„Lietuvos ryto“ jaunimo komanda pralaimėjimu pradėjo Eurolygos turnyrą

Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda pradėjo kovą Eurolygoje. Londone vykstančiose Eurolygos jaunimo (iki 18 metų) pirmosiose A grupės rungtynėse čempionų titulą ginantys vilniečiai 65:77 (13:14, 9:21, 14:18, 29:24)  nusileido Badalonos „Joventut“ bendraamžiams.

„Lietuvos rytas“ - „Joventut“.<br>V. Mikaitis (basketnews.lt)

May 9, 2013, 10:45 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 11:52 PM

Penktadienį vilniečių varžove bus Kinijos jaunių rinktinė, kuri 61:86 (10:24, 19:16, 11:23, 21:23) pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) bendraamžiams.

B grupėje varžysis Sarajevo „OKK Spars“ (Bosnija ir Hercegovina), „Barcelona“ (Ispanija), „INSEP Paris“ (Prancūzija) klubai ir Anglijos rinktinės jaunieji krepšininkai.

Eurolygos jaunių krepšinio turnyro finale sekmadienį kovos abiejų grupių nugalėtojai.

Lietuvos rytas“: G. Žalalis (5 atk. kam.) – 14, B. Vaitulionis (8 atk. kam.) - 12, R. Pipiras ir N. Giga – po 10, L. Ganas (8 atk. kam.) ir L. Motiejūnas – po 8, A. Suliauskas – 3.

„Joventut“: A. Abalde – 21, J. Nogues – 11, M. Bauža – 10, D. Iriarte – 9, G. Gomila – 8, X. Assalitas – 6, M. Fonolla – 5, A. Sansas – 4, S. Costa – 2, F. Guallaras – 1.

Pirmasis kėlinys - atkaklus. Vilniečių puolime ryškiausi buvo L. Ganas ir R. Pipiras, pelnęs atitinkamai 4 ir 3 taškus. „Lietuvos ryto" gynybai daugiausia rūpesčių kėlė  5 taškus pelnęs J. Noguesas. Įpusėjus kėliniui vilniečiai priekyje 9:7.

Jauniesiems lietuviams koją kišo klaidos - vien L. Ganas per penkias minutes suklydo tris kartus. Sužaidus septynias minutes „Joventut" pirmą kartą išsiveržė į priekį - gynėjas G. Gomila pelnė 4 taškus iš eilės 14:11.

Po pirmojo kėlinio „Joventut" pirmavo 14:13.

Antrąjį kėlinį lietuvių varžovai pradėjo 6 taškais be atsako (13:20). Įpusėjus antrajam kėliniui „Joventut“ turėjo jau 8 taškų persvarą (26:18).

Po A. Abalde dvitaškio varžovai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (30:20).

Per likusį laiką į 5 varžovų taškus "Lietuvos ryto" jaunimas atsakė dvitaškių ir po dviejų kėlinių turėjo jau 13 taškų deficitą (22:35).

Trečiajame kėlinyje varžovai neleido "Lietuvos rytui" priartėti (27:39). Po N. Gigos dėjimo, įpusėjus kėliniui, vilniečiai sumažino skirtumą iki vienženklio (30:39).

Vis dėlto, varžovai atsitiesė ir kėlinio pabaigoje pirmavo 17 taškų (53:36).

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 11 taškų (48:59). Vis dėlto, varžovai laimėjo atkarpą 8:0 ir įgijo 20 taškų persvarą (69:49). Kėlinio pabaigoje vilniečiams pavyko sumažinti skirtumą tik iki 12 taškų. Jie pralaimėjo 65:77.

***

Žiūrovas. Pirmojo kėlinio pradžioje salėje pasirodė  „Minnesota Timberwolves“ ir Ispanijos rinktinės įžaidėjas Ricky Rubio.

A grupė. Grupėje su vilniečiais varžosi „Joventut“, Kinijos jaunimo rinktinė bei Belgrado „Crvena Zvezda“ jaunimas. Grupių nugalėtojas patenka į finalą.

Lyderis. „Lietuvos ryto“ komandai dėl kryžminių kelio raiščių traumos negali padėti lyderis Edvinas Šeškus.

Žaidėjai. Vilniaus komandos sudėtis: Deividas Kumelis, Augustas Šuliauskas, Deividas Pogužinskas, Benas Vaitulionis, Gytis Brazauskas, Gediminas Žalalis, Rytis Pipiras, Lukas Ganas, Regimantas Miniotas, Lukas Motiejūnas, Ernestas Kazjaninas, Norbertas Giga, Dominykas Zupkauskas.