„Prienai” Latvijoje iškovojo pergalę, tačiau BBL trofėjus atiteko „Ventspils“ ekipai

Į Latviją apie bandymą panaikinti 22 taškų deficitą galvodami išvykę „Prienų“ krepšininkai nesugebėjo pademonstruoti nieko stebuklingo ir stebėjo kaip Baltijos krepšinio lygos (BBL) trofėjų virš galvos kelia „Ventspils“ komanda. „Prienų“ komandai šiose rungtynėse nė karto nepavyko įgyti rimto pranašumo. Pirmąjį mačą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose pralaimėjo 69:91 ir nors antrajame iškovojo pergalę 73:70 (19:17, 19:22, 22:15, 13:16), to nepakako.

Pirmasis finalo mačas Prienuose baigė svečių pergale 69:91.<br>L. Pileckas

2013-04-07 10:16, atnaujinta 2018-03-08 17:28

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

Statistika.

„Ventspils“ - „Prienai

Dvitaškiai: 19/33 (58 proc.) - 11/26 (42 proc.)

Tritaškiai: 7/22 (32 proc.) - 11/20 (55 proc.)

Baudų metimai: 11/12 (92 proc.) - 18/19 (95 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 - 23

Rezultatyvūs perdavimai: 16 - 14

Klaidos: 16 - 14

Perimti kamuoliai: 10 - 7

„Prienai”: G. Kadžiulis ir S. Vene – po 15, A. Urbutis ir A. Labuckas – po 8, D. Pakamanis ir A. Valeika (9 atk. kam.) - po 5, E. Ežerskis – 3.

„Ventspils”: J. Timma – 15, A. Vairogas ir A. Berzinis – po 10, D. Simsas ir F. Campbellas – po 8, S. Valteris – 7, M. Meiersas ir R. Zakis – po 4.

Pirmasis kėlinys

Per pirmąją minutę abi komandos apsikeitė netaiklių metimų serija, kurią nutraukė G. Kadžiulis – 3:0. Tačiau netrukus šeimininkai skirtumą sumažino – 2:3.

Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką. „Prienams“ niekaip nepavykdavo spurtuoti ir tinkamai pradėti darbo – mažinti nuo praėjusio mačo likusios deficito. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės rezultatas buvo lygus – 11:11.

Ketvirtį „Prienai“ užbaigė turėdami dviejų taškų pranašumą – 19:17.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje tritaškį pataikė A. Milaknis. Netrukus jis pridėjo dar du taškus su pražanga – 25:17. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 29:29. Netrukus „Prienai“ šovė į priekį – 33:29.

Nepaisant visų pastangų pabėgti į priekį, „Prienams“ to iki didžiosios pertraukos padaryti nepavyko. „Ventspils“ komanda žaidė atkakliai ir antrasis kėlinys baigėsi šeimininkams pirmaujant 39:38.

Trečiasis kėlinys

M. Meieras trečiąjį kėlinį pradėjo dviem taškais iš po krepšio – 41:38. Netrukus prie jo prisidėjo S. Valteris – 43:38. Tačiau „Prienai“ netrukus nutraukė varžovų spurtą ir po A. Labucko tritaškio išsiveržė 44:43. Po truputėlį prieniškiai žengė į priekį ir sužaidus beveik pusę kėlinio pirmavo 52:43. Trečiasis kėlinys baigėsi „Prienams“ pirmaujant 60:54.

Ketvirtasis kėlinys

Sužaidus porą paskutiniojo kėlinio minučių „Prienai“ pirmavo 62:55. Įpusėjus kėliniui rezultatas buvo palankus svečiams – 65:61. Prieniškiai Latvijoje kovojo iki galo ir finalo seriją baigė garbingai – pergale.

Starto penketai. „Prienai“: A. Labuckas, A. Valeika, G. Kadžiulius, S. Vene, A. Milaknis.

„Ventspils“: M. Meiersas, M. Lakša, S. Valteris, A. Berzinis, F. Campbellas.

Susitikimas. Pirmasis finalo mačas Prienuose baigė svečių pergale 69:91. Latvijos komandą tuomet į pergalę vedė F. Campbellas, pelnęs 23 taškus. „Prienų“ komandoje rezultatyviausias buvo G. Orelikas – 15 taškų.

Kelionė. Prienų“ ekipa pusfinalyje du kartus įveikė Rygos „Barons kvartals“ klubą (76:73 ir 110:80). „Ventspils“ krepšininkai pirmąjį pusfinalio mačą pralaimėjo Talino „Kalev“ ekipai (61:64), tačiau atsakomajame susitikime iškovojo pergalę didesniu skirtumu (78:65).