„LSU – Baltai“ patiesė „Nevėžį“, „Šiauliai“ po dramatiškos kovos palaužė „Lietkabelį“

LKL reguliariajame sezone turnyro lentelės apačioje esanti „LSU – Baltai“ ekipa 71:66 namuose kiek netikėtai įveikė 7-oje vietoje esančią Kėdainių „Nevėžio“ ekipą. Panevėžio „Lietkabelis“ namų arenoje 80:85 nusileido „Šiaulių“ ekipai. Nors aikštės šeimininkai paskutinę minutę dar pirmavo vienu tašku, tačiau pergalės išsaugoti nepavyko ir Panevėžio ekipa patyrė 6 nesėkmę. „Šiauliams“ tai buvo 6-oji pergalė.

Panevėžio „Lietkabelis“ namų arenoje 80:85 nusileido „Šiaulių“ ekipai (geltona apranga).<br>G. Šiuparys

Jan 6, 2013, 11:43 AM, atnaujinta Mar 14, 2018, 12:08 AM

Jau rungtynių pradžia žadėjo intrigą, o po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus - 35:35. Vis dėlto trečiajame kėlinyje LSU krepšininkai, daugiausia Tomo Urbono ir Žygimanto Skučo pastangomis, spurtavo ir įgijo dviženklę persvarą 53:43. Paskutiniame kėlinyje kauniečiai išlaikė persvarą. Likus iki rungtynių pabaigos 7 minutėms, po Mindaugo Stašio baudų metimų, LSU krepšininkai pirmavo 63:49. Kėdainių krepšininkai pakilo į lemiamą spurtą ir laimėję atkarpą 10:0, priartėjo 59:63. Tačiau kauniečiai geriau sužaidė susitikimo pabaigą. Po Vidmanto Sragauskio pataikytos baudos likus 1 min.30 sek. kauniečiai pirmavo 68:61, o rungtynes laimėjo 71:66. Sėkmingai rungtynes sužaidė po traumos į aikštelę grįžęs vidurio puolėjas Tomas Urbonas.

„LSU-Baltai“ vyr. treneris Darius Dikčius: „Mums kiekvienas susitikimas su panašaus pajėgumo komandomis yra labai svarbios. Pasakiau vyrams, kad šiandien žaidžiame finalą. Prieš „Nevėžį“ žaisti sunku, jį treniruoja patyręs specialistas. Džiaugiuosi, kad pavyko išlaikyti persvarą, nepalūžome rungtynių pabaigoje.

Mūsų komanda šiandien labiau norėjo laimėti, žaidėjai kovėsi negailėdami jėgų, gerai gynėmės, neleidome laisvai mesti „Nevėžio“ snaiperiams. Mėnesį žaidėme be vidurio puolėjo Tomo Urbono, jo sugrįžimas mums labai svarbus. Nors ne viskas pavyko, tačiau svarbiausia, kad iškovojome pergalę.“

„LSU-Baltai“ žaidėjas Vidmantas Sragauskis: „ Mes daug treniruojamės, negailime jėgų. Šiandien labiau norėjome laimėti. Kiekvieną dieną mūsų žaidimas tampa vis geresnis. Tikiuosi, kad nesustosime, mūsų gerbėjai pasiilgę pergalių.“

Paskutinėse vakaro LKL rungtynėse „Prienai" išvykoje 99:85 (23:20, 30:27, 21:16, 25:22) įveikė „Palangos" ekipą ir iškovojo jau 11 pergalę iš eilės.

Kauno „LSU – Baltai“ - Kėdainių „Nevėžis“ 71:66 (21:17, 14:18, 18:8, 18:23).

“LSU – Baltai”: T. Urbonas – 15, Ž. Skučas – 14, Š. Vingelis ir V. Sragauskas – po 9, P. Malašauskas – 6, E. Alunderis ir T. Tamošiūnas – po 4, A. Sakalauskas – 2.

„Nevėžis“: R. Jakštas – 20, M. Girdžiūnas – 19, V. Jasikevičius – 10, D. Šilinskis – 6, Š. Kulevičius ir G. Žylė – po 4, A. Aleksandrovas – 3. Panevėžio „Lietkabelis“ - „Šiauliai“ 80:85 (6:24, 20:15, 27:23, 27:23).

„Lietkabelis”: A. Drungilas ir E. Ulanovas – po 14, A. Butkevičius ir M. Kupšas – po 12, V. Ginevičius – 10, D. Griškėnas – 7, K. Babkauskas – 6, K. Vecvagars – 5.

„Šiauliai“: A. Kieža – 18, R. Alijevas – 14, V. Liutyčius – 13, V. Šulskis – 9, L. Samėnas ir C. Simonas – po 8, S. Kuzminskas – 7, L. Jacksonas ir P. Dia - po 4.

„Palanga" - „Prienai" 85:99 (20:23, 27:30, 16:21, 22:25).

„Palanga": M. Kumprys - 17, R. Olanderis - 16, E. Lengvinas - 14, M. konate ir M. Mockevičius - po 11, P. Brownas - 8, G. Wrightasir J. Porteris - po 4.

„Prienai": A. Labuckas - 25, G. Orelikas - 22, G. Kadžiulis - 18, A. Urbutis - 12, S. Vene - 10, P. Ivanauskas - 7, A. Valeika - 5.