Vos du tritaškius pataikęs „Žalgiris“ turėjo paprakaituoti dėl pergalės prieš „Sakalus“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai metus baigė pergale LKL turnyre. Čempionai iš Kauno sekmadienį svečiuose susitiko su Vilniaus „Sakalų“ komanda, kuri privertė rimtai paprakaituoti Eurolygos „Top 16” etape rungtyniaujančius žalgiriečius, varžovus palaužusius tik paskutiniame kėlinyje. „Žalgiris“ rungtynes laimėjo 85:67 (15:8, 25:33, 19:13, 26:13), tačiau „Sakalai“ ne tik didžiąją rungtynių dalį lipo varžovams ant kulnų, bet ir turėjo persvarą.

D. Lavrinovičius pelnė 15 taškų.<br>P. Mantautas

2012-12-31 17:54, atnaujinta 2018-03-14 08:18

Rungtynės prasidėjo ne rezultatyviai – sužaidus penkias minutes kauniečiai pirmavo 4:3, tačiau netrukus krepšys „atsirišo“ ir „Žalgiris“ tvirtai žengė į priekį – į antrąjį kėlinį kauniečiai išėjo pirmaudami 15:8.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai buvo įgiję aštuonių taškų pranašumą, tačiau „Sakalai“ nenusileido ir po spurto 8:0 išlygino rezultatą – 19:19.

Pajutę, kad šeimininkai yra pasirengę jiems užkurti pirtį, „Žalgirio“ krepšininkai susikaupė ir dėka M. Kuzminsko ir I. Jaabero žaidimo išsiveržė 26:21. Tačiau ir vėl pabudo „Sakalai“, kurie padedami snaiperių sugebėjo išsiveržti į priekį ir kėlinį užbaigė pirmaudami 41:40.

Po didžiosios pertraukos „Sakalai“ ir toliau išliko aktyvūs, tačiau „Žalgiris“ persvėrė rezultatą – 49:44. Užvirė karšta kova, vilniečiai vis kabinosi varžovams į atlapus. Kauno „Žalgiris“ į lemiamą kėlinį išėjo turėdamas penkių taškų pranašumą – 59:54.

Ketvirtajame kėlinyje Vilniaus „Sakalų“ krepšininkams pritrūko parako ir Kauno „Žalgirio“ ekipa ėmė tolti – įpusėjus kėliniui svečiai jau turėjo dviženklį pranašumą – 72:61. „Sakalų“ krepšininkai dar mėgino mažinti skirtumą, tačiau „Žalgiris“ rezultatu 85:67 iškovojo šeštąją pergalę iš tiek pat galimų.

Tai buvo aštuntasis „Sakalų“ pralaimėjimas. Vilniaus komanda taip pat turi tris pergales.

„Žalgiris“: M. Kuzminskas – 16, D. Lavrinovičius (8 atk. kam.) - 15, T. Dardenas -10, R. Kaukėnas ir J. Foote'as – po 8, M. Popovičius, A. Juškevičius ir M. Delašas (7 atk. kam.) - po 6, I. Jaaberas ir V. Lipkevičius – po 5.

„Sakalai“: Ž. Šeštokas – 21, R. Ramašauskas – 11, E. Jezukevičius – 9, J. Gintvainis ir J. Sinica – po 8, A. Kiaušas – 7, R. Matulis – 2, L. Kvedaravičius – 1.

„Sakalai“ - „Žalgiris“ Dvitaškiai: 13/29 (44,8 proc.) - 29/55 (52,7 proc.)

Tritaškiai: 10/27 (37 proc.) - 2/13 (15,3 proc.)

Baudų metimai: 11/17 (64,7 proc.) - 21/30 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 33 - 41

Perimti kamuoliai: 3 - 1

Rezultatyvūs perdavimai: 17 - 16

Klaidos: 23 – 11

BNS: LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, laimėtų rungtynių procentas):