R. Javtoko sugrįžimas paženklintas „Žalgiro“ kerštu VEF komandai – 86:71 (komentaras)

Pusantro kėlinio grėsmę kėlusi Rygos VEF komanda neatlaikė emocinio spaudimo ir mačo pabaigoje stebėjo Kauno „Žalgirio“ gerbėjų šėlsmą. Jungtinės lygos B grupės rungtynėse „Žalgiris“ 86:71 (19:21, 25:16, 26:23, 16:11) nugalėjo Ramūno Butauto auklėtinius, kurie pirmajame susitikime buvo įveikę Kauno klubą. Koja kojon su žalgiriečiais žengusi VEF komanda didžiausią smūgį patyrė antrajame kėlinyje, kuomet du krepšininkai užsidirbo po nesportinę pražangą, o R. Butautas teisėjus privertė jam skirti techninę pražangą. Šiose rungtynėse „Žalgirio“ gerbėjus pradžiugino sugrįžęs Robertas Javtokas.

„Žalgirio“ ir VEF susitikimo akimirkos.<br>P. Mantautas

Martynas Suslavičius

2013-02-10 09:39, atnaujinta 2018-03-12 06:16

Švilpimas. Kauno „Žalgirio“ gerbėjai D. Zavacką už ankstesnius konfliktus su žaidėjais pasitiko nušvilpdami. Kai šis žaidėjas eidavo į aikštę arba žaisdamas kamuolį, pasigirsdavo švilpimas.

Sugrįžimas. Vasarą pėdos traumą patyręs Robertas Javtokas pasirodė aikštėje. Mačo išvakarėse „Žalgiris“ pranešė, kad R. Javtokas rungtyniaus ir išpildė savo pažadą. „Centras“ aikštėje pasirodė antrojo kėlinio pradžioje. Sirgaliai jį pasitiko ovacijomis. Pirmuosius taškus R. Javtokas pelnė nuo baudų metimo linijos, kuomet realizavo antrąjį metimą. Mačą R. Javtokas baigė efektingu dėjimu.

Rungtynės. Septyniais taškais be atsako mačą pradėję žalgiriečiai greitai sulaukė atsako ir įpusėjus kėliniui turėjo tik dviejų taškų pranašumą – 9:7. Netrukus varžovai spustelėjo šeimininkus ir rezultatas keletą kartų apsivertė. Paskutinę atkarpą geriau sužaidė VEF komanda, kuri kėlinį laimėjo 21:19.

Antrojo ketvirčio starte Rygos komanda tvirtai stengėsi ginti savo pranašumą ir vienu metu pirmavo 25:21, tačiau netrukus pasipylė VEF ekipos nelaimių serija – nesportinę pražangą gavo D. Zavackas. Netrukus prie jo prisijungė E. Rowlandas, o po minutės techninė pražanga buvo skirta R Butautui.

Svečių emocinių nestabilumu pasinaudojęs „Žalgiris“ šovė į priekį ir kėlinį baigė pirmaudamas 44:37.

Po didžiosios pertraukos Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atsipalaiduoti neketino. Kėlinio pradžioje buvo apsikeista tritaškiais, tačiau netrukus šėlo Kauno komandos gerbėjai – 53:40. Per daug nesvyravę žalgiriečiai į lemiamą kėlinį išėjo turėdami dešimties taškų pranašumą – 70:60. Ketvirtojo kėlinio starte keletą tritaškių paleidę „Žalgirio“ krepšininkai žaidė užtikrintai, nesiblaškė ir laikėsi J. Plazos nurodymų. Nuaidėjus finalinei sirenai kauniečiai džiaugėsi kerštu – 86:71.

Komentaras.

„Buvo sunku žaisti. Trūksta oro. Dar reikia šiek tiek laiko. Ko gero dabar buvo sunkiausia nugalėti jaudulį. Šiandien geriau žaidėme nei VEF. Daug mėginome, tačiau daug kas nesigavo. Treneris norėjo išnaudoti mane. Mes buvome daug pajėgesni“, - teigė R. Javtokas.

Statistika.

„Žalgiris“: D. Lavrinovičius (7 atk. kam.) - 14, M. Kuzminskas – 12, P. Jankūnas – 11, O. Lafayette'as – 10, T. Dardenas ir M. Popovičius bei R. Kaukėnas – po 9, A. Juškevičius – 5, K. Lavrinovičius – 4, R. Javtokas – 3.

VEF: W. Danielsas – 22, D. Zavackas ir K. Janičenokas – po 8, J. Hamiltonas – 7, G. Jahovičius ir A. Kavaliauskas – po 6, A. Strelniekas ir D. Bertanis – po 5, E. Rowlandas ir L. Blausas – po 2.

„Žalgiris“ - Rygos VEF

Dvitaškiai: 22/38 (58 proc.) - 14/32 (44 proc.)

Tritaškiai: 9/23 (39 proc.) - 9/17 (53 proc.)

Baudų metimai: 15/18 (83 proc.) - 16/22 (73 proc.)

Klaidos: 15 – 23

Atkovoti kamuoliai: 26 - 30

Perimti kamuoliai: 11 – 8

Rezultatyvūs perdavimai: 22 - 14

***

Startiniai penketai. „Žalgiris“: M. Popovičius, D. Lavrinovičius, M. Kuzminskas, O. Lafayette'as, K. Lavrinovičius.

VEF: E. Rowlandas, G. Jahovičius, K. Janičenokas, A. Kavaliauskas, D. Zavackas.

Pirmasis kėlinys

Pirmąją ataką rengė šeimininkai, kurie ją užbaigė tinkamai – D. Lavrinovičius nepaisydamas A. Kavaliausko gynybos pelnė du taškus. Netrukus kamuolį perėmęs M. Kuzminskas pataikė tritaškį – 5:0.

Atsakomojoje atakoje kauniečiai privertė suklysto R. Butauto auklėtinius. Nubėgę į priekį žalgiriečiai sužaidė užtikrintai – vėl atakavo S. Kuzminskas – 7:0. Šeimininkų spurtą nutraukė K. Janičenokas – 3:7.

Įpusėjus Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmavo 9:7.

Netrukus D. Lavrinovičius priekyje pergudravo savo varžovą ir pelnė du lengvius taškus - 11:7, tačiau A. Strielnikas tritaškiu skirtumą sumažino iki 10:11.

Po M. Delašo pražangos prie baudų metimo linijos stojo W. Danielsas, kuris dviem taikliais metimais išvedė VEF į priekį - 12:11.

Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms po R. Kaukėno metimo žalgiriečiai vėl pirmavo - 13:12. Netrukus M. Kuzminskas dviem baudų metimais padidino skirtumą - 15:12.

Likus žaisti minutę rezultatas buvo 17:17, o netrukus dvitaškį pataikė A. Kavaliauskas - 19:17.

Šeimininkai galėjo laimėti pirmąjį kėlinį, tačiau paskutinė ataka buvo nevaisinga ir VEF ketvirtį laimėjo 21:19.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžioje R. Kaukėnas išlygino rezultatą – 21:21. Apsiginti šeimininkams nepavyko - K. Janičenokas privertė prasižengti varžovą - 23:21.

Netrukus aikštėje pasirodė R. Javtokas, kurį sirgaliai sutiko ovacijomis. Tačiau žalgiriečių žaidimas ir toliau strigo - nepavyko pelnyti taškų ir netrukus VEF pirmavo 25:21.

Sužaidus beveik porą minučių teisėjas už grubų žaidimą prieš R. Javtoką D. Zavackui skyrė nesportinę pražangą. Prie baudų metimo linijos stojęs R. Javtokas pataikė antrąj metimą. Surengti rezultatyvios atakos kauniečiams nepavyko, tačiau netrukus VEF suklydo ir O. Lafayette'as už tai baudė svečius - 24:25.

Sirgalių ovacijas netrukus nutraukė K. Janičenokas - 28:24.

Netrukus kauniečiai perėmė kamuolį. Gavęs kamuolį T. Dardenas šovė į priekį, tačiau prieš jį grubiai prasižengė E. Rowlandas, kuriam buvo skirta nesportinė pražanga.

T. Dardenas nepataikė nė vieno baudos metimo.

Įpusėjus kėliniui techninę pražangą teisėjai skyrė R. Butautui, kuris nesivaldydamas liejo pykti ant savo žaidėjų. „Žalgiris“ atsilikinėjo 26:28.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės M. Popovičius „Žalgirį“ išvedė 36:32. Netrukus žalgiriečiai išsiveržė 38:32.

Šeimininkai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 44:37.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį kauniečiai pradėjo efektingai - O. Lafayette'as pataikė tritaškį - 47:37. Netrukus tuo pačiu atsakė W. Danielsas, tačiau M. Kuzminskas vėl privertė džiaugtis žalgiriečius - 50:40.

Kauno „Žalgirio“ gerbėjai šėlo – tris taškus prie savo ekipos sąskaitos pridėjo R. Kaukėnas, privertęs pašokti sirgalius – 53:40.

Sužaidus beveik keturias minutes šeimininkai pirmavo 57:42. Netrukus žalgiriečiai šovė į priekį - 61:44.

Iki kėlinio pabaigos likus beveik porai minučių A. Juškevičius prarado kamuolį ir netrukus jam buvo skirta nesportinė pražanga, kurią išprovokavo A. Kavaliauskas. A. Kavaliauskas nepataikė nė vieno baudos metimo.

VEF ekipos atakos metu kamuolys vėl atiteko A. Kavaliauskui, kuris privertė prasižengti K. Lavrinovičių. Šįkart lietuvis pataikė abu metimus – 54:65.

Per paskutinę minutę kauniečiai sužaidė tvirtai - 70:60.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį tritaškiu pradėjo D. Zavackas – 63:70. Netrukus „Žalgiris“ suklydo, tačiau VEF tuo nepasinaudojo. Kitoje atakoje M. Popovičius laisvas prametė tritaškį, tačiau Rygos komandos puolimas strigo.

Netrukus P. Jankūnas atidarė „Žalgirio“ sąskaitą ketvirtajame kėlinyje – 73:63.

Sužaidus pusantros minutės žiūrovus pralinksmino T. Dardenas, įkrovęs į krepšį - 75:63. Šou pratęsė O. Lafayette'as - 78:63.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei penkias minutes „Žalgiris“ pirmavo 78:67.

Iki galo užtikrintai žaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šventė pergalę 86:71.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9. Klaipėdos „Neptūnas“ 13 2 11 15

10.Minsko „Cmoki-Minsk“ (Baltarusija) 13 0 13 0

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):