LKL: „Žalgiris“ net 50 taškų skirtumu sutriuškino „LSU-Baltus“ (video, komentarai)

Kauno „Žalgiris“ sekmadienį pagerino LKL rezultatyvumo rekordą. Net 50 taškų persvara įveikti „LSU-Baltai“ - 121:71. Šalies čempionai nebuvo linkę juokauti su LKL autsaideriais ir nuo pat susitikimo pradžios nuolat didino skirtumą. Žalgiriečiai įsirašė į savo sąskaitą 5-ąją pergalę LKL čempionate.

„LSU-Baltai" - „Žalgiris" rungtynių akimirkos<br>Ž. Slauskis

Linas Jocius

2012-12-24 11:32, atnaujinta 2018-03-14 10:49

Statistika

„LSU-Baltai“ - „Žalgiris“ 71:121 (16:32, 16:28, 19:26, 20:35).

„LSU-Baltai“: Š. Vingelis - 11, Š. Beniušis ir T. Tamošiūnas - po 10, A. Sakalauskas ir A. Vasiliauskas - po 8, M. Stašys ir V. Sragauskas - po 7, Ž. Skučas - 4, E. Alunderis ir P. Malašauskas - po 3.

„Žalgiris“: M. Kuzminskas - 25, K. Lavrinovičius ir A. Lipkevičius - po 16, J. Foote`as - 15, I. Jaaberas - 14, R. Kaukėnas - 13, A. Juškevičius - 10, M. Delašas - 8, T. Dardenas ir D. Lafaayette`as - 2. D. Lavrinovičius nežaidė.

Dvitaškiai: 23/42 (54,8 proc.) - 39/61 (63,9 proc.)

Tritaškiai: 7/16 (43,8 proc.) - 9/13 (69,2 proc.)

Baudų metimai: 4/6 (66,7 proc.) - 16/20 (80 proc.)

Rezultatyvūs perdavimai: 16 - 27

Atkovoti kamuoliai: 25 - 34

Klaidos: 30 – 11

Perimti kamuoliai: 6 – 21

Komentarai

„LSU-Baltų“ vyriausiasis treneris Darius Dikčius: „Mums garbė žaisti su tokia komanda. Pamatėme, kaip ginasi viena geriausių Eurolygos ekipų. Žaidėjams buvo sunku, kiekviena ataka kainavo daug jėgų. Šiandien nudžiugino Šarūno Beniušio žaidimas. Tikiuosi, kad kitose dvikovose parodysime, kad mūsų žaidimas gerėja.“

„LSU-Baltų“ žaidėjas Šarūnas Beniušis: „ Sunku žaisti su tokio lygio komanda. Vien pastangų neužteko, priešininkai šiandien buvo visa galva aukštesni. Mums tai buvo gera pamoka.“

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Joanas Plaza: „ Norėčiau pagirti varžovų komandos trenerį ir žaidėjus. „LSU-Baltai“ kovojo, stengėsi, nesibaimino mūsų ekipos. Manau, kad šis sutikimas turėjo patikti komandų gerbėjams. Net ir šiose rungtynėse mes mokėmės, laukia kovos Eurolygoje, mums svarbu tinkamai pakeisti traumuotus žaidėjus. Žinau, kad ši halė yra legendinė, komanda čia pasiekė istorines pergales, todėl nenorėjome nuvilti gerbėjų.

„Žalgirio“ žaidėjas Mindaugas Kuzminskas: „ Nemanau, kad šiandien viskas buvo paprasta. Varžovai stengėsi, kovojo. Mums tai buvo geros rungtynės prieš svarbias Eurolygos rungtynes“.

Startiniai penketai

„LSU-Baltai“: S. Vingelis, S. Beniušis, Z. Skučas, M. Stasys, T. Tamošiūnas.

„Žalgiris“: A. Juškevičius, V. Lipkevičius, M. Delašas, M. Kuzminskas, J. Foote.

Pirmasis kėlinys

Nuo rungtynių pradžios į priekį įsiveržė žalgiriečiai. „LSU-Baltų“ krepšininkai stengiasi neleisti atitrūkti varžovams. Didžiausia „LSU-Baltų“ problema - prasta kova dėl atšokusių kamuolių. M. Kuzminskas per pirmas 5 min. pelnė jau 8 taškus, didžioji jų dalis - išnaudotos progos atkovojus kamuolį po netaiklių metimų. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę, „Žalgiris" priekyje 27:14. Taiklus R. Kaukėno tritaškis ir K. Lavrinovičiaus du taškai persvarą dar labiau padidino. Po pirmojo ketvirčio - 32:16 priekyje šalies čempionai.

Antrasis kėlinys

„LSU-Baltai“ laimi atkarpą 5:0 ir sumažino skirtumą. Tačiau kelios klaidos ir vėl lengvi „Žalgirio“ taškai padidino šalies čempionų pranašumą - 39:21.

„Žalgiris“ aktyviai ginasi, o sėkmingai tą padarę iškart skuba atakuoti ir tai tą daro labai sėkmingai. Greitas žaidimas, taiklūs tritaškiai ir aktyvi gynyba leidžia greitai didinti persvarą. Po dviejų kėlinių - 60:32 priekyje žalgiriečiai.

Trečiasis kėlinys

M. Delašas pelnė dvitaškį, „LSU-Baltų“ žaidėjas S. Vingelis atsakė taikliu tritaškiu. Trys taškus pataikė ir M. Kuzminskas. Žalgiriečiai tritaškius meta 80 proc. taiklumu (8/10). M. Kuzminsks pasinaudoja 21-a varžovų bauda, po perimto kamuolio nuskubėjo link krepšio ir pelnė du taškus su pražanga. Tiksliai realizavo baudos metimą.

Po kėlių akimirkų vėl perimtas kamuolys ir dar du lengvi „Žalgirio“ taškai privertė „LSU-Baltai“ trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Ji iš esmės nepakeitė situacijos aikštelėje, po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 86:51.

Ketvirtasis kėlinys

Po M. Kuzminsko eilinio dėjimo ekipas skiria pusę šimto taškų - 108:58. Komandų seniai neslegia jokia įtampa, tik meistriškumo skirtumas vienai jų leidžia mėgautis dėjimais, gražiu žaidimu ir lengvai pelnomais taškais, kitai reikia įdėti nemažai pastangų norint didinti savo kraitį. „Žalgiris“ pasiekė šio LKL sezono rezultatyvumo rekordą, nes jau pelnė virš 116 taškų. Tiek buvo pelnęs „Lietkabelis“. Galutinis rezultatas - 121:71 „Žalgirio“ naudai.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):