Po pralaimėjimo 73:78 „Panathinaikos“ komandai „Žalgirio“ ateitis Eurolygoje tapo miglota

Vienu šūviu tris zuikius nušauti mėginę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai liko be nieko. Eurolygos „Top 16“ etape Joano Plazos auklėtiniai namuose 73:78 (22:19, 21:21, 15:16, 15:22) pralaimėjo Jono Mačiulio atstovaujamai Atėnų „Panathinaikos“ komandai ir nesugebėjo atkeršyti už pralaimėjimą vienu tašku išvykoje. „Žalgirio“ komandos šansai žengti į kitą etapo tapo itin migloti. Be to, kauniečiai namuose galėjo nutraukti prakeiksmą - „Žalgiris“ jau dešimt metų pralaimi „Panathinaikos“ komandai.

Rungtynių akimirkos.<br>P. Mantautas

Martynas Suslavičius

Feb 22, 2013, 4:38 PM, atnaujinta Mar 11, 2018, 6:59 AM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Čia skaitykite K. Lavrinovičiaus, R. Kaukėno, J. Plazos, J. Mačiulio ir A. Pedoulakio komentarus.

Sūpuoklės. Pirmajame kėlinyje žiūrovai išvydo greitą žaidimą ir puikių taiklių metimų. Sužaidus pustrečios minutės K. Lavrinovičius tritaškiu išvedė „Žalgirį“ į priekį (7:6), tačiau varžovai netylėjo (7:9). Užvirusiame mūšyje geriau pasirodė kauniečiai, kurie pirmąjį kėlinį laimėjo 22:19. Antrajame abi komandos apsukų nemažino, tačiau „Žalgiris“ neleido varžovams persverti rezultato ir į agresyvius išpuolius atsakydavo taškais.

Po dviejų O. Lafayette'o tritaškių kauniečiai į didžiąją pertrauką išeiti galėjo turėdami 6 taškų pranašumą, tačiau planus sujaukė paskutinę sekundę tolimą metimą pataikęs R. Ukičius – 40:43.

Trečiajame kėlinyje „Panathinaikos“ komanda sugebėjo išmušti iš rimto kauniečius ir po taiklaus J. Mačiulio metimo išsiveržė 50:49. Tačiau savo sirgalių palaikomas „Žalgiris“ neketino leisti varžovams ilgai mėgautis pirmenybe ir susigrąžino pranašumą – 54:53.

„Panathinaikos” komanda taip pat neketino nusileisti. Tiksint paskutinėms trečiojo ketvirčio sekundėmis rezultatas buvo 56:56. Paskutinės atakos metu J. Foote'as pataisė netaiklų ekipos draugo metimą. Teisėjai dar svarstė, ar taškus įskaityti ir nusprendė, kad žalgirietis metimą atliko laiku – 58:56.

Ketvirtajame kėlinyje komandos stumdėsi dėl menkiausio pranašumo. Paskutinėmis minutėmis „Žalgirio“ komanda prarado koncentraciją, o „Panathinaikos“ pademonstravo šaltakraujiškumą ir šventė pergalę 78:73.

Lietuvis. J. Mačiulis aikštėje praleido beveik 19 minučių ir pelnė 4 taškus (dvitaškiai: 2/4, tritaškiai: 0/5), atkovojo 4 ir perėmė vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir suklydo.

Susitikimai. Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panahtinaikos“ komandos tarpusavyje yra kovojusios 16 kartų. Žalgiriečiai pergalę šventė tik kartą – 2003 metų lapkritį Kaune.

Statistika.

„Žalgiris“: O. Lafayette'as – 15 (tritaškiai: 3/9), K. Lavrinovičius – 11, M. Popovičius – 10, T. Dardenas – 9, R. Javtokas – 8, J. Foote'as – 7, M. Kuzminskas – 5, R. Kaukėnas – 4 ir D. Lavrinovičius – po 4.

„Panathinaikos“: R. Ukičius – 21, D. Diamantidis (10 rez. perd.) - 13, J. Gistas (9 atk. kam.) - 12, S. Lasme – 9, M. Bramosas – 8, J. Mačiulis, J. Kapono ir K. Tsartsaris – po 4, S. Schortsanitis – 3.

„Žalgiris“ - „Panathinaikos“

Dvitaškiai: 23/40 (57 proc.) - 20/31 (64 proc.)

Tritaškiai: 6/24 (25 proc.) - 9/29 (31 proc.)

Baudų metimai: 9/10 (90 proc.) - 11/18 (61 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 40 - 29

Perimti kamuoliai: 3- 6

Rezultatyvūs perdavimai: 12 - 20 Klaidos: 13 - 11

Startiniai penketai.

„Žalgiris“: T. Dardenas, M. Popovičius, R. Javtokas, O. Lafayette'as, K. Lavrinovičius.

„Panathinaikos“: J. Mačiulis, R. Ukičius, S. Lasme, D. Diamantidis, J. Gistas.

Turnyro lentelė.

BNS: E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija) 0 8 596:665

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Bešiktaš JK“ (Turkija) 0 7 433:525

Į atkrintamąsias ULEB Eurolygos varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.

Pirmasis kėlinys

Rungtynes tritaškiu pradėjo D. Diamantidis. „Žalgiris“ iškart atsakyti taikliu metimu nesugebėjo – suklydo O. Lafayette'as. Tačiau visai netrukus R. Javtokas pataikė iš po krepšio – 2:3. Varžovų atsakymas buvo skaudus – R. Ukičius pataikė tritaškį – 6:2.

Sužaidus pustrečios minutės K. Lavrinovičius tritaškiu išvedė kauniečius į priekį – 7:6, tačiau jam atsakė D. Diamantidis – 9:7. R. Javtokas efektingu dėjimu parodė, kad jau yra pasirengęs rimtai kovoti – 12:11.

J. Mačiuliui sunkiai sekėsi gynyboje kovoti su T. Dardenu, kuris įpusėjus kėliniu kauniečius išvedė į priekį 14:13.

Po reklaminės minutės pertraukėlės svečiai persvėrė rezultatą - 15:14, tačiau netrukus M. Popovičius dvitaškį, o K. Lavrinovičius greitos atakos metu pridėjo dar du taškus - 18:15.

Varžovai suskubo į priekį, tačiau J. Mačiulis suklydo ir kauniečiai pasileido į priekį, kur M. Popovičius privertė prasižengti R. Ukičių. „Žalgiriui“ užbaigti atakos taškais nepatiko ir „Panathinaikos“ komanda surengė galingą reidą - J. Gistas pelnė du taškus su pražanga. Šeimininkų laimei, jis nepateikė baudos metimo - 17:18.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti porai minučių „Žalgiris“ pirmavo 20:17. A. Juškevičius galėjo padidinti skirtumą, tačiau jam nepavyko pataikyti iš po krepšio. Kauniečių sirgalius pradžiugino tai, kad kovodamas dėl pramesto komandos draugo kamuolio J. Foote'as privertė prasižengti varžovą ir stojo prie baudų metimo linijos. Jis pataikė abu metimus – 22:17.

Pirmąjį kėlinį kauniečiai laimėjo 22:19.

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo J. Foote'as - 24:19. Po poros atakų svečiai pataikė tritaškį - 22:24. „Žalgirio“ sirgalius itin pradžiugino M. Kuzminskas, kuris į varžovų krepšį įsmeigė tritaškį - 27:22. Svečiai pasileido į priekį.

J. Gistas mėgino mesti iš vidutinio nuotolio, tačiau J. Foote'as blokavo metimą. Kamuolys atiteko „Panathinaikos“ komanda. Netrukus M. Bramosas metė tritaškį ir J. Foote'as subaudavo. M. Bramosas pataikė du iš trijų baudos metimų – 24:27.

Sužaidus beveik keturias minutes R. Javtokas visiškai laisvas nepataikė iš po krepšio. Netrukus juos varžovai baudė skaudžiai – S. Lasme pelnė du taškus su pražanga ir nuo baudų metimo linijos atakavo taikliai – 27:29. M. Kuzminskas situaciją taisyti mėgino tritaškiu, tačiau metimas skriejo pro šalį.

„Panathinaikos“ turėjo progą išlyginti rezultatą arba išsiveržti į priekį, tačiau M. Kuzminskas privertė puolime prasižengti S. Lasme.

Netrukus R. Kaukėnas pataikė dvitaškį – 31:27.

Įpusėjus kėliniui S. Lasme sužingsniavo ir kamuolys atiteko kauniečiams.

Iki ketvirčio pabaigos likus žaistu 3 min. 36 sek. J. Kapono pataikė tritaškį – 32:33. Atsakomojoje atakome O. Lafayette'ui nepavyko pataikyti tritaškio, tačiau K. Lavrinovičius atsikovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus – 35:32.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti šiek tiek daugiau nei minutei O. Lafayette'as pataikė tritaškį – 40:35. Netrukus J. Mačiulis pelnė pirmuosius taškus, tačiau O. Lafayette'as atsakė dar vienu tritaškiu – 43:37.

R. Ukičius paskutinę ataką aidint sirenai užbaigė tritaškiu – 40:43.

„Žalgiris“ po dviejų kėlinių pirmavo 43:40.

Trečiasis kėlinys

Trečiąjį kėlinį nesėkmingai pradėjo J. Gistas, kuris suklydo. „Žalgiris“ tuo pasinaudojo ir M. Popovičius pelnė du taškus – 45:40. Netrukus pataikė K. Tsartsaris – 45:42.

Popovičius mėgino atsakyti taškais, tačiau jam nepavyko. Po pramesto J. Mačiulio tritaškio J. Gistas atkovojo kamuolį po krepšiu ir atliko dėjimą – 44:45. Sužaidus porą minučių K. Lavrinovičius dvitaškiu padidino skirtumą – 47:44.

Sužaidus beveik keturias minutes R. Javtokas metimu iš po krepšio leido kauniečiams išsiveržti 49:44.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 49:48. Netrukus J. Mačiulis persverė rezultatą – 50:49.

Nutilusius „Žalgirio“ gerbėjus privertė sušukti T. Dardenas, pelnęs du taškus – 51:50. Netrukus „Žalgirio“ arenoje pasigirto švilpimas – teisėjas skyrė techninę pražangą M. Popovičiui, nes šis suvaidino pražangą.

Prie baudų metimo stojęs D. Diamantidis pataikė du baudos metimus. Atakos metu „Panathinaikos“ pridėjo dar du taškus – 53:51.

Tačiau šeimininkus į priekį išvedė O. Lafayette'as, pataikęs tritaškį - 54:53. Netrukus jis privertė puolime prasižengti D. Diamantidį.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pustrečios minutės O. Lafayette'as pataikė svarbų dvitaškį - 56:53, tačiau D. Diamantidis išlygino rezultatą - 56:56.

Trečiasis kėlinys baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant 58:56.

Ketvirtasis kėlinys

Kamuolį turėjęs kauniečiai padidinti skirtumo pirmojoje kėlinio atakoje nesugebėjo - M. Kuzminskas sužingsniavo, tačiau varžovų ataka baigėsi netaikliai ir žalgiriečiai gavo antrąjį šansą.

Prie baudų metimo linijos stojęs J. Foote'as prametė pirmąjį metimą, tačiau antrasis buvo taiklus – 59:56.

Atėnų komandai nepavyko taikliai užbaigti atakos. J. Foote'as atsikovojo kamuolį gynyboje ir netrukus O. Lafayette'as džiaugėsi taškais – 61:56.

„Žalgirio“ gerbėjus pritildė M. Bramosas, pelnęs du taškus su pražanga – 59:61.

Sužaidus pustrečios minutės D. Lavrinovičius pataikė du baudos metimus - 65:63.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti šiek tiek daugiau nei penkioms minutėms „Žalgiris“ pirmavo 65:64, tačiau R. Ukičius po greitos atakos pelnė du taškus – 66:65. Jam taškais atsakė D. Lavrinovičius – 67:66.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes R. Ukičius tėškė antausį kauniečiams – jis pataikė tritaškį – 73:69.

Po minutės pertraukėlės O. Lafayette'as suklydo ir svečiai išsiveržė 75:69. Netrukus M. Popovičius sumažino skirtumą - 71:75.

Ataką rezgęs D. Diamantidis prasižengė puolime ir suteikė progą šeimininkams dar labiau sumažinti atotrūkį. Tačiau žalgiriečiai tuo nepasinaudojo - R. Kaukėnas metė pro šalį.

Likus žaisti pusę minutės žalgiriečiai atsilikinėjo 71:75. R. Ukičius tempė laiką ir sugebėjo paskutinę sekundę pataikyti dvitaškį - 77:71.

***

Praradimai. Kauno „Žalgirio“ komanda iki sezono pabaigos prarado kapitoną Paulių Jankūną. Paaiškėjo, kad P. Jankūnui prireiks dešiniojo peties operacijos. „Žalgiriui“ taip pat padėti negalės Mario Delašas, kuris nežais dėl nugaros skausmų.

Naujokas. Prie „Žalgirio“ durų laukusiam, kol pavyks gauti paleidimo raštą iš Salonikų PAOK klubo, Donnie McGrathui išmušė laimės valanda – jis tapo oficialiu „Žalgirio“ krepšininku. 28 metų 193 cm ūgio įžaidėjas pakeitė dėl religinių įsitikinimų ekipą palikusį Ibrahimą Jaaberą.

Pralaimėjimas. Pirmajame ekipų susitikime „Top 16“ etape pergalę šventė „Panathnaikos“ komanda, kuri kauniečius namuose nugalėjo 67:66. „Žalgiriui“ iki pergalės trūko nedaug – tik taiklaus paskutinę sekundę mesto D. Lavrinovičiaus metimo.

Susitikimai. Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panahtinaikos“ komandos tarpusavyje yra kovojusios 15 kartų. Kauniečiai pergalę šventė tik kartą – 2003 metų lapkritį Kaune.

Padėtis. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai E grupėje turi tris pergales ir keturis pralaimėjimus bei žengia penktoje vietoje. Atėnų krepšininkai su keturiomis pergalėmis ir trimis pralaimėjimais užima ketvirtąją vietą.