Vilniaus „Lietuvos rytas“ sutriuškino estų klubą ir pratęsė pergalių seriją Jungtinėje lygoje

Po didžiosios pertraukos it stebuklingų pupų užvalgę Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai rengė vieną po kitos rezultatyvias atakas ir 95:73 (11:16, 20:18, 35:18, 29:21) sutriuškino Talino „Kalev“ komandą. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai pirmojoje pusėje sirgaliams kėlė tikrą galvos skausmą – žaidimas strigo, metimai į krepšį nekrito, tačiau „Lietuvos ryto“ komanda dar kartą pademonstravo, kad pradėjo naująjį etapą ir sušaudė varžovus tolimais metimais. Šįkart vilniečiai pataikė 14 tritaškių.

Rungtynių akimirkos.<br>M. Kulbis

Feb 11, 2013, 8:53 AM, atnaujinta Mar 12, 2018, 5:04 AM

Mačas. Pirmoji rungtynių pusė „Lietuvos ryto“ krepšininkams buvo sunki. Šeimininkų atakos strigo, žaidėjai nerado bendros kalbos. Pirmąjį ketvirtį „Kalev“ laimėjo 16:11.

Antrajame kėlinyje vilniečiai spurtavo, tačiau „Kalev“ krepšininkai neleido įsijausti šeimininkams ir A. Škele juos nuramino tritaškiu – 23:18. Nors likus žaisti porai minučių estai pirmavo 31:26, vilniečiai skirtumą aptirpdė – 31:34.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ komanda sirgalius pradžiugino visiškai kitokiu žaidimu. Metimai krito, varžovai klydo. Pirmuosius taškus Talino komanda pelnė sužaidus beveik keturias minutes. Tuo metu „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 46:35. Trečiasis kėlinys baigėsi 66:52. Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas, tačiau ir čia vilniečiai neatsipalaidavo ir šventė pergalę 95:73. Statistika. „Lietuvos rytas“: J. Blūmas ir N. Nedovičius – po 19, E. Bendžius – 17, R. Seibutis ir D. Ivanovas – po 12, S. Babrauskas, M. Palacio ir P. O'Bryantas – po 4, D. Dulkys ir T. Zubčičius – po 2.

„Kalev“: G. Wilkinsonas – 19, A. Škele – 16, F. Elegaras ir B. Fallas (8 atk. kam.) - po 10, T. Abbottas – 7, R. Keerlesas – 6, K. McLeodas – 5.

„Lietuvos rytas“ - „Kalev“

Dvitaškiai: 27/37 (57 proc.) - 17/34 (50 proc.)

Tritaškiai: 14/28 (50 proc.) - 7/17 (41 proc.)

Baudų metimai: 11/15 (73 proc.) - 18/23 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 29 - 32

Perimti kamuoliai: 14 - 7

Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 10

Klaidos: 13 - 26

Startiniai penketai.

„Lietuvos rytas“: T. Zubčičius, R. Seibutis, N. Nedovičius A. Jomantas, P. O'Bryantas.

„Kalev“: K. McLeodas, I. Kajupankas, F. Elegaras, A. Skele, B. Fallas.

Pirmasis kėlinys

Pirmoji mačo minutė buvo nevaisinga – ekipos taškų nepelnė. Tylą nutraukė B. Fallas, įkrovęs į varžovų krepšį – 2:0. Netrukus N. Nedovičius pataikė tritaškį. Varžovų ataka baigėsi nesėkmingai, tačiau šeimininkai taip pat nesugebėjo pasinaudoti proga.

Pirmasis kėlinys nebuvo itin rezultatyvus. Įpusėjus kėliniui pirmavo svečiai – 6:3.

„Lietuvos ryto” krepšininkams nepavykdavo išpildyti derinių ir „Kalev“ komanda šovė į priekį - likus žaisi trims minutėms „Kalev“ krepšininkai pirmavo 11:5.

Netrukus svečiai pirmavo 13:6, tačiau S. Babrauskas po greitos atakos sugebėjo sumažinti atotrūkį – 8:13.

Pirmąjį kėlinį laimėjo Estijos klubas – 16:11.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo J. Blūmas, pataikęs tritaškį – 14:16.

Sužaidus porą minučių M. Palacio greitos atakos metu iš po krepšio pelnė du taškus – 16:18. Netrukus dvitaškį pridėjo D. Ivanovas, tačiau jam atsakė A. Škele – 23:18.

Įpusėjus kėliniui skirtumą dar padidino A. Škele, tačiau „Lietuvos ryto“ komanda nepasidavė ir netrukus įgijo pranašumą. Tritaškį pataikęs J. Blūmas skirtumą sumažino iki 21:25. Netrukus du baudos metimus pataikė M. Palacio. Sužaidus septynias minutes dar vieną tritaškį pataikė J. Blūmas ir vilniečiai pirmavo 26:25.

Estijos komanda atkarpą laimėjo 6:0 ir likus žaisti porai minučių pirmavo 31:26.

Po dviejų kėlinių 34:31 pirmavo „Kalev“.

Trečiasis kėlinys

Vilniečiai į aikštę po didžiosios pertraukos išleido M. Bendžių, kuris iškart pataikė tritaškį - 34:34. Netrukus dvitaškį pataikė R. Seibutis - 36:34. Kitoje atakoje šis krepšininkas vėl atakavo taikliai - 38:34. Talino komandos treneris paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos N. Nedovičius dar padidino skirtumą - 41:34.

Prie jo prisidėjo ir D. Ivanovas - 43:34.

Talino komanda pirmuosius taškus pelnė sužaidusi beveik keturias minutes - 36:45.

Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 53:37.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės vilniečiai pirmavo 62:49.

Trečiasis kėlinys baigėsi šeimininkų naudai 66:52.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai apsukų nemažino. Taikliais tritaškiais ir rezultatyviais prasiveržimais po varžovų krepšiu Talino komandą žlugdę „Lietuvos ryto“ krepšininkai po trijų minučių žaidimo pirmavo 77:57.

Įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 81:60.

Iki mačo pabaigos likus žaisti tris minutes „Lietuvos ryto“ sirgaliai jau buvo tikri dėl pergalės. Vilniečiai pirmavo 86:57, klaidų nedarė ir užtikrintai judėjo pergalės link. ***

Susitikimas. Pirmasis ekipų susitikimas vyko lapkričio dvyliktą dieną. Taline vilniečiai šventė pergalę 73:60. Šiose rungtynėse „Lietuvos rytą“ į pergalę vedė N. Nedovičius, pelnęs 18 taškų.

Pasitikėjimas. „Lietuvos ryto“ krepšininkai dabar turi daugiau pasitikėjimo savo jėgomis nei prieš keletą savaičių. Vilniečiai laimėjo du mačus iš eilės, o paskutinis susitikimas su „Astana“ ekipa buvo laimėtas triuškinančia persvara – 93:60.

„Kalev“ komanda į Vilnių atvyko po dviejų pralaimėjimų. Estai 59:80 krito prieš Sankt Peterburgo „Spartak“ ir 52:70 pralaimėjo Kazanės „Uniks“ ekipai.

Citata. Mače su „Astana“ vilniečiai pataikė net 17 tritaškių. „Šįkart pakaktų ir šešiolikos“, - šypsodamasis faktą prisiminė D. Maskoliūnas.

Padėtis. „Lietuvos ryto“ komanda šiame Jungtinės lygos reguliariajame sezone yra iškovojusi septynias pergales ir šešiskart pralaimėjo. „Kalev“ krepšininkai laimėjo triskart ir dešimt sykių aikštę paliko nuleidę galvas.