Esto S. Vene vedami „Prienai“ iškovojo pirmąją pergalę mažajame finale

V. Šeškaus auklėtiniai sieks apginti trečiąją vietą.<br>M. Kulbis

2013-05-02 08:36, atnaujinta 2018-03-07 10:31

Statistika

„Prienai“ - Klaipėdos „Neptūnas“ 78:67 (18:20, 19:17, 18:10, 23:20).

„Prienai“: S. Vene - 21 (7/12 dvit., 1/2 trit., 4/4 baudų met.), G. Kadžiulis, G. Orelikas ir A. Valeika - po 15, A. Labuckas - 9, A. Milaknis - 3.

„Neptūnas“: D. Gailius - 17, V. Šarakauskas - 13, V. Vasylius - 12, M. Runkauskas - 8, M. Mažeika - 5, A. Butkevičius ir S. Galdikas - po 4 taškus, R. Broadusas ir L. Mikalauskas - po 2.

Dvitaškiai: 12/29 (41,4 proc.) - 23/55 (41,8 proc.)

Tritaškiai: 12/29 (41,4 proc.) - 4/16 (25 proc.)

Baudos metimai: 18/21 (85,7 proc.) - 9/11 (81,8 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 - 41

Rezultatyvūs perdavimai: 15 - 12

Perimti kamuoliai: 4 - 7

Klaidos: 12 - 13.

Startinės sudėtys

„Prienai“: A. Labuckas, A. Valeika, G. Orelikas, G. Kadžiulis, A. Milaknis.

„Neptūnas“: M. Mažeika, D. Gailius, V. Šarakauskas, R. Broadusas, S. Galdikas.

Pirmasis kėlinys

Pirmasis G. Oreliko metimas skriejo pro šalį.

„Neptūnas“ išsiveržė į priekį, pataikė S. Galdikas ir D. Gailius.

Puikiai rungtynes pradėjo svečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 20:13.

Kone per minutę aikštės šeimininkai beveik išlygino rezultatą - 18:20, po pirmųjų 10 minučių.

Antrasis kėlinys

Antrajame ketvirtyje „Prienams" nepavyko išlyginti rezultato, Klaipėdos „Neptūnas“ nuolat pirmavo kelių taškų persvara. Likus minutei iki didžiosios pertraukos - 37:34 priekyje uostamiesčio komanda.

G. Kadžiulis paskutiniu metimu išlygino rezultatą ir du kėliniai baigėsi lygiai 37:37.

Trečiasis kėlinys

Antrojo kėlinio pabaigoje išlyginę rezultatą „Prienų" krepšininkai laimėjo atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį 46:40.

Trečiajame ketvirtyje sužaistos 4 minutės.

Po didžiosios pertraukos „Prienai" perėmė iniciatyvą ir artėjant kėliniui į pabaigą, pirmavo jau 12 taškų persvarą - 52:40.

Ketvirtasis kėlinys

„Prienų" komanda išlaikė tą patį pranašumą, kurį turėjo trečiojo kėlinio pabaigoje. Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes, po G. Oreliko tritaškio 63:54 pirmavo aikštės šeimininkai.

Prienų ekipa pataikė jau 10 tritaškių.

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko priartėti prie aikštės šeimininkų, kurie vis artėjo link pergalės.

Likus kiek daugiau nei minutei, 78:65 priekyje Prienų ekipa.

Mačas baigėsi 76:67.

***

Reguliariajame sezone abi šios ekipos pasidalino po pergalę. Spalio pabaigoje „Prienai“ be didesnio vargo nugalėjo klaipėdiečius 92:69, tačiau vasarį jau Klaipėdos krepšininkai buvo stipresni - 85:81.

Klaipėdos „Neptūnas“ turi ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą - tai vienas iš pranašumų mažojo finalo serijoje. Tuo tarpu „Prienai“ rotacijos galimybių turi mažai - pusfinalyje su „Lietuvos rytu“ prieniškiai žaidė aštuoniese.

Tiesa, aštuntasis žaidėjas Ernestas Ežerskis aikštėje pirmajame mače praleido maažiau nei 3 minutes, o antrajame - tik 7 minutes.

„Prienai“ turi aikštės pranašumą - tai didelis jų privalumas. Jei Klaipėdos ekipa gerai žaidžia namuose, tai išvykoje kartais jų pasirodymai stebina. Pavyzdžiui, Klaipėdos komandos aistruoliai turbūt dar prisimena labai svarbų reguliariojo sezono mačą išvykoje su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa. Tuomet „Neptūnas“ pralaimėjo varžovams 87:76.

Greta gerų gynėjų Klaipėdos ekipa turi pajėgią priekinę liniją, būtent per ją uostamiesčio ekipa galėtų lipdyti komandos žaidimą mažojo finalo serijoje.

Prienų“ gretose tuo tarpu nėra nei vieno tikro vidurio puolėjo - šioje pozicijoje dabar rungtyniavo puolėjas Artūras Valeika (beje su šia užduotimi pusfinalyje jis susitvarkė, buvo rezultatyviausias žaidėjas serijoje - 19 ir 22 taškai)

Prienų“ stiprybė - komandinė dvasia. Ekipos žaidėjai vienas kitas puikiai pažįsta, jaučia ir vienas kitam padeda. Todėl visą sezoną Prienai“ žaidė stabiliai gerai. Kitas Prienų“ ginklas - tolimi metimai. Tačiau tritaškiai gali būti ir ginklu, ir turėti pražūtingas pasekmes. Jei prieniškiams iš toli sušaudyti varžovų nepavyksta - tuomet jie turi daug problemų.

Pirmasis mažojo finalo (iki 3 pergalių) mačas Prienuose trečiadienį prasidės 19 val. Rungtynes tiesiogiai transliuos Lietuvos ryto TV.

2008 - „Šiauliai“ - „Alytus“ 3:0 (110:85, 87:77, 90:75);

2009 - „Šiauliai“ - Klaipėdos „Neptūnas“ 3:2 (101:93, 101:93, 90:95, 75:78, 80:73);

2010 - „Šiauliai“ - Utenos „Juventus“ 3:0 (104:75, 97:94, 87:67);

2011 - Prienų „Rūdupis“ - Utenos „Juventus“ 3:0 (79:65, 98:73, 84:83);

2012 - „Rūdupis“ - „Šiauliai“ 3:1 (93:91, 87:55, 61:81, 79:64).