A. Sabonis „Žalgirio“ ir CSKA legendų mūšyje įrodė savo vertę, mačas baigėsi lygiosiomis (video)

Arvydas Sabonis pademonstravo, kad vis dar turi parako ir gali būti pavojingas krepšinio aikštėje. Dviem taikliais tritaškiais Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA legendų mūšį pradėjęs A. Sabonis žaidė užtikrintai. 48 metų 221 cm ūgio Lietuvos krepšinio simbolis ne tik dalino firminius perdavimus ekipos draugams, tačiau ir prisiminė senus laikus dėjimu į krepšį. Draugiškos rungtynės baigėsi draugišku rezultatu – 28:28. Pirmasis legendų mūšis, vykęs Kaune, baigėsi šeimininkų naudai 46:45.

A. Sabonis jau pirmajame susitikime pademonstravo, kad turi parako.<br>M. Kulbis

2013-02-03 16:21, atnaujinta 2018-03-12 16:43

Rungtynės.

Rungtynes pradėjo S. Štombergas, kuris atlikęs verpstę atakavo taikliai – 2:2. Kauniečiams apsiginti nepavyko ir CSKA išlygino rezultatą, tačiau A. Sabonis apie save priminė tritaškiu – 5:2. Netrukus žiūrovus vėl pradžiugino A. Sabonis, pataikęs dar vieną tritaškį - 10:4. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti penkioms minutėms „Žalgiris“ pirmavo 11:7.

Iki kėlinio pabaigos likus porai minučių CSKA ekipa sumažino skirtumą iki 11:13. Žalgiriečiams surengti vaisingos atakos nepavyko ir šeimininkai galėjo išlygini skirtumą, tačiau ir jie atakavo netaikliai. „Žalgiris“ vėl nepasinaudojo proga ir CSKA, likus žaisti minutei, išlygino rezultatą, tačiau „Žalgirį“ į priekį išvedė galingai į krepšį įkrovęs A. Sabonis – 15:13.

Nepaisant kauniečių pastangų, CSKA išsiveržė 16:15.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo taškais – 17:16. Netrukus A. Sabonis perdavė kamuolį S. Štombergui, kuris smeigė tritaškį – 20:16. CSKA ekipa atsigavusi po šalto dušo (22:16) ėmė mažinti skirtumą ir priartėjo pavojingai – 20:22. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 22:22.

Komandos ilgą laiką žengė koja kojon, tačiau iki mačo pabaigos likus minute „Žalgiris“ įgijo trijų taškų pranašumą – 28:25. Atsakomojoje atakoje CSKA išprovokavo pražangą. Iki kėlinio pabaigos likus penkiolikai sekundžių žalgiriečiai pradėjo laikyti kamuolį, tačiau suklydo ir leido šeimininkams išlyginti – 28:28.

Paskutinės atakos metu kauniečiai mėgino ataką užbaigti tritaškiu, tačiau to padaryti nepavyko. Mačas baigėsi 28:28.

***

Trukmė. Rungtynės bus žaidžiamos du kėlinius, kurie truks po 12 minučių.

Susitikimas. „Žalgirio“ ir CSKA veteranai tarpusavyje kovojo ir anksčiau. Tuomet pergalę 46:45 šventė Lietuvos komanda, kuri paskutinėmis sekundėmis iškovojo pergalę.

Treneris. Stratego poste Vladą Garastą pakeis Maskvos srities „Chimki“ treneris Rimas Kurtinaitis.

Citata. „Pergalė šiose rungtynėse nėra pagrindinis dalykas. Prisiminsime jaunystę, pabūsime kartu“,- kauno.diena.lt teigė Vitoldas Masalskis, pirmajame susitikime pelnęs pergalingus taškus.

Komandos:

„Žalgiris“: Arvydas Sabonis, Vladimiras Romanovas, Vitoldas Masalskis, Saulius Štombergas, Arvydas Venclovas, Darius Laskys, Arnoldas Masalskis, Tomas Masiulis, Robertas Ragauskas, Vytautas Ribinskas, Gintaras Staniulis ir Virginijus Jankauskas.

CSKA: Maksimas Astaninas, Viktoras Berežnojus, Vasilijus Karasiovas, Jevgenijus Kisurinas, Jevgenijus Kovalenka, Igoris Kudelinas, Aleksandras Meleškinas, Igoris Migliniekas, Anatolijus Myškinas, Sergejus Panovas, Viktoras Petrakovas, Sergejus Tarakanovas, Valerijus Tichonenka, Vladimiras Tkačenka ir Heino Endenas.