičius pataikė dvitaškį su pražanga - 62:47. Sužaidus tris su puse minutės pirmuosius taškus įmetė šeimininkai - tritaškį pataikė E. Baburinas - 50:62.

Aikštės šeimininkai mėgino atrasti būdų panaikinti skirtumą, tačiau „Žalgiris“ žaidė iki pat galo ir laimėjo 76:58.

***

Situacija prieš rungtynes.

Nežaidžia. „Žalgirio“ komandai padėti mače su „Nižnij Novgorod“ negali nugaros traumą besigydantis Darjušas Lavrinovičius. Su ekipa į Rusiją neišvyko vienas komandos lyderių Rimantas Kaukėnas, kuris prieš sekmadienio išvyką susirgo ir medikai rekomendavo jam leisti pailsėti.

Situacija. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Jungtinės lygos B grupės varžybose per septynis mačus patyrė tik vieną pralaimėjimą. Vienintelį kartą „Žalgiris“ suklupo mače su Rygos VEF. Kauniečiai išvykose yra iškovoję dvi pergales ir kartą pralaimėję, todėl turi progą pagerinti savo statistiką.

„Nižnij Novgorod“ komanda žengia penktoje vietoje. Rusijos komanda yra sužaidusi aštuonis mačus, per kuriuos pergalę šventė keturis kart. Namuose ši ekipa yra iškovojusi pergalę ir kartą patyrė pralaimėjimą.

Po pergalės. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai į Jungtinės lygos kovą stoja Eurolygoje pademonstravę itin puikius rezultatus. Paskutinėse C grupės rungtynėse „Žalgiris“ 71:53 nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ ir grupėje užėmė pirmąją vietą.