Šaltakraujiškumą pademonstravęs „Lietuvos rytas“ palaužė Kazanės „Uniks“ - 87:80

Dariaus Maskoliūno treniruojama Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda savo sirgaliams įrodė, kad dar turi parako ir gali kovoti. „Lietuvos ryto“ komanda sekmadienį Jungtinės lygos A grupės rungtynėse po intriguojančios kovos ir alinančio ketvirtojo kėlinio 87:80 (23:24, 25:19, 14:19, 25:18) nugalėjo Kazanės „Uniks“ komandą. Tritaškių salvę itin reikiamu momentu paleidę vilniečiai šia pergale nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją. Mače su „Uniks“ „Lietuvos ryto“ gerbėjai išvydo ne tik karštą kovą, tačiau pamatė ir du klubo naujokus – Miltą Palacio ir Tomislavą Zubčičių.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis

Jan 21, 2013, 9:23 AM, atnaujinta Mar 13, 2018, 3:05 PM

Skaitykite D. Maskoliūno ir A. Petrovičiaus komentarus.

Sūpuoklės. Rungtynių starte tvirčiau atrodė „Uniks“ komanda, kuri išsiveržė 9:5, tačiau vilniečiai susikaupė ir neleido varžovams pabėgti. Ekipos ėmė kovoti dėl menkiausio pranašumo. Pirmajame ketvirtyje geriau sekėsi „Uniks“ komandai, kuri laimėjo 24:23.

D. Maskoliūnas antrajame kėlinyje buvo labiau patenkintas – jo auklėtiniai žaidė atkakliau, varžovams mažiau sekėsi. Per pirmąją rungtynių pusę rezultatas buvo persvertas penkis kartus, o švieslentėje lygūs skaičiai pasirodė septynis kartus. „Lietuvos ryto“ krepšininkai kovingumu ir atkaklumu sugebėjo priversti varžovus atsilikti ir į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 48:43.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai dalį laiko turėjo pranašumą, tačiau įpusėjus kėliniui „Uniks“ šovė į priekį – 42:40. Įgiję pranašumą Kazanės krepšininkai neketino užleisti pozicijų, nors vilniečiai ir atkakliai atakavo. Nepaisant svečių pastangų išsaugoti bent minimalų skirtumą, „Lietuvos rytas“ sugebėjo į lemiamą kėlinį išeiti neturėdamas deficito – 62:62.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ krepšininkai rimtai kibo varžovams į atlapus. Sužaidus beveik septynias minutes N. Nedovičius persverė rezultatą – 75:74. Ekipos ir toliau stumdėsi, tačiau „Lietuvos ryto“ komanda prabilo tritaškiais ir išsiveržė 83:78. Vilniečiai laimėjo 87:80.

Skaičiai.

„Lietuvos rytas”: S. Babrauskas – 18, R. Seibutis – 17, N. Nedovičius – 15, P. Samardžiskis (8 atk. kam.) - 12, D. Ivanovas (10 atk. kam.) - 11, J. Blūmas – 7, M. Palacio 4, E. Bendžius – 2.

„Uniks”: N. Šabalkinas – 15, Ch. Eidsonas ir M. Chatmanas (8 atk. kam.) - po 14, I. Bougioukas – 13, K. Kaimakoglou – 11, K. MacCarty – 7, V. Veremenko – 6.

„Lietuvos rytas“ - Kazanės „Uniks“

Dvitaškiai: 23/43 (53,4 proc.) - 22/39 (56,4 proc.)

Tritaškiai: 8/21 (38 proc.) - 4/19 (21 proc.)

Baudų metimai: 17/20 (85 proc.) - 24/31 (77,4 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 - 34

Perimti kamuoliai: 7 - 9

Rezultatyvūs perdavimai: 14 - 14

Klaidos: 14 - 16

Starto penketai.

„Lietuvos rytas“: T. Zubčičius, R. Seibutis, S. Buterlevičius, P. Samardžiskis, N. Nedovičius.

„Uniks“: Ch. Eidsonas, I. Vougioukas, K. MacCarty, N. Šabalkinas, M. Chatmanas.

Pirmasis kėlinys

„Lietuvos ryto“ krepšininkų startas pažymėtas klaida. Netrukus varžovai pataikė dvitaškį, tačiau R. Seibutis skirtumą išlygino – 2:2.

Apsiginti aikštės šeimininkams nepavyko ir „Uniks“ vėl įgijo nežymų pranašumą – 4:2. Netrukus svečiai galėjo padidinti atotrūkį, tačiau Ch. Eidsonas sužingsniavo.

Sužaidus tris minutes po Ch. Eidsono reido svečiai pirmavo 9:5, tačiau kitoje atakoje taikliai atakavo N. Nedovičius. Varžovai atsakė taškais, tačiau vilniečiai netylėjo - jie  pasileido į priekį, kur S. Babrauskas pelnė tris taškus - 10:11.

Sužaidus keturias minutes ir 20 sekundžių rezultatas buvo 12:12 ir po R. Seibučio taškų vilniečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį - 14:12.

Po dar vieno S. Babrausko tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 17:14, tačiau „Uniks“ komanda pabėgti vilniečiams leisti nenorėjo. Netrukus skirtumą svečiai ištirpdė iki 16:17 ir turėjo progą persversti rezultatą, tačiau aikštės šeimininkai apsigynė.

Atsakomojoje atakoje M. Palacio prametė pirmąjį savo metimą, o  svečiai šįkart nepasigailėjo šeimininkų ir išsiveržė 20:17.

Kėlinys baigėsi svečiams pirmaujant 24:23.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo kibiai. Netrukus prasižengė J. Blūmas ir tai išmušė varžovus iš vėžių. Šie mėgindami per naujo surengti ataką prarado kamuolį ir šeimininkai pasileido į priekį, kur užbaigti atakos taškais nesugebėjo. Varžovai atsakomojoje atakoje taip pat tylėjo ir „Lietuvos ryto“ sirgaliai netrukus pašoko ir plojo - J. Blūmas pataikė tritaškį - 26:24.

Netrukus varžovai rezultatą išlygino - 26:26.

Komandos apsikeitė keletu rezultatyvių atakų, o savo pirmuosius taškus pelnęs M. Palacio skirtumą išlygino - 30:30.

E. Bendžius įpusėjus antrajam kėliniui nepabijojo mesti tritaškio, netoliese esant varžovui ir „Lietuvos ryto“ komandą išvedė į priekį – 36:34, tačiau apsiginti šeimininkams nepavyko ir skirtumo nebeliko – 36:36.

Sužaidus šešias minutes N. Nedovičius taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė 42:36, tačiau netrukus varžovai atsakė taškais – 39:42.

Antrasis kėlinys baigėsi „Lietuvos ryto“ komandai pirmaujant 48:43.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio starte „Uniks“ sumažino skirtumą iki 45:48. Netrukus T. Zubčičius prametė dvitaškį, tačiau Ch. Eidsonui atsakyti nepavyko – jis atakavo nuo trijų taškų linijos. Šeimininkams taikliai atakuoti nepavyko ir varžovai skirtumą sumažino iki 47:48.

Pajutę, kad varžovai lipa ant kulnų, vilniečiai sugebėjo pelnyti taškus - 50:47.

Įpusėjus nerezultatyviam kėliniui „Uniks“ komandoje N. Šabalkinas taikliai atakavo nuo baudų metimo linijos ir skirtumą sumažino iki 49:50.

Sužaidus šešias minutes „Uniks“ persverė rezultatą – K. MacCarty pataikė tritaškį – 52:51. Netrukus D. Ivanovas pataikė vieną baudos metimą, tačiau netrukus Ch. Eidsonas atakavo taikliai – 54:51.

Baigiantis kėliniui „Lietuvos ryto“ naujokas M. Palacio išlygino rezultatą – 62:62. Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje M. Palacio turėjo progą išvesti vilniečius į priekį, tačiau nepataikė iš po krepšio. Varžovai atakos metu nesugebėjo suregzti nieko vaisingo, tačiau tuo „Lietuvos rytas“ nepasinaudojo.

Sužaidus minutę „Siemens“ arenoje nuaidėjo nusivylimo atodūsis - „Uniks“ išsiveržė į priekį – 64:62. Netrukus M. Chatmanas skirtumą padidino – 67:62. Vilniečių nesėkmių seriją nutraukė D. Ivanovas – 64:67.

Sužaidus beveik keturias minutes R. Seibutis pelnė du taškus su pražanga – 68:71. R. Seibutis taip pat realizavo baudos metimą – 69:71, tačiau „Uniks“ komandą pastangas nubraukė tritaškiu – 74:69.

Sirgalius pašokti privertė N. Nedovičius, kurio tritaškis vilniečius išvedė į priekį - 75:74. Netrukus varžovai rezultatą išlygino - 75:75.

Sužaidus pustrečios minutės R. Seibutis pataikė dvitaškį – 77:75. Netrukus N. Nedovičius prasižengė ir M. Chatmanas pataikė baudos metimą – 76:77. “Lietuvos ryto” komanda neatsakė taškais ir varžovai persverė rezultatą – 78:77. Tačiau „Lietuvos ryto“ ekipa paleido du tritaškius ir pirmavo 83:78. Netrukus varžovai ėmė klysti. Šeimininkai laimėjo 87:80.

Turnyro lentelė. BNS: A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

10.Zgoželeco „Turow“ (Lenkija) 11 2 9 18

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 12 1 11 8

10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 11 0 11 0

*** Situacija prieš rungtynes

Situacija. Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda A grupėje su penkiomis pergalėmis ir šešiais pralaimėjimais užima šeštąją vietą. „Uniks“ ekipos skaičiai geresni – Kazanės komanda šventė aštuonias pergales ir savo sąskaitoje turi tris pralaimėjimus. „Uniks“ komanda užima ketvirtąją vietą.

Smūgiai. Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai 2013-ieji Jungtinėje lygoje kol kas klostosi prastai – D. Maskoliūno auklėtiniai namuose sausio šeštąją pralaimėjo Sankt Peterburgo „Spartak“ ekipai (63:83), o dvyliktą dieną išvykoje 72:89 nusileido Samaros „Krasnyje Krylja“ krepšininkams.

Naujokai. Ketvirtadienį į Vilnių atvyko du „Lietuvos ryto“ klubo naujokai. Prie ekipos prisijungė 34-erių 193 cm ūgio Miltas Palacio bei 23 metų 212 cm ūgio kroatas Tomislavas Zubčičius.

Pažįstami. „Uniks“ komandos trenerio Aco Petrovičiaus asistentu dirba G. Krapikas. Kazanės komandos marškinėlius vilki 2007-2009 metais „Lietuvos ryto“ komandoje žaidęs ir žibėjęs Chuckas Eidsonas.