Eurolyga: Š. Jasikevičius pelnė 8 taškus, M. Gecevičius – tašką, M. Pocius registruotas nebuvo (3 video)

Ketvirtadienį Eurolygos „Top 16” etapo šeštajame ture buvo sužaisti penki mačai: Madrido „Real“ - Maskvos CSKA 86:78, Kauno „Žalgiris – Berlyno ALBA 92:56, Stambulo „Besiktas“ - Tel Avivo „Maccabi“ -  55:77, „Barcelona“ - Sienos „Montepaschi“ 85:66, Pirėjo „Olympiakos“ - Stambulo „Fenerbahce“ 82:71. Šiame ture rungtynes žaidė ir du užsienyje rungtyniaujantys Lietuvos krepšininkai.

Š. Jasikevičius pelnė 8 taškus.<br>M. Kulbis

Feb 1, 2013, 9:11 AM, atnaujinta Mar 12, 2018, 8:01 PM

F grupės rungtynėse Davido Blatto treniruojama Tel Avivo „Maccabi“ komanda 77:55 nugalėjo Stambulo „Besiktas“ ekipą. Tai buvo antroji Izraelio komandos pergalė, nutraukusi dviejų pralaimėjimų seriją. „Besiktas“ krepšininkai ir toliau išlieka be pergalių.

F grupės lyderė „Barcelona“ komanda, kuriai atstovauja Šarūnas Jasikevičius, nesunkiai 85:66 nugalėjo Sienos „Montepaschi“ ekipą. Tai buvo penktoji katalonų pergalė. Italijos klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas „Top 16” etape.

Š. Jasikevičius rungtyniavo 17 minučių ir pelnė 8 taškus (dvitaškiai: 2/2, tritaškiai: 1/ 2, baudų metimai: 1/1), atkovojo 1 kamuolį ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Įžaidėjas taip pat kartą suklydo ir surinko 9 naudingumo balus.

Martyno Gecevičiaus atstovaujama Pirėjo „Olympiakos“ komanda savo aikštėje iškovojo trečiąją pergalę. Čempionų titulą ginantys graikai 82:71 nugalėjo jau penktąjį pralaimėjimą patyrusią Stambulo „Fenerbahce“ ekipą. M. Gecevičius per 9 minutes pelnė vieną tašką. Jis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, prametė po tritaškį ir dvitaškį. Lietuvio sąskaitoje – du atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas ir perimtas kamuolys. M. Gecevičius surinko tris naudingumo balus.

Didžiulė intriga vyko E grupės lyderių akistatoje, kur susitiko Martyno Pociaus atstovaujama Madrido „Real“ komanda ir Maskvos CSKA krepšininkai. Šiose rungtynėse paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis teisėjui prireikė peržiūrėti vaizdo įrašą, kuomet buvo suteiktas šansas „Real“ ekipai išsiveržti į priekį, tačiau R. Fernandezas pataikė tik vieną baudos metimą – 66:66.

Atsakomojoje atakoje pasižymėti galėjo S. Weemsas, tačiau jis atakavo netaikliai. Netrukus pro šalį tritaškį metė J. Carrollas. Iki kėlinio pabaigos likus keturioms sekundėms M. Teodosičius atakavo nuo trijų taškų linijos, tačiau jis buvo netaiklus.

Per pratęsimą užvirė karšta kova. Iki finalinės sirenos likus žaisti 26 sekundes „Real“ pirmavo 79:76. CSKA ekipa savo atakos užbaigti vaisingai nesugebėjo ir likus aštuoniolikai sekundžių iki pratęsimo pabaigos prie baudų metimo linijos stojo J. Carrollas, taikliai atakavęs dukart – 81:76. CSKA komandai sustabdyti Madrido ekipos nepavyko ir ši ir toliau lieka „Top 16” etape be pralaimėjimų – 86:78.

M. Pocius šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

E grupė

Madrido „Real“ - Maskvos CSKA 86:78 (14/15, 19:12, 10:17, 23:22, 20:12)

„Olympiakos“: J. Carrollas – 24, R. Fernandezas (12 atk. kam.) - 20, N. Mirotičius – 10, S. Lullas – 9, R. Hettsheimeiris – 5, F. Reyesas – 4, C. Suarezas ir S. Rodriguezas – po 3.

CSKA: M. Teodosičius ir Z. Ercegas – po 13, V. Micovas – 12, N. Krstičius ir S. Kaunas – po 11, S. Weemsas – 10, A. Jacksonas – 4, V. Chriapa (9 atk. kam.) - 2.

Kauno „Žalgiris – Berlyno ALBA 92:56 (26:21, 18:16, 26:9, 22:10)

„Žalgiris“: M. Popovičius – 22, T. Dardenas – 17, M. Kuzminskas – 14, M. Delašas ir K. Lavrinovičius – po 8, D. Lavrinovičius – 7, A. Juškevičius – 6, R. Kaukėnas – 5, V. Lipkevičius ir O. Lafayette'as – po 2, J. Foote'as - 1.

ALBA: Y. Idbihi – 12, D. Byarsas – 10, D. Thompsonas ir J. Fosteris – po 8, Z. Morley ir N. Djedovičius – po 5, S. Schultze ir H. Schaffartzikas po 3, A. Mirallesas – 2.

F grupė

Stambulo „Besiktas“ - Tel Avivo „Maccabi“ -  55:77 (12:21, 10:22, 13:14, 20:20) „Maccabi”: L. Eliyahu – 14, N. Canderis-Medley – 12, D. Loganas – 10, R. Hickmanas – 9, S. Landesbergas – 8, Y. Ohayonas ir Sh. Jamesas – po 7, D. Smithas – 6, D. Planiničius – 4.

„Besitktas”: S. Cetinas – 13, P. Christpopheris -12, G. Vidmaras – 11, D. Markota – 5, D. Ewingas ir C. Jerrelsas – po 4, F. C. Akinas – 3, C. Nalga – 2, R. Falkeris (8 atk. kam.) - 1.

„Barcelona“ - Sienos „Montepaschi“ 85:66 (20:13, 28:16, 20:18, 17:19)

„Barcelona“: A. Tomičius – 20, X. Rabaseda – 16, N. Jawai – 11, M. Huertas – 10, Š. Jasikevičius ir P. Mickaelis – po 8, C. J. Wallace'as ir E. Lorbekas – po 5, J. Inglesas – 2.

„Montepaschi“: B. Brownas – 19, D. Hackettas – 14, B. Eze – 12, A. Rašičius – 6, D. Mossas – 5, M. Janningas ir K. Kanguras – po 4, V. Sanikidzė – 2.

Pirėjo „Olympiakos“ - Stambulo „Fenerbahce“ 82:71 (23:24, 20:13, 25:12, 14:22)

„Olympiakos”: V. Spanoulis – 15, G. Printezis – 13, A. Law – 12, K. Hinesas – 10, K. Sloukas – 9, G. Šermadinis – 8, S. Perperoglou (9 atk. kam.) ir K. Papanikolaou – po 5, P. Antičius – 4, M. Gecevičius – 1.

„Fenerbahce”: B. McCalebbas ir B. Bogdanovičius – po 20, D. Andersenas – 18, U. Tripkovičius – 5, B. Ermis – 4, K. Pekeris ir I. Karamanas – po 2.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija) 0 5 371:433

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. „FC Barcelona Regal“ (Ispanija)           5  1  489:428

2. Sienos „Montepaschi“ (Italija) 5 1 462:451

3. Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija) 4 1 406:360

4. Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) 3 2 404:374

5. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 3 3 451:444

6. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 2 4 451:444

7. Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) 1 5 474:550

8. Stambulo „Bešiktaš JK“ (Turkija) 0 6 361:447